STP Timișoara Forum: Noul centru ticketing. - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

Noul centru ticketing. Viitorul sediu in fosta locatie a ACR

#21 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 12 martie 2009 - 17:13

Vezi postareacseh_17, la 12 Mar 2009, 17:08, a spus:

DAca noi ,astia mai 'batrani' pe forum avem grija putem remedia problema <_<

trebuie incercat,dar astia acre vin acuma pe forum,doar ne jignesc si cred ca forumul este un loc unde poti reclama ceva... <_<
0

#22 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 martie 2009 - 17:18

Alecs nu fi asa de dur cu noi membri inscrisi pe forum.
Probabil ca ei s-au gandit ca forumul este facut pentru a reclama problemele care au aparut si care nu le plac(dupa caz).
0

#23 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 martie 2009 - 17:44

Asta nu e o problema. Problema e sa scrii intr-un topic dedicat validatoarelor despre confortul prea mare pe care-l au angajatii regiei. <_<
Discutia aceasta fiind mutata de mine aici din topicul "Sesizari probleme validatoare"
0

#24 Useril este offline   Horatius 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 285
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 13 martie 2009 - 09:47

Stimati Colegi de Forum,
dupa cum vad sunt incomod adica "astia" (elegant spus) daca studiati putin cuvintul Forum se include si sesizari si reclamatii....intrun mod de exprimare civilizat si eu cred ca este bine venita si critica nu numai lauda.
-In privinta confortului la nou sediu daca cititi mai cu atentie nu rezulta o critica asupra conditiilor ci din contra o sesizare in mod pozitiv adica au toate conditiile de-a desfasura o activitate in conditii occidentale deci dorim si sistemul sa functioneze tot asa ca si conditiile .Nu credeti ?Sau?Totusi a trecut destul timp de la inaugurare.

-Domnule "Florin B.RATT" eu am postat acolo deoarece este vorba de conditiile in care funtioneaza "Sistemul Ticketing" si este un loc ,repet ca si in West poate nu ati citit cu atentie postarea mea si totodata EU am cerut Dvs. la sfirsitul postarii sa mutati de la Subiectul "Sesizari validatoare..." intro alta locatie.Afirmatiile mele de conditiitele din Sediu sunt adevarate doar cu exceptia dusurilor care s-a adeverit ca find falsa si pentru aceasta imi cer scuze dar imi pare rau ca nu au deoarece dincolo in west este minimum unul intro cladire ca si aceasta dar ma rog asta este problema Conducerii.Legatura Sat-Tv exista deci nu vad unde este afirmatia falsa.Forumul Primarie daca studiati putin arhiva si de exemplu Membru "Horatiu" poate va lamuriti de vocabularul civilizat care l-am folosit si cred ca sunteti prost informat dece s-a inchis.Mersi de intelegere.

-Domnule "alecs" eu nu am jignit pe nimeni(cititi toate mesajele mele de pe Forum)si nici nu am sa jignesc iar eu credeam ca este Forumul RATT pentru toti Cetatenii Timisoarei dar daca nu este asa rog pe "Domnul FlorinB.RATT" sa-mi desfinteze contul fara nici o suparare.Mersi.

-Mersi Domnule "viktor "de intelegere si toleranta se pare ca ati mai moderat pe Forumuri :unsure: suntem in democratie

Cam atit am avut sa va spun si va multumesc de intelegere iar daca considerati ca nu fac parte din "Forumul RATT" va rog sa defintati contul si va urez mult succes in continuare.Cu stima si respectul care vi l-am acordat si vil acord in continuare "Horatius" :blink:
0

#25 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 13 martie 2009 - 11:45

In primul rand, nu te-a condamnat nimeni! In al doilea rand ,si eu si viktor si alecs avem 16-17 ani, deci nu-i nevoie sa ne spui domnul :lol:

Ina al treila rand viktor este VIP nu moderator,(nu-i chiar acelasi lucru), si reprezinta pursisimplu parerea lui!

Singura faza a fost ca nu s-a inteles exact de ce esti revoltat daca au televiziune digitala, de la un bloc alaturat? Sa nu crezi ca localnicii platesc in locul RATT! ;) <_<
0

#26 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 martie 2009 - 14:48

Horatius esti bine venit oricand pe forum. Singura pretentie este sa scriem on topic. In rubrica de validatoare (daca treci in revista ce s-a scris) am rugat in mod repetat sa nu se posteze altceva. Va rog sa cititi si regulamentul forumului (fiecare forum are asa ceva), unde scrie exact unde si cum se pot face sugestii.

L.E. vreau sa lamuresc si problema televiziunii prin satelit: conexiunea respectiva este CATV, deci televiziune prin cablu, nu prin satelit. Serviciul este oferit de RDS (ca si telefonia) si este distribuit doar in incaperea unde e amplasat dispeceratul central. Celalalte birouri nu au televizoare sau conexiune CATV.(pentru a se intelege clar ca functionarii de acolo nu stau si privesc la telenovele in timpul serviciului, cum voalat lasati sa se inteleaga <_< ). In dispecerat serviciul este 24/7 si s-a considerat ca dispecerul are dreptul sa fie informat. Va rog sa nu credeti ca acesta uita de treburile lui pentru a urmarii emisiunile de la TV. Legat de costuri: serviciul CATV de la RDS, cum bine stiti, costa cateva zeci de lei pe luna. :lol:
0

#27 Useril este offline   Horatius 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 285
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 13 martie 2009 - 22:20

Dragi colegi de Forum va multumesc de toate explicatiile si voi fii mai atent oricum repet sunt foarte mindru ca Timisoara are asa un centru informatizat si pus la punct .Dece credeti ca tot repet eu am trait 10 ani in West si asa este si normal si nu am lasat deloc sa se inteleaga ca stau la TV angajatii ci doar ca au toate conditiile de munca si totusi nu functioneaza sistemul la paramentrii normali.Sper ca acum s-a inteles.Ok. gata terminam si mergem mai departe cu probleme de RATT.
Va multumesc si stima pentru toti :coolspeak:
0

#28 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 martie 2009 - 23:08

:)
0

#29 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 iulie 2014 - 17:12

Dupa sase ani de functionare in fostul sediu al ACR de pe Doinei, iata ca centrul de ticketing se muta din nou, de asta data la parterul sediului central al regiei, in Take Ionescu 56. Iata cateva poze de azi, foarte aproape de finalizarea lucrarilor:

Imagine atasata: 20140701_123505.jpg Imagine atasata: 20140701_123259.jpg Imagine atasata: 20140701_123312.jpg Imagine atasata: 20140701_123354.jpg

Imagine atasata: 20140701_123404.jpg Imagine atasata: 20140701_123418.jpg Imagine atasata: 20140701_123430.jpg

...si dulapul care mascheaza regleta cu conexiunile telefonice si de retea. Pe un raft se poate vedea centrala digitala cu 24 de porturi, care deserveste sediul central al regiei.

Imagine atasata: 20140701_123220.jpg Imagine atasata: 20140701_123227.jpg Imagine atasata: randari dulap.jpg

Dulapul, a fost proiectat, desigur, in SolidWorks. :04:
4

Arata acest topic


  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi