STP Timișoara Forum: Sesizare statie tramvai gara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Reguli postare in aceasta sectiune

Va rog sa veniti doar cu sugestii concrete, sau cu exemple concrete de probleme cu care v-ati confruntat in calatoria cu vehiculele RATT. Postari la modul general (gen: "schimbati si voi tramvaiele alea vechi" :), nu sunt acceptate si vor fi sterse, utilizatorul urmand a primii avertisment. Doar in acest sub-forum se pot face sugestii pentru imbunatatirea serviciilor. Daca se doreste un raspuns oficial, reclamatiile se depun la registratura regiei
Pagina 1 din 1

Sesizare statie tramvai gara Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   iulik01 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 73
  • Inregistrat: 18 ianuarie 16

Postat 18 ianuarie 2016 - 21:35

Buna ziua, ma numesc Iulian, sunt nou pe forum cu toate ca am cativa ani de cand il citesc fara sa ma implic, va spun o poveste ce mi s-a intamplat ieri seara 17/01/2016 pe la ora 18:55, numai ce am ajuns la gara cu tramvaiul 8 (avea un numar de la primarie 01110 daca nu ma insel) sa astept pe cineva la tren, am ajuns cu 2 min inainte sa ajunga trenul, numa bine am prins acelasi 8 sa-l luam inapoi(cand m-am suit dinou in tramvai nu am reusit sa validez, aparea mesajul: "ati validat deja" sau ceva de genu in fine nu asta-i problema) problema ii ca foarte multa lume ce a coborat din tren se urcau in tramvai, la un moment dat probabil cand s-a facut verde la semafor tramvaiul a inceput sa se miste, cu lume pe scari,cu usile deschise, cu o femeie ce era un picior pe scara si unul jos( care a si cazut) cu oameni nervosi carora nu le venea sa creada ce se intampla, acest lucru ce a facut vatmanul cred ca-i mai mult decat contraventie si mai mult ca sigur se poate lasa cu dosar penal sincer sper ca macar doamna care a cazut sa mearga la politie si la ratt sa depuna plangeri. Ii a doua oara cand patesc asta, am mai patit ceva asemanator acum o luna de zile cand la fel s-a intamplat, atunci era tramvaiul 2, acum 8, va spun sincer oameni inconstienti si nu cred ca pot spune ca nu au vazut, din moment ce lumea urca si pe ultima usa unde ma aflam si eu si pe la mijloc, iar cand mi s-a intamplat pe tramvaiul 2 erau 2 femei cred ca mergeau la munca una a urcat a doua nu a mai reusit pe usa din fata, vatamnii de genul asta sunt complect nebuni, nu se poate invoca ca au un grafic strans sau chestii de genul asta din moment ce sunt sanse sa omori pe cineva!
0

#2 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 ianuarie 2016 - 21:49

Salut, fa macar reclamatie la RATT, vad ca se poate si onlain mai nou : http://www.ratt.ro/f...ar_contact.html
0

#3 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 18 ianuarie 2016 - 21:49

Imagine postataLucruri de felul acesta se intampla datorita mentalitatii unor concetateni, carora cat timp le vine banul, ii "doare-n Imagine postata" de alti. Sunt de acord cu tine si imi doresc ca aceste lucruri sa dispara. @iulik01: Daca doresti poti face o sesizare pe pagina de web (link-ul ti la trimis, inaintea mea, colegu`) sau la aplicatia "sezRATT". Good luck!

Aceasta postare a fost editata de dan.s: 18 ianuarie 2016 - 21:52

0

#4 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 18 ianuarie 2016 - 22:02

Vezi postareadAImon, la 18 ianuarie 2016 - 21:49, a spus:

... se poate si onlain mai nou ...

Nu e chiar asa de noua facilitatea. O avem din vara trecuta. :)
0

#5 Useril este offline   iulik01 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 73
  • Inregistrat: 18 ianuarie 16

Postat 18 ianuarie 2016 - 23:37

Am mai facut una online cu o problema cu un sofer de firobuz si n-am primit niciun raspuns nimic, sper sa-mi fac timp sa trec pe la RATT oricum, problema ii si la oameni ca nu reclama aceste lucruri :) Va multumesc pentru raspuns tuturor. :)
1

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi