STP Timișoara Forum: Linia 32 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 32 Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#21 Useril este offline   Elda 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 10 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 11:10

Schimbarea facuta de RATT in ceea ce priveste acesta linie 32 mi se pare total deplasata si in defavoarea atator calatori. Este o lipsa totala de intelegere si respect fata de calatorii care folosesc in mod curent acesta ruta si care acum trebuie sa foloseasca si 2 mijloace de trasport pentru a ajunge in centru, sau la gara, etc.
Pentru ca suntem o comunitate cu pretentii, noi timisoarenii, mi se parea mult mai de bun simt sa se faca o dezbatere publica, sau un sondaj de opinie si in functie de acesta sa se aduca unele modificari, sau sa se renunte la ele.
Si pe deasupara ieri autobuzul a plecat dupa orarul vechi, adica cand eu am ajuns in statie la 09:20, el plecase de cateva secunde, desi noul grafic spune ca pleaca la 09:29, astfel ca toata lumea a stat in frig de la 09:20 pana la 09:51 cand a fost urmatoarea cursa.Cine ar trebui sa fie pedepsit pentru astfel de greseli? Ce sa mai spun de autobuzele care sunt pe acesta linie, jenant si degradant, fata de cei care platesc un serviciu in Timisoara lui 2009.
0

#22 Useril este offline   ttc 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 20 martie 08

Postat 11 martie 2009 - 12:26

Revin cu doua observatii
1. De ce dupa ora 18 nici un autobuz nu mai circula la Prefatim?
2. De ce în intervalul orar 9-12 se întâmplă acelaşi lucru?

....probabil tot pt. confortul personal al călătorilor!
0

#23 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 martie 2009 - 13:28

Doar in orele de varf circula la Prefatim. Dimineata pana la ora 8:47 si dupa masa intre 12:25-17:58.
0

#24 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 11 martie 2009 - 13:38

Vezi postareattc, la 11 Mar 2009, 12:26, a spus:

....probabil tot pt. confortul personal al călătorilor!



Pentru muncitorii de la Prefatim.
0

#25 Useril este offline   ttc 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 20 martie 08

Postat 11 martie 2009 - 15:53

In caz ca nu ştii pe langa Prefatim e plin de case. Cei care locuiesc acolo (inclusiv subsemnatul) merg la prima statie a lui 32 (daca nu vine la Prefatim) pret de 15 minute. La fel la intoarcere.
0

#26 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 martie 2009 - 15:56

Teoretic ar fi putut cineva sa lipeasca un afis sau ceva in intru(la staia 32 ,fosta), azi stateau oamenii aiurea si asteptau.
0

#27 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 martie 2009 - 17:28

Este lipit, dar este departe de refugiu, la tabla montata pe stalp, pe care scria intervalele.
0

#28 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 18:52

Vezi postareaVisor, la 11 Mar 2009, 13:38, a spus:

Pentru muncitorii de la Prefatim.



Daca nu ai stiut te informez eu la PREFATIM sunt numai citiva muncitori care poti sa ii numeri pe degetele de la o mina la fel si la trustul de constructii si la armata.

Dar eu nu cred ca ruta a fost pt. muncitorii din zona ci pentru locuitorii din zona sa nu mai spun ca autobuzul era folosit si de foarte multi locuitori din Chisoda care le era mai la indemina sa foloseasca 32 decit autobuzul lor.

Dar se pare ca prin hotaririle care se iau se are in vedere doar umilirea calatorilor.
0

#29 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 19:07

In data de 2 martie am mers cu autobuul de 15:20. Bineinteles ca era un autobuz model vechi dar pana la urma nu asta ar fi o problema dar faptul ca era nespalat probabil de vreo "doi ani" ca era un praf in el de nu puteai respira. Credeti-ma nu exagerez praful era de" doua degete" pe garnitura de la geam si pe unele scaune pe care nu puteai sa te asezi.


Ia aceasta problema cu, curatenia adica, spalatul si maturatul autobuzelor. Nu cred ca mai puteti da vina pe calatori, cel putin acel autobuz nu a vazut apa pe dinauntru cam de mult timp.
0

#30 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 martie 2009 - 19:08

Dar nici pe RATT, deoarece curatenia o face o firma ,care nu are nici o legatura cu RATT.
0

#31 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 19:16

Vezi postareacseh_17, la 10 Mar 2009, 15:15, a spus:

Ieie masina? Drum bun ,sa ai noroc, vorbim peste 3-4 luni.... Pana acum de ce nu ai circulat cu ea? Ai9 fost vreodata cu 33 la ora de varf? SI pune pozele sa le vedem... :)



Frumoasa atitudine.

Lucrezi cumva la RATT?

Daca da, atunci dati demisia.

Caci din cauza unor atitudini similare se intimpla unele lucruri nedorite de calatori si de conducerea firmei.
0

#32 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 martie 2009 - 19:19

Nu lucrez la RATT. Si daac as lucra de ce mi-as da demisia? Tu ai citit despre ce scria persoana careia i0-am adresat acest mesaj? Daca nu citeste... Si la urma urmei ce atituidine am? Aici suntem pe un forum de pasionati, iar de o vreme incoace ,doar de pasiuni nu am mai vorbit. S-a infectat forumul ,cu fel de fel de plangeri, aiureli care nu-si au rostul! Cui nu-i convine sa ia un taxi sau masina personala,iar daca foloseste RATT s-o accepte asa cum e!!!
0

#33 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 19:23

Vezi postareacseh_17, la 11 Mar 2009, 19:08, a spus:

Dar nici pe RATT, deoarece curatenia o face o firma ,care nu are nici o legatura cu RATT.



Dar cine beneficiaza de banii care ii dau eu pe bilete sau pe abonamente ratt sau firma de curatenie?

Dar pana la urma ratt este responsabil de ce autobuze pune in circulatie si cum le pune nu altcineva.

Da este foarte usor sa aruncam vina unul pe celalalt ca doar asa suntem invatati.
0

#34 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 martie 2009 - 19:27

Asta-i deja culmea... Deja de minim 50 de ori s-a spus pe forum ca nu sunt destule autobuze, si desti bani pentu unele noi!
Vrem tramvaie, vream asta ,vrem aia, dar sa nu platim nimic, si comentam la orice tampenie! Mofturi avem zeci de mii, dar ne pica mana daca validam!!!! Curatenia o fac 2 femei pe 70 de autobuze, tu ce crezi? :)
0

#35 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 19:31

Imi cer scuze ca te-am deranjat.

Sunt nou pe forum si sa sti ca am citit tot ce sa scris despre 32 ca momentan asta ma intereseaza.


Daca nu lucrezi la ratt atunci cred ca nu ar trebui sa iti bagi nasul unde nu iti fierbe oala.

Eu am scris pentru ca am vazut ca sunt angajati ratt responsabili care raspund la doleantele calatorilor si asteptam un raspuns de la ei.
0

#36 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 martie 2009 - 19:35

Pentru a mia oara..... :nervos: Forumul este ,sau mai degraba a fost, un fel de club al pasionatilor de transportul in comun, nu site de reclamatii :nervos:. Prin asta nu vrea sa spun ca nu aveti dreptul la opinie. <_< Nu are nici un fel de legatura cu site-ul oficial RATT. Si din cate stiu nu aici se posteaza reclamatiile. <_<

Aceasta postare a fost editata de lorand: 11 martie 2009 - 19:36

0

#37 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 19:36

Problema mea nu a fost autobuzul vechi, ci praful si mizeria din el.
0

#38 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 martie 2009 - 19:37

vio nu m-ai deranjat! Ti-am raspuns, penmtru ca stiu una alta, deaceaa avem si fiecare cate un rang! Si aceea persoan la care te astepti tu este adminul nostru, nu lucra la reclamatii!
0

#39 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 martie 2009 - 19:37

Bine am inteles, tiai spus opinia, am citit-o. Dar ce ai vrea sa facem sa mergem si sa maturam noi?
0

#40 Useril este offline   vio 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 08 martie 09

Postat 11 martie 2009 - 19:43

Vezi postarealorand, la 11 Mar 2009, 19:37, a spus:

Bine am inteles, tiai spus opinia, am citit-o. Dar ce ai vrea sa facem sa mergem si sa maturam noi?

ar fi o solutie
0

Arata acest topic


  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi