STP Timișoara Forum: Linia 32 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 32 Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#41 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 11 martie 2009 - 19:45

Vezi postareavio, la 11 Mar 2009, 19:23, a spus:

dar cine beneficiaza de banii care ii dau eu pe bilete sau pe abonamente ratt sau firma de curatenie?
Bani se duc la Ratt asa e.

dar pina la urma ratt este responsabil de ce autobuze pune in circulatie si cum le pune nu altcineva
Da ei au grija ca ele sa ajunga in circulatie(nu si de curatenie).
Firma care face curatenie este platita din bani nostri, numai ca ei isi bat joc de noi (si de cei care lucreaza la respectiva firma)si lasa acolo doua biete femei sa faca curatenie in 70 de autobuze
.



Vezi postareavio, la 11 Mar 2009, 19:31, a spus:

nene imi cer scuze ca te-am deranjat
Nene?! crezi ca suntem aia de pe strada sau cine?
Chiar daca nu lucram la Ratt si noi suntem oameni si ne spunem parerea
.


daca nu lucrezi la ratt atunci cred ca nu ar trebui sa iti bagi nasul unde nu iti fierbe oala
El si-a zis parerea, ca ti-a placut, ca nu ti-a placut nu ai dreptul sa il jignesti.

eu am scris pentruca am vazut ca sunt angajati ratt responsabili care raspund la doleantele calatorilor si asteptam un raspuns de la ei
Sunt si asfel de oameni dar din pacate nu toti. <_<

0

#42 Useril este offline   marioana 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 27 martie 08

Postat 11 martie 2009 - 20:01

Vezi postareacseh_17, la 11 Mar 2009, 19:19, a spus:

Cui nu-i convine sa ia un taxi sau masina personala,iar daca foloseste RATT s-o accepte asa cum e!!!


Tocmai ca RATT e regie subordonata Primariei, deci implicit locuitorilor Timisorii. Si pentru ca sunt banii nostri investiti acolo, avem tot dreptul sa nu acceptam asa cum e starea de fapt ci sa ne dorim sa fie cheltuiti banii nostri pentru noi.

Vezi postarealorand, la 11 Mar 2009, 19:35, a spus:

Nu are nici un fel de legatura cu site-ul oficial RATT. <_<

Din moment ce e pe domeniul ratt, si este link catre el de pe site-ul ratt are toata legatura cu ratt. Daca esti pasionat de autobuse du-te pe un site care vorbeste despre asta. RATT e regie destinata servirii locuitorilor, nu muzeu de autobuse (cel putin asa ar t rebui sa fie).
0

#43 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 11 martie 2009 - 20:12

Vezi postareavio, la 11 Mar 2009, 19:43, a spus:

ar fi o solutie

iti spun eu ca daca s-ar face asa ceva,am merge doar cativa,maxim 10,iar de restul este doar gura si sa dea sugestii...
0

#44 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 martie 2009 - 20:17

1.Marioana eu m-am saturat!!! Nu m-am inscris pe acest forum ca sa fiu jignit. Si apropo scrie undeva ca e site de reclamatii, spune-mi si mie !! Si in plus am mai spus-o v-ati exprimat parerea, ok, am inteles. Dar ce ai vrea noi sa facem??? Nu suntem angajati RATT.

2. De ce sa ma duc eu in alta parte, eu cand m-am inscris pe acest forum am stiut cu ce am de aface. Si nu m-am inscris ca sa postez reclamatii si sa ma astept de la ceilalti membri sa ia actiune, spre deosebire de altii. <_< Si na ca sa te lumnez aici chiar se dicuta despre autobuze, daca nu ai observat. <_< :nervos:

Aceasta postare a fost editata de lorand: 11 martie 2009 - 20:18

0

#45 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 11 martie 2009 - 20:27

Vezi postareamarioana, la 11 Mar 2009, 20:01, a spus:

Din moment ce e pe domeniul ratt, si este link catre el de pe site-ul ratt are toata legatura cu ratt. Daca esti pasionat de autobuse du-te pe un site care vorbeste despre asta. RATT e regie destinata servirii locuitorilor, nu muzeu de autobuse (cel putin asa ar t rebui sa fie).


Nu este adevarat, forumul nu este facut pentru reclamatii ci pentru

Citeaza

Forumul Regiei Autonome de Transport Timisoara este destinat in principal oricarui gen de discutii care au o legatura evidenta cu transportul in comun
(citat din regulamentul forumului).
Acest forum pentru acest lucru a fost conceput (celor pasionati de transport).
Ratt are si muzeu iar acest lucru o face mai speciala pentru ca nu orice regie are asa ceva in patrimoniul sau.
0

#46 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

  Postat 11 martie 2009 - 21:01

Va rog pe cei noi inscrisi pe forum sa cititi regulamentul. Chiar daca este un link pe pagina web a RATT asta nu inseamna ca forumul tine loc de condica de reclamatii. Reclamatiile se depun la registratura, se inregistreaza si se trimit serviciilor abilitate sa dea un raspuns si sa rezolve problema.
Sugestii se pot face in sub-forumul "Sugestii si discutii despre transport"
Pe moment inchidem discutia facand si un rezumat:

-se doresc mai multe autobuze
-se doresc autobuze noi
-se doreste oprirea la Prefatim
-se doresc autobuze mai curate

L.E.
Redeschidem topicul. Se vor discuta alte probleme (daca sunt) decat cele deja discutate. Daca discutia degenereaza topicul va fi inchis din nou.
<_<
0

#47 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 24 martie 2009 - 15:15

La inceputul acestei luni, RATT si Primaria Timisoara au decis ca autobuzul 32 care venea din zona Steaua, strada Eternitatii, pana la Spitalul de copii sa isi schimbe traseul.

Adica linia 32 sa se opreasca in statia din Sinaia, dupa care sa se intoarca. Se presupune ca nu se mai putea circula pe vechiul traseul. Cum asa?

Pai dupa mai bine de doua saptamani de la schimbarea traseului nu se intampla nimic neobisnuit pe linia acestui autobuz, de pe strada Brancoveanu, pana la gara si de acolo pana in statia finala, din zona Spitalului de copii.

Pe acolo circula linistit masinile, iar calatorii liniei 32 sunt nevoiti sa bata drumul pe jos pana la statia din Sinaia. Da cine-i pune, nu? Corect. Pentru a ajunge pana acolo poti lua alt mijloc de transport.

Alti bani in contul municipalitatii, deci nu e prost gandita strategia. si pentru ca sa nu iti faci nervi doar pentru modificarea traseului, s-a schimbat si programul.

Ceva mai lejer, ajungi sa stai si mai bine de jumatate de ora pana sa apara autobuzul. Frustrant, avand in vedere ca in acelasi interval de timp trec prin fata ta noua autobuze 33 si trei 42.
agenda.ro


cui nu ii convine sa nu mearga cu 32,dar faza cu 33 este adevarata...
0

#48 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 24 martie 2009 - 16:38

Programul e facut astfel incat stai jumate de ora in statie sau autobuzele circula cum vor si de aceea se asteapta juma' de ora?
0

#49 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 martie 2009 - 18:28

Traseul nu a fost scurtat datorita unor lucrari, deci ce vroiau sa se intample pe traseu?
Din cate stiu, intervalul e de 12 minute. :coolspeak:
0

#50 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 24 martie 2009 - 19:26

De cand a fost scurtat nu am vazut programul si nici n-am circulat pe aceasta linie. Pana sa se modiifice, mi s-a parut una dintre liniile fara intarzieri, de fiecare data cand circulam cu autobuzele de pe 32, aceastea mergeau corect!
Acum chiar asa e cum se plang membrii forumului??? Asteptare peste jumate de ora???
Pe fostul traseu tura la autobuz era de 50 min., acum sigur e de 36 - 40 tura cat face un singur autobuz, si, totusi! nu cred ca e un singur autobuz pe traseu :coolspeak: ca sa astepti "peste juma' de ora"...
0

#51 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 24 martie 2009 - 19:28

Mai exagereaza si astia :coolspeak:
0

#52 Useril este offline   ttc 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 20 martie 08

Postat 25 martie 2009 - 09:08

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 24 Mar 2009, 18:28, a spus:

Traseul nu a fost scurtat datorita unor lucrari, deci ce vroiau sa se intample pe traseu?
Din cate stiu, intervalul e de 12 minute. :lol:

oficial 21 minute!
nu 12.
Daca nu ma credeti va pozez tabelul din statii.
Daca cineva v-a informat altfel habar n-are.
21 ce se transforma lejer in 25.
Si nu vorbesc fara sa fiu in cunostiinta de cauza!
0

#53 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 25 martie 2009 - 13:08

Vezi postareattc, la 25 Mar 2009, 09:08, a spus:

Daca nu ma credeti va pozez tabelul din statii.


Daca ai putea, chiar te rugam, sau altcineva care trece pe acolo.
0

#54 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 25 martie 2009 - 21:12

Vezi postareattc, la 25 Mar 2009, 09:08, a spus:

oficial 21 minute!


Intervalul in orele de varf este 19-21 minute si in afara orelor de varf 19-27 minute.
Scuze, vorbeam cu cineva de intervalele altei linii si imi ramasese in memorie cifra respectiva. :blink:
0

#55 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 26 martie 2009 - 14:30

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 25 Mar 2009, 21:12, a spus:

Intervalul in orele de varf este 19-21 minute si in afara orelor de varf 19-27 minute.



La ce s-a ajuns. :)
Criza de autobuze, doar doua sunt pe intregul traseu toata ziua, fata de 3 cate erau pe fostul traseu.
0

#56 Useril este offline   Paul85 

  • Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 27 martie 2009 - 16:11

Din cate imi aduc eu aminte, pe vechiul traseu erau 3 autobuze, dar intervalul era tot de 20 de minute. Nu stiu daca numarul autobuzelor a fost motivul scurtarii traseului (sa fim seriosi, nu s-au castigat cine stie cate vehicule cu asta, diferenta e de un singur autobuz).
0

#57 Useril este offline   ttc 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 20 martie 08

Postat 27 martie 2009 - 17:53

Vezi postareaPaul85, la 27 Mar 2009, 16:11, a spus:

Din cate imi aduc eu aminte, pe vechiul traseu erau 3 autobuze, dar intervalul era tot de 20 de minute. Nu stiu daca numarul autobuzelor a fost motivul scurtarii traseului (sa fim seriosi, nu s-au castigat cine stie cate vehicule cu asta, diferenta e de un singur autobuz).

Cred ca 19 minute era vechiul interval.
Dar erau autobuze Mercedes!
Acum de 2 zile din doua autobuze unul e nou.
Nu m-ar deranja nici autobuzele Ikarus daca erau intretinute cum trebuie, dar cele existente nu cred ca au vazut prea mult service-ul.
Ca un exemplu toate autobuzele Ikarus ce au circulat de la modificarea traseului pe linia 32 aveau vitezometrul defect (am avut curiozitatea), motiv pentru care la un ITP real ar fi fost respinse!
0

#58 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 27 martie 2009 - 19:42

Vezi postareaPaul85, la 27 Mar 2009, 16:11, a spus:

...(sa fim seriosi, nu s-au castigat cine stie cate vehicule cu asta, diferenta e de un singur autobuz).


Unul de la 32, altele doua de la 33, suficient pentru cateva linii conventie.

Tot se aude ca "sunt prea putine vehicule", dar ma mira faptul cum s-au descurcat cand liniile 17 si 18 erau deservite simultan de autobuze. (de atunci daca s-au casat doua vehicule si altele doua au ajuns la Muzeu)

Aceasta postare a fost editata de Visor: 27 martie 2009 - 19:42

0

#59 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 aprilie 2009 - 01:41

Agenda spune:

Citeaza

Femeia a avut ocazia sa afle, de la directorul tehnic al Aquatim, Nicolae Ghelsingher, prezent la sedinta, ca artera va intra in santier. Pe bulevardul Brancoveanu se vor inlocui tevile de apa-canal, dupa care va fi asfaltat si vor fi amenajate locuri de parcare. „Pe Brancoveanu, intre bulevardul 16 Decembrie si strada Porumbescu, se vor schimba toate tevile de canalizare din fonduri ISPA. Asteptam de la Bruxelles aprobarea pentru a demara lucrarea. Aquatim va profita de ocazie pentru a schimba tevile de apa. Apoi va urma refacerea carosabilului si se vor face parcari”, a declarat directorul.


Putem afla in avans (si nu in ziua cand incep lucrarile), pe unde vor fi redirectionate autobuzele 32 si 43? Din cate stiu, ambele folosesc o portiune din Brancoveanu.
0

#60 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 07 iunie 2009 - 12:46

Intrebare intrebatoare...


A trecut ceva vreme decand 32 intoarce in Sinaia, si numai merge pana in centru. S-a vorbit ca poate fi o solutie de scurta durata, se pare sa nu fie asa, si tousi, de ceva vreme s-a montat stalpul pentru panoul de afisare in statie, in fosta statie 32. DE CE?
Sunt si alte statii mult mai importante care nu au inca panou ,sau chiar stalp montat...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Imagine000.jpg

0

Arata acest topic


  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi