STP Timișoara Forum: Sensul giratoriu din Piata Marasti - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (16 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 14
  • 15
  • 16
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sensul giratoriu din Piata Marasti (reabilitare finalizata) extindere la 3 benzi - turbogiratie

#301 Useril este offline   sbogdan 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 386
  • Inregistrat: 11 august 11

Postat 27 aprilie 2019 - 05:33

Iată că nu a trecut nici jumate de an și deja s-a cam dus vopseaua de pe jos. Cu ce vopsesc ăștia , lavabilă de interior ? wtf ?
6

#302 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 05 iunie 2019 - 10:48

Florin, cica deja se muta panoul din statia Marasti, cu vreo 2 m mai spre sens, si deja au spart capatul platformei statiei. Lucrare noua, nici un an nu a trecut. Vai si amar. :Facepalm_emote_gif:
0

#303 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 05 iunie 2019 - 12:52

Da, Doreii au uitat la marea reabilitare a zonei ca strada de la sens spre Libertatii va devenii pietonala, si nu au mai facut iesire din parcarea de taxi... Imagine postata
0

#304 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 05 iunie 2019 - 14:00

Da, mi-au spus cei de la semafoare.... :Facepalm_emote_gif:
0

#305 Useril este offline   Logorius2 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 26 ianuarie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara
  • Interese:Infrastructura, Arta, Arhitectura, Medicina, Electronica, Literatura, Lingvistica și alte nemenționabile.

Postat 01 august 2019 - 23:24

Se mai montează refugiul cu copertină în stația Mărăști?
Locul nu prea pare a stație pentru 6+ linii de MTC, având în vedere că lipsește și atât de necesarul afișaj electronic, nu e nicio tabelă cu numele liniilor și cu programul de sosire în stație a MTC-urilor... Singurele elemente după care îți poți da seama că acolo ar fi o stație sunt marcajul pe asfalt și un amărât de indicator rutier care permite oprirea numai STPT-ului. Și asta fix în centrul orașului! :Facepalm_emote_gif:

Azi am așteptat 14-le spre Lipovei în Piața 700 și, fiindcă mai erau 10 minute până la sosire am luat-o la pas până în Mărăști ca să urc de acolo în MTC. Soarta a făcut să-mi „moară” bateria telefonului cu puțin timp înainte și nu puteam verifica pe aplicație sosirea MTC-ului așteptat. Am avut „norocul” că văzusem pe panoul din Pța 700 cât mai era până la sosirea lui și stiam că nu va trebui să aștept foarte mult.
Întrebarea logică în situația actuală: ce va face un turist, care nu știe română și, poate nici engleză, iar despre aplicațiile ce afișează timpii de sosire habar nu poate avea?
4

#306 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 02 august 2019 - 11:46

Pai... Dupa modernizarea intersectiei, s-a montat panoul si totul a fost ok, dupa care o minte luminata a venit cu ideea modificarii...modificarii, astfel nemaiavand posibilitatea alimentarii panoului printr-un cablu subteran, asa cum era. Daca colegii gasesc o solutie si monteaza stalpul, e foarte simplu sa remontam panoul. Despre copertina nu stiu nimic.
2

#307 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 02 august 2019 - 14:09

Mi se pare ca statiile fizice (copertine sau ce-or fi) sunt mobilier urban care cade in sarcina primariei, nu a STPT.

Nu strica o sesizare la primarie, e criminal sa astepti in soare la Marasti (sau la toamna/iarna sa astept iin ploaie).
2

#308 Useril este offline   Ebi 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 309
  • Inregistrat: 08 septembrie 15

Postat 02 august 2019 - 17:27

In toate statiile astepti in soare. Copertina transparenta de policarbonat si peretii de sticla nu ofera nici o umbra. Copacii au disparut.
2

Arata acest topic


  • (16 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 14
  • 15
  • 16
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi