STP Timișoara Forum: Piata 700 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Piata 700 Parcare, o piateta moderna si trenuri urbane in Piata 700 Evaluare topic: -----

#41 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10516
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 14 februarie 2021 - 17:04

Postul lui Nasleu e pregatit pentru alt condamnat cu cazierul reabilitat? Imagine postata

Piata de flori e in singura constructie cu fundatie din Piata 700, o cladire 70-ista, mai interesanta initial, cu curte interioara care parca avea o fintina, au fost inchise cele 2 intrari cu termopane, pus un acoperis prin care bate vintul, rece iarna, cald vara. Nu are sens sa fie demolata pentru ca nu va putea sa fie construit altceva acolo.

0

#42 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 14 februarie 2021 - 17:15

https://youtu.be/w_oWbaVmtD8

Am avut răbdarea sa ma uit la întreaga filmare...doamne ferește!

Că Nasleu e un securist parașutat acolo că "așa trebuie", aia e clar. Cum este la fel de clar și că băiatul asta habar n-are pe ce lume trăiește.

Eu sunt curios dacă s-a deplasat acolo pe bicicletă.

P.s: a se remarca ipocrizia individului. Dacă tot e vinovat directorul pentru incendiu de aici și trebuie sa își dea demisia, foarte bine, sa o facă! Dar atunci și colegul lui de partid va trebui sa își dea demisia pentru morții din spitalele românești. Acolo au murit oameni, nu au ars niște flori într-o hală.

Hai cu demisiile, Nasleu și Voiculescu la pachet! Susțin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
-4

#43 Useril este offline   GeorgeA. 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 844
  • Inregistrat: 27 februarie 18

Postat 14 februarie 2021 - 17:25

Nasleu nu e ...securist. E o legenda.A lucrat cu MULTI ani in urma (1994-2000),ca AGENT la sri , nu a fost ofițer.
A părăsit sri la 29 ani .De atunci a tot făcut combinații usl-iste.Nu e de mirare că a fost..plecat de acolo.Vad ca politicienii l-au găsit util.
Poate să facă un partid nou cu Dna Sosoanca.

Aceasta postare a fost editata de GeorgeA.: 14 februarie 2021 - 17:39

2

#44 Useril este offline   Claudiu1212 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 525
  • Inregistrat: 14 mai 18
  • Sexul:masculin

Postat 14 februarie 2021 - 18:14

Vezi postareaCataM, la 05 februarie 2021 - 20:33, a spus:

Pentru ca alea sunt forumuri unde se discuta probleme de interes, oamenii contribuie cu poze și update-uri, nu frustrările unora la adresa lui Robu sau pupaturi în curul lui Fritz, sau ca e gresie mișto sau nu la isho.

@CataM, cum era cu calitatea scazuta a forumului ca se vorbeste peste tot de Robu/Fritz sau politica? Nu o zis nimeni de "scandalul" politic inanite de tine.

In locul pe care unii il numesc piata de flori din 700 s-au facut o gramada de improvizatii, astea nu s-au facut fara ca Nasleu sa stie, oricine se plimba pe acolo isi dadea seama, din cauza asta ar trebui sa isi dea demisia Nasleu, pentru ca pietele din oras sunt intr-o stare jalnica, e doar o chestuine de timp pana sa se intample asta din nou, pana acum nu s-a plans ca nu a primit bani de la primarie, nu s-a implicat prea tare, asta fiind unul din motivele pentru care pietele pierd in fiecare zi din clienti, de aceea e vinovat pentru cele intamplate si ar trebui sa plece.

Pe de alta parte, nu il poate acuza nimeni pe Voiculescu ca din vina lui a fost incendiul de la Matei Bals, fiindca nu el a condus in ultimii ani ministerul sanatatii sau spitalu, dar in cazul lui era normala o demisie de onoare. In Mongolia o femeie ce abia nascuse a fost dusa din spital pana la abmulanta prin frig si prim ministrul si-a dat demisia dupa protestele oamenilor, poate invatam si noi ceva de acolo. sursa
4

#45 Useril este offline   robertn 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 17
  • Inregistrat: 16 aprilie 18

Postat 14 februarie 2021 - 20:43

Nu cred ca putem compara cazul de mai sus(cel din Mongolia) cu cazul de la Matei Bals. Ok, sa zicem ca Voiculescu isi da demisia de "onoare" si daca dupa o luna iar va fi un incediu, atunci va trebui sa-si deie si "noul" ministru de sanatate demisia de onoare? In ritmul asta nu poti face schimbari substantiale, mai ales pe niste probleme de infrastructura care le stim de ani buni si care nu le poti rezolva peste noapte.

Aceasta postare a fost editata de robertn: 14 februarie 2021 - 20:43

0

#46 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 14 februarie 2021 - 21:09

Și-a dat cineva demisia pentru ca au murit oameni la spitalul Balș? Întreb...că poate nu am auzit eu.

ORICINE?
Șef de secție, director de spital, cineva de la primăria care finanțează spitalul, ministrul sănătății? Dacă nu, atunci nici Nasleu nu trebuie sa își dea demisia.

Dacă acolo unde au murit oameni e ok fără demisii, e ok și aici unde au ars doar niște flori. Hai sa nu fim ipocriți măcar.

PS: 1.Fritz a adus disputa politica în discuție, nu eu. Eu doar ma amuz de nepriceperea lui (sa nu zic prostia). Îmi place cum și-a început mandatul.
2.Pe filmare se aude cum grăiește stimatul dom' primar cum că nu e ok ca ăla sa fie plecat în concediu în tari străine, ca ar treburi sa fie aici sa rezolve chestii. Pai cum așa bre nea Fritz?! Dar când băiatul tău, Ruben, a plecat în concediu "de paternitate" o săptămână ai zis ca e ok, ca merită omul ca a deveni tătic.
Cum e nea Fritz?! Unu' are voie, ca e al tău, altu' n-are voie, că nu e al tău? Principiul e același, ambii au dreptul legal la concediu. Nu așa e și la tine la Jermania? O sa ajungă să-l urască lumea pe ăsta mai mult decât pe Robu...stați sa vedeți doar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
-10

#47 Useril este offline   GeorgeA. 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 844
  • Inregistrat: 27 februarie 18

Postat 14 februarie 2021 - 21:31

Nu fac politică și nici nu am votat la alegeri, dar D.Fritz a fost ales si logic e ca să aibă autoritatea de a schimba /numi oameni. Altfel în ce constă a fi primar si EXERCITAREA functiei de către o persoană.? Desigur împreună cu consiliul local. Pot fi si alegeri gresite-neinspirate vezi Colterm, dar sa lași EXACT aceiași șefi din vechea administrație nu are sens. Sper ca furia d.Fritz să mature mai multi șefi, care acum probabil înjură pe Nasleu la greu pentru stilul provocator, ca ei sperau la o fofilare cu noul primar,nu să se iște un val să îi înghită si pe ei.

Aceasta postare a fost editata de GeorgeA.: 14 februarie 2021 - 21:34

8

#48 Useril este offline   Elphax 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1365
  • Inregistrat: 18 aprilie 15
  • Sexul:masculin

Postat 15 februarie 2021 - 14:23

orice societate are AGA si CA. Dar si conducere aleasa prin concurs - deci primarul nu poate da afara sefi decat de la directiile din Primarie, nu si de la societati.
Daca nu ma insel, Primaria si CL au majoritate in AGA. Deci se pot face schimbari chiar daca dureaza. Am remarcat comentariile celor veniti noi in Primarie si in CL, obisnuiti sa lucreze in privat, si care nu inteleg de ce se misca totul asa de incet ( si greu) in institutiile statului. :)

Aceasta postare a fost editata de Elphax: 15 februarie 2021 - 14:38

1

#49 Useril este offline   bizone 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 227
  • Inregistrat: 08 octombrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 februarie 2021 - 17:49

CataM, imi pare rau ca trebuie s-o spun, dar citindu-ti ultimele posturi de pe acest topic, nu face decat sa-mi demonstreze ca impresia pe care mi-o creasem despre tine cat timp era primarul Robu in functie nu este una gresita, si anume ca nu faci decat politica pe aici. Pe unele subiecte, evident, unde efectiv nu poti sa fii obiectiv. Daca ajungi sa compari situatia lui Nasleu care se stie cum a ajuns in functie si de cat timp o ocupa, cu cea a lui Voiculescu, care abia a fost numit, discutiile nu mai au nici un rost...

Aceasta postare a fost editata de bizone: 19 februarie 2021 - 18:23

9

#50 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 19 februarie 2021 - 20:07

Este părerea ta și e bine sa o exprimi, nu ma deranjează și nici nu trebuie sa fim de acord sau sa fim prieteni.

Ma doare în cot de ce se întâmplă cu Nasleu, la fel cum ma doare în cot ce face Voiculescu. Sper sa fie dați afară aman2.

Eu vorbea de principii doar. Un manager este responsabil și de cele bune dar mai ales de cele rele care se întâmplă sub conducerea sa, își asuma atât meritele dar mai ales eșecurile.

Dacă Nasleu e vinovat ca au ars niște cabluri electrice în piața 700, atunci Voiculescu este vinovat ca au ars niște ventilatoare în spitalul ăla (sau care a fost cauza exacta). Dacă principiul ăsta nu se înțelege, atunci da, nu mai e nimic de discutat.
Problema e ca nu și-a asumat nimeni, în niciun fel, moartea unor oameni, iar asta este cu adevărat dezgustător. Și când ii văd pe usereii locali cum se agita cu piața 700, mi se face silă.

Și nu cred ca dă bine, politic vorbind, sa ai "în portofoliu" oameni morți în spitale sub mandatul tău. Dar hei, eu nu sunt politician, deci poatea înșel.

Vom vedea la vot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
-7

#51 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 31 mai 2021 - 22:44

https://www.tion.ro/...isoara-1443237/

Nasleu nu mai e la butoane din februarie. Cu siguranță au renovat piața de flori de atunci, au avut 3 luni de zile la dispoziție. El era de vină pentru situația de acolo.

Da, îhîm, e lux!

Nu au făcut ABSOLUT NIMIC!
-4

#52 Useril este offline   Ovi789 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 16 septembrie 16

Postat 01 iunie 2021 - 00:35

Cata..tu ai primit vreo data bon fiscal acolo? Eu nu..
DPDV meu, cu evaziunea facauta ar putea sa isi faca cateva casute ..ceva mai decent inauntru..si nu mizeriile alea de folii de plastic,..sa nu mai vorbim de mizeria evidenta pe jos si in jurul lor..
Mie nu mi-e mila de ei, sper sa ploua si cu ANAF pe la ei...

Aceasta postare a fost editata de Ovi789: 01 iunie 2021 - 00:53

0

#53 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 01 iunie 2021 - 08:22

Stimate coleg, astea sunt explicații?!

Eu zic sa băgăm buldozerul sa și o punem la pământ, dacă tot nu îți dau aia bon când iei o floare.

Ma doare în cot de ăia de acolo. Nu ii obligă nimeni sa stea acolo.

Pe mine ma interesează patrimoniul orașului, de halul în care a ajuns și de nepăsarea ăstora din primărie, care nu au făcut nimic bun de când au câștigat alegerile.

Sunt tare curios ce vor zice de data asta. Atunci a fost Nasleu...acum cred ca e Sfântul Ilie de vină, ca a plouat mult!


Sent from my iPhone using Tapatalk
1

#54 Useril este offline   Claudiu1212 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 525
  • Inregistrat: 14 mai 18
  • Sexul:masculin

Postat 01 iunie 2021 - 10:18

Si eu sunt nemultumit ca nu a fost reparat acoperisul cum trebuie, dar sa nu ne amagim ca daca era fosta administratie era vreo diferenta, era exact la fel, acea piata e de multi ani la un nivel foarte jos si din pacate nu pare ca o sa fie facuta cum trebuie prea curand
2

#55 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 01 iunie 2021 - 10:29

Bănuiesc ca nu vom ști asta niciodată.

Până atunci, "urările de bine" trebuie direcționate către ei.

Asta e regula jocului.

Dar nu văd sa se întâmple asta, iar ipocrizia asta este motivul pentru care suntem unde suntem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
-3

#56 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 957
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 01 iunie 2021 - 11:18

Eu unul sunt de acord cu "regula jocului" (desi ipocrizia de care vorbesti suna mai tare). Ceea ce nu sunt de acord e sa bagam politica prin topicuri. Inteleg ca esti dezamagit ca nu a iesit Robu sau cine iti doreai tu, dar nu cred ca aici e locul sa iti exprimi frustrarile.
4

#57 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 01 iunie 2021 - 12:02

Exprima-ti tu fericirea atunci, ca nu se face nimic în oraș.


Sent from my iPhone using Tapatalk
1

#58 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 iunie 2021 - 12:28

Eu zic doar sa punctam ce s-a facut sau ce nu s-a facut si sa nu facem referire la vreun partid sau altul, de fapt contand mai mult priceperea sau ignoranta celor alesi, decat partidul din care fac parte.
2

#59 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 01 iunie 2021 - 12:56

Da.

Din păcate băieți ăștia sunt incompetenți peste tot pe unde au câștigat alegerile.

Am colegi din București care încep să regrete ca s-au lăsat prostiți de penibilul ăla de primar general.

Nu știu baiatul ala din Brașov cum se descurca, dar în rest, din punctul meu de vedere, sunt niște incompetenți.

Singurul prizabil mi se pare insul ala de la ministerul transporturilor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#60 Useril este offline   biciclistu2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 175
  • Inregistrat: 20 septembrie 19

Postat 01 iunie 2021 - 14:41

@CataM Cei care au fost in ultimii 30 de ani au fost mai competenti? Ne pica in cap cladirile, cum iesi din oras numai mizerie peste tot. Ce a fost Banatul si ce a ajuns. Era sa uit "au furat dar au si facut".
Nici macar cu clelelate tari foste comuniste nu ne putem compara (exceptie Bulgaria ne bate la coruptie).

Revenind la topic Pata 700. Am lucrat peste 20 de ani in zona. Un focar de infectie si boschetareala la maxim.
Ce vrei sa mai repari la piata aia infecta? Renovat zidul de fortificatie iar restul ras cu buldozerul.
1

Arata acest topic


  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi