STP Timișoara Forum: Infractori - poze si descriere - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (6 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Infractori - poze si descriere hoti de buzunare, amenintari, etc

#21 Useril este offline   crishu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 17 septembrie 10
  • Sexul:feminin

Postat 12 septembrie 2012 - 22:47

Da,eu una recunosc ca mi-e teama sa ma bag,sti cum e proverbul cu facerea de bine:)))si sa sti ca si mie mi-e tare cunoscuta tipa,pe ea as recunoaste-o dintre o mie,lor nu le-am memorat chipurile,insa al ei il am bine intiparit in minte.Dar sa sti ca seamana putin,are trasaturile fetei asemanatoare cu ale unei vatmanite ce lucreaza ea pe 2 doar de dimineata si cred ca de asta avem impresia ca o stim:)))Si iar ajungem la noi cau lipsurile noastre de atitudine,suntem fiecare pentru el,dezbinati,ca de asta o ducem asa bine:(((

Thuamne,poi stai cel putin jumatate de ora pana scriu un proces verbal,imagineaza-ti cate zeci de ore ar trece sa construiasca ceva de genul asta,pana ar realiza ei ce se intampla si pana ar reactiona,am ramane in pielea goala,nu doar fara portofel.
0

#22 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 septembrie 2012 - 23:04

Vezi postareacrishu, la 12 septembrie 2012 - 22:11, a spus:

Sunt doua echipe:una opereaza pe piata Traian,sunt doi tipi si o tiganca slaba,micuta,cu cicatrici pe maini si gravida.Si mai este o echipa care opereaza pe zona 700,Regele Carol.Astia sunt trei barbati si o femeie care mai acum 3-4 luni era blonda,insa acum e mai inchis parul,ceva alun,saten.Ea umbla tot timpul in training si tine bluza in permanenta pe maini,ei au borsete asa ca bisnitarii.

Mulţumesc pentru informaţii, sunt utile, le voi copia şi pe topicul separat :)

Înţeleg că echipa 1 operează pe staţiile 700 - Catedrală - Maria - Sinaia (Mocioni) - Tineretului (Dragalina) şi retur? Între ce ore îi vedeţi? Fac pauze sau lucrează fără oprire? Bărbaţii cam cum arată? I-a prins vreodată un călător, iar dacă da, cât de vehement au reacţionat?

Echipa 2 în ce direcţii pleacă din Piaţa Traian şi cât de departe merg până se întorc? Întrebările despre prima echipă se aplică şi aici, dacă aveţi timpul necesar..
0

#23 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 septembrie 2012 - 23:46

Eu i-am vazut de cateva ori si in Balcescu dar si in Traian.
0

#24 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 13 septembrie 2012 - 18:18

Vezi postareadAImon, la 12 septembrie 2012 - 23:04, a spus:

Mulţumesc pentru informaţii, sunt utile, le voi copia şi pe topicul separat :)

Înţeleg că echipa 1 operează pe staţiile 700 - Catedrală - Maria - Sinaia (Mocioni) - Tineretului (Dragalina) şi retur? Între ce ore îi vedeţi? Fac pauze sau lucrează fără oprire? Bărbaţii cam cum arată? I-a prins vreodată un călător, iar dacă da, cât de vehement au reacţionat?

Echipa 2 în ce direcţii pleacă din Piaţa Traian şi cât de departe merg până se întorc? Întrebările despre prima echipă se aplică şi aici, dacă aveţi timpul necesar..



Pai oarecum reactia lor o gasesti si in mesajul meu ;) Ca nu a fost o intercalare directa... acuma na.
0

#25 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 septembrie 2012 - 18:32

Ei, voi sunteti si tineri :) Ma indoiesc sincer ca poarta astia arme albe sau alte mizerii, sau ca ar indrazni sa atace ziua in amiaza mare. Putina vigilenta si atitudine din partea oricui n-ar strica.
0

#26 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 04 octombrie 2012 - 21:28

TiON informează:

Citeaza

Polițiștii Biroului Investigaţii Criminale i-au prins pe Gheorghe I, de 39 de ani și pe Ianoș R, de 38 de ani, ambii din Timișoara, aceștia fiind suspectați pentru furt din buzunare. Cei doi suspecți se aflau în vizorul polițiștilor de mai multă vreme. Aceștia sunt suspectați pentru patru furturi din buzunare, comise în perioada martie – septembrie, în centrul municipiului. Prejudiciul adus păgubiților se ridică la suma de 9.000 de lei.

(...)

UPDATE. Cei doi suspecti sunt considerați cei mai vechi hoți din buzunare din Timișoara. Ei acționează în municipiu de mai bine de 15 ani. Polițiștii au probe doar pentru patru cazuri de furt ale acestora. În cadrul audierilor aceștia nu au făcut niciun comentariu despre alte furturi comise.

Avem şi un video, păcat că le-a fost cenzurată faţa. Îi recunoaşte cineva pe cei doi după alte semnalmente?


Aceasta postare a fost editata de dAImon: 04 octombrie 2012 - 21:28

0

#27 Useril este offline   Andy Wegmann 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 723
  • Inregistrat: 04 mai 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Tramvaie
    Muzica

Postat 07 martie 2013 - 14:18

Azi am fost urmarit din Balcescu pana la Drubeta ( Linia 7). Prima oara, in Balcescu, m-a intrebat cat e ceasul, si le-am aratat panoul din statie. Au venit cu texte, spunandu-mi ca cica nu merge bine. Am urcat in 7( nu mai stiu ce vagon) si am coborat la Drubeta, asteptand ca vatmanul sa blocheze usile si am sarit pe usa din fata. Dupa ce tramvaiul a plecat, el a coborat DIN MERS la intersectarea intre linia 7 si linia 9. Nu stiu cum a facut sa coboare. Cred ca a stricat usa, ca altfel nu-mi explic. M-a urmarit fugind pana la Salcamilor, unde am cerut ajutor de la niste oameni care aveau de lucru in cladirea aceea rosie de pe colt. Un om amabil de acolo a iesit la el, hotul luand-o la fuga. Un alt domn de acolo, m-a dus cu masina pana la mine acasa, pentru care ii multumesc enorm.

Incerc sa-l descriu pe hot, cat imi amintesc:

-Bluza visiniu inchis
-Ten inchis la culoare
-Are un pic de mustata
-Pantaloni negri sau gri (nu-mi mai amintesc exact)
-Adidasi albi ( murdari, cu pete)
-Culoarea ochilor: negri
-Inaltime aprox. 1.75

El era insotit de un altul. Insotitorul lui nu m-a urmarit.
Insotitorul:
- Bluza gri, cu gluga
-Ghiozdan albastru(?)
-Elev la Moisil(?)

Aceasta postare a fost editata de Andy Wegmann: 07 martie 2013 - 15:02

1

#28 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 07 martie 2013 - 23:28

Nasol! Ar merita poate sa faci o reclamatie catre politie, dar probabil nu se va rezolva mare lucru. :(
0

#29 Useril este offline   Andy Wegmann 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 723
  • Inregistrat: 04 mai 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Tramvaie
    Muzica

Postat 08 martie 2013 - 06:56

Si politita tare ''mare'' lucru ar face. Mi-ar lua declaratie, ar baga-o la dosar, in sertar, si acolo o bate norocu'. -_-
0

#30 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 08 martie 2013 - 09:21

Stilul politailor e sa hartuiasca pe cel care face plangerea, in asa fel incat acesta sa se razgandeasca, dandu-si seama ca de fapt treaba nu e asa grava incat sa merite atatea plimbari si timp pierdut pe la ei. :(
1

#31 Useril este offline   Andy Wegmann 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 723
  • Inregistrat: 04 mai 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Tramvaie
    Muzica

Postat 08 martie 2013 - 14:34

Exact! Cum sa cauti un hot, cand ei insasi sunt hotii??? :censored:
0

#32 Useril este offline   Gabi S 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 269
  • Inregistrat: 19 februarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara,Timis
  • Interese:Autobuze,Muzica

Postat 09 noiembrie 2013 - 23:05

Vezi postareaAndy Wegmann, la 08 martie 2013 - 06:56, a spus:

Si politita tare ''mare'' lucru ar face. Mi-ar lua declaratie, ar baga-o la dosar, in sertar, si acolo o bate norocu'. -_-


Exact acest caz cu ''politia romana'' am patit eu. Mi-a fost furata bicicleta si hotii au lasat lantul si instrumentul cu care a spart lantul ca sa poate fura bicicleta. Bine inteles a doua zi am facut plangere am dus si lantul in caz ca se puteau lua ''amprente'' , si ''surubelnita'' cu care a spart lantul. si asa am ramas doar cu plangerea pusa in dosar :| RUSINE POLITIA ROMANA.
1

#33 Useril este offline   FerraryTm 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 1256
  • Inregistrat: 08 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Formula 1
    Tramvaie
    Autobuze
    Troleibuze
    Poze
    Filme
    Jocurii
    Distractia

Postat 19 aprilie 2015 - 00:00



Ce ati face in acest caz ?

Sursa : TraficTube
0

#34 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 aprilie 2015 - 10:45

N-ai ce sa faci... Indivizii erau interlopi. Solutia e sa iti iei o casca care sa nu-ti creeze ticuri ce pot fi interpretate in diferite moduri.
0

#35 Useril este offline   FerraryTm 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 1256
  • Inregistrat: 08 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Formula 1
    Tramvaie
    Autobuze
    Troleibuze
    Poze
    Filme
    Jocurii
    Distractia

Postat 19 aprilie 2015 - 15:06

Domnul Florin ... ati merge la Politie sau ati lasa conflictul asa ?

Aceasta postare a fost editata de FerraryTm: 19 aprilie 2015 - 15:07

0

#36 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 aprilie 2015 - 17:21

A, da, daca as avea o filmare, da.
0

#37 Useril este offline   playboy 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 705
  • Inregistrat: 02 iunie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:transportul public din timisoara

Postat 19 aprilie 2015 - 17:21

Eu as merge la Politie mama lor de gunoaie ordinare si eu am avut astfel de conflicte in trafic pe unii i-am potolit cu ranga peste mancatoare.Scuzati-mi limbajul :angry:
1

#38 Useril este offline   Bobby 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1176
  • Inregistrat: 14 iulie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 29 aprilie 2015 - 20:34

In 2 zile cat am facut "naveta" intre 700 si Sinaia de 2 ori am vazut o "echipa" formata din 2 tiganci si un tigan care la inghesuiala atenteaza la posete si buzunare.

Ieri cand ma intorceam din zona Sinaia (13:20) in tramvaiul 2 in zona Spitalului de copii ei find in fata in dreptul usi s-au aplecat peste o persona mai in varsta sub pretextul ca au vazut ceva pe geam si in timp ce una l-a intrebat daca aici e spitalul de copii cealata a incercat sa-i umble la borseta ce o tinea in brate. Nu le-a iesit ca persona si-a dat seama si a mutat geanta. Erau in tramvai cand am urcat in Sinaia si au coborat in 700 pentru a lua alt MTC in sens invers.

Astazi cam la aceaiasi ora iau un MTC de pe linia1 si urc in fata sa validez biletul. Aceiasi echipa profita de aglomeratia din tramavai, una din tiganci a incercat sa imi umble la geanta, insa nu ia iesit ca mi-am dat seama si m-am uita un pic urat la ea. La cati nervi am avut pe moment cred ca rupeam usile tramvaiului cu ea...

Legat de descrie, una din tiganci are undeva pe la 45 - 50 ani la fel ca si tiganul ce umbla cu ele, are cam 1.70 si undeva pe la 80 kg. Cealata tiganca e mult mai tanara cred ca e fica ei, e tot la fel de inalta insa mult mai slaba. Tiganul ce umbla cu ele e mult mai inalt, cam 1.80m, e carunt si umbla cu sapca gri deschis in cap.

Din ce am observat tiganca batrana mai invarsta actioneaza, ceilalti 2 sunt pentru a o sustine/ajuta la comiterea faptelor.

Mi-e o ciuda ca nu mi-a trecut prin cap sa scot telefonul sa-l pun sa filmeze si apoi sa-l pun la ureche ca si cum as suna pe cineva ca mai poi sa pot extrage cadre din clip cu fetele lor.

Aceasta postare a fost editata de Bobby: 29 aprilie 2015 - 21:34

7

#39 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 29 aprilie 2015 - 22:26

Stai linistit, vei mai avea destule ocazii...:)

As zice sa suni la politie, insa am vazut odata politistii glumind cu astfel de specimene, ba chiar odata si vatmanul l-a salutat pe un tigan (poate sa fi fost chiar cel de care spui tu). Asa ca...inafara de pumn, nu cred ca ai sorti de izbanda sa rezolvi problema apeland la persoane abilitate ;) .
0

#40 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 30 aprilie 2015 - 12:37

Mda, si mie imi zicea o colega de la servici ca specimenele astea si-au reinceput activitatea....
0

Arata acest topic


  • (6 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi