STP Timișoara Forum: Linia 33 barat - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (12 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 33 barat Evaluare topic: -----

#21 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 08 iunie 2012 - 08:26

... inclusiv programarea afisajelor pe 55 de Conecto C este deja facuta in formatul 33 barat.

Imagine atasata: 33b.jpg
0

#22 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 08 iunie 2012 - 09:47

Mai intrebati-ne si pe noi inainte de o modificare de traseu. :)
0

#23 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 12 iunie 2012 - 11:51

Vezi postareaVisor, la 07 iunie 2012 - 10:47, a spus:

Mai nou se posteaza graficele soferilor pe site?:)
http://www.ratt.ro/grafice/33bar.pdf


Server Error

404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
0

#24 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 12 iunie 2012 - 16:18

Urmatoarele postari, de dupa postarea aia a mea, nu le-ai mai citit pentru ca...?

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 07 iunie 2012 - 12:50, a spus:

Asta am primit, asta am pus. :)



Vezi postareaAndy, la 07 iunie 2012 - 12:52, a spus:

Dar în stații am observat că sun graficele normale: L-V, S, D.



Vezi postareaFlorin.B RATT, la 07 iunie 2012 - 12:56, a spus:

Da. O sa le postez pe acestea pe pagina web. Sunt mai pe intelesul tuturor. :lol:

0

#25 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 12 iunie 2012 - 20:54

Eu credeam ca link-ul duce catre pagina web unde deja sunt postate. oricum discutia a fost in 7 azi suntem in 12. Deci sunt 5 zile la mijloc.

Aceasta postare a fost editata de George1000: 12 iunie 2012 - 20:54

0

#26 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 iunie 2012 - 21:31

Da, intre timp am primit graficele standard, adica tablele din statie in format electronic.
0

#27 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 13 iunie 2012 - 09:29

Vezi postareaemilut, la 06 iunie 2012 - 16:05, a spus:

Iată cum, celor care se obişnuiseră să folosească E5 pt a merge la CET, Metro sau Cefin, li s-a cam tăiat macaroana. Ei vor fi nevoiţi să folosească "33"-ul până la "Veteranilor", de acolo schimbând 'la' "33 barat". Adică, două bilete validate în loc de unul, sau un abonament pe două linii în loc de unul pe o singură linie. Mă rog!
Nu puteau lăsa E5 aşa cum a fost, de la Mocioni?


Deci eu nu cred. Si spun asta din doua motive:

Noi astia tinerii ne permitem sa mergem juma de ora pe jos de la Catedrala la piata Veteranilor. Cat despre ai batrani. Au pomana bai, sa fie multumiti si sa zica mersi ca li se permite sa stw in autobuz si toata ziulica dara vor fara sa dea un banut.

Nu neg ca exista persoane mai comode care vor sa mearga cu autobuzul dar aceia 90% sunt blatisti. 10% sunt cei care platesc.
Apoi mai vine o alta cstegorie de oameni si mai comozi dar aceia prefera taxiul...

Deci concluzie: Nu cred ca deranjeaza pe absolut nimeni aceasta divizare a traseului cu exceptia catorva persoane mai comide.

In plus ar trebui facut ceva.

Omul sa zicem ca vrea sa ajunga din punctul A in punctul B. Unde nu sunt autobuze directe din punctul A. Ei bine, indiferent ca schimba, 2 sau 3 sau 4 autobuze, sa se considere 1 singura calatorie! si sa se plateasca ca atare. Exact asa cum face si CFR-ul. De exemplu la CFR indiferent ca schimbi 2,3, sau 7 trenuri pana la destinatie se considera o singura calatorie si se plateste pretul aferent! Nu te jupoaie la buzunar.

Oare cum ar fi sa faca si CFR-ul asa cum fac regiile autonome si chiar daca vrei sa zicem Bucuresti-Pitesti, sa platesti 200 lei bilet intreg pana la Timisoara chiar daca tu mergi doar pana la Pitesti. Sau daca nu e tren direct sa platesti preturile integrale la cele 2 sau 3 trenuri pana la cap de linie chiar daca tu nu mergi pana acolo. Cum ar fi? Ar conveni cuiva? Cred ca nu!
0

#28 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3082
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 iunie 2012 - 12:17

Vezi postareaGeorge1000, la 13 iunie 2012 - 09:29, a spus:



In plus ar trebui facut ceva.

Omul sa zicem ca vrea sa ajunga din punctul A in punctul B. Unde nu sunt autobuze directe din punctul A. Ei bine, indiferent ca schimba, 2 sau 3 sau 4 autobuze, sa se considere 1 singura calatorie! si sa se plateasca ca atare. Exact asa cum face si CFR-ul. De exemplu la CFR indiferent ca schimbi 2,3, sau 7 trenuri pana la destinatie se considera o singura calatorie si se plateste pretul aferent! Nu te jupoaie la buzunar.



Ehem :) , ai auzit de "legitimatia de o zii", platesti una si circuli pe toate mijloacele o zii intreaga.
Si stai linistit ca azi rar mai vezi (cel putin in Timisoara), pe cineva sa schimbe 3 mijloace, poate doar 2 dar si acolo cifra e mica si se rezuma mai mult la cei care folosesc liniile marginase 21, 28 si au nevoie de legatura spre centru.

Iar CFR taxeaza la kilometru, si in functie de ce tren folosesti, daca schimbi 2 accelerate, o sa platesti mai mult decat daca schimbi 2 personale, daca ar face si Ratt la fel, ar fi si mai scump decat acum.
0

#29 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 iunie 2012 - 19:55

Vezi postareaGygyman6, la 13 iunie 2012 - 12:17, a spus:

Si stai linistit ca azi rar mai vezi (cel putin in Timisoara), pe cineva sa schimbe 3 mijloace, poate doar 2 dar si acolo cifra e mica si se rezuma mai mult la cei care folosesc liniile marginase 21, 28 si au nevoie de legatura spre centru.

Spune-mi cum ajung de la capatul lui 4 (Torontal) la UVT, cu doua mijloace de transport.
0

#30 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 13 iunie 2012 - 20:03

Off-topic: Linia 4: Torontal - Posta Mare si E7: Posta Mare - UVT.
0

#31 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3082
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 iunie 2012 - 20:58

Sau cu 6 pana in Maria si apoi pe jos ca nu e mult, daca mergi la UVT sigur esti student.
0

#32 Useril este offline   Dr2005 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 1403
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bucuresti, Sector 6 - Drumul Taberei

Postat 15 iunie 2012 - 14:59

Vezi postareamarione, la 06 iunie 2012 - 18:40, a spus:

In Bucuresti nimic nu este barat

Nimic nu e barat, dar avem 331 şi 331bis (!). E diferenţă 3 staţii între ele, dar tot se mai găsesc unii în 331bis să se întrebe de ce face la dreapta în loc să meargă înainte.
0

#33 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 iunie 2012 - 21:46

Da, nici cu "bis" nu prea e in regula. Cam aceasi chestie ca si baratul. Bun, pe vremuri cand era doar o tabla pe care trageai cu pensula o linie in diagonala, era simplu, dar sa implementezi asta pe validatoare, pe afisajele vehiculelor, pe OBC-uri si alte gadgeturi electronice, e putin alta treaba si nu se rezolva cu pensula. -_-
0

#34 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 15 iunie 2012 - 22:27

Apropo am vazut ca pe panourilel de la Arta Textila(Profi), aparea inca linia Expres 5 -_- .
0

#35 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 iunie 2012 - 23:33

Da, ai dreptate. L-am scos acum.
0

#36 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 16 iunie 2012 - 17:49

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 15 iunie 2012 - 21:46, a spus:

Da, nici cu "bis" nu prea e in regula. Cam aceasi chestie ca si baratul. Bun, pe vremuri cand era doar o tabla pe care trageai cu pensula o linie in diagonala, era simplu, dar sa implementezi asta pe validatoare, pe afisajele vehiculelor, pe OBC-uri si alte gadgeturi electronice, e putin alta treaba si nu se rezolva cu pensula. -_-


Pacat ca nu e usor ca in Paint. Sa selectezi pensula si sa tragi o linie :lol:

Aceasta postare a fost editata de George1000: 16 iunie 2012 - 17:49

0

#37 Useril este offline   Dr2005 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 1403
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bucuresti, Sector 6 - Drumul Taberei

Postat 18 iunie 2012 - 17:18

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 15 iunie 2012 - 21:46, a spus:

Bun, pe vremuri cand era doar o tabla pe care trageai cu pensula o linie in diagonala, era simplu, dar sa implementezi asta pe validatoare, pe afisajele vehiculelor, pe OBC-uri si alte gadgeturi electronice, e putin alta treaba si nu se rezolva cu pensula. -_-

La noi au început să crape afişajele de la Mercedesuri... cum RATB nu mai repară nimic (ba chiar vinde tot stocul de piese şi toate autobuzele non-Mercedes, deci dacă e cineva interesat...), avem o groază de autobuze cu hârtia în geam. Cu sistemul de taxare e mai greu, bănuiesc că pe 331bis sunt setate tot pe 331 sau e inventată o linie gen 731 sau 831... aşa e şi cu liniile de noapte, în SAT ele sunt 501 - 523, nu N101-N123).
0

#38 Useril este offline   dana89 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 08 iunie 12

Postat 01 august 2012 - 21:06

cat de penibili puteti fi. numai la noi se poate intampla asa ceva. cum mai aveti pretentia sa va mai platim abonamente si bilete daca voi va bateti joc de noi??? cum puteti sa schimbati orarul la 33b in fiecare luna fara sa ne anuntati??? avem si noi un loc de munca la care trebuie sa ajungem la timp. nu vi se pare normal sa anuntati din timp schimbarea orarului? macar asa cu 1-2 zile inainte. lipsa de bun simt. RUSINE SA VA FIE
0

#39 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 august 2012 - 21:28

Imi pare sincer rau. Nu stiu de ce s-a modificat atat de des programul. :naughty1:
Cu parere de rau te anunt ca de maine e schimbat din nou, deci cel valabil azi, maine nu mai e valabil.
Graficul nou e incarcat pe pagina web si fiind editat azi, iti dai seama ca nu aveam cum sa-l pun mai din timp. De obicei le pun pe site in maxim cateva ore dupa ce le primesc.

Link grafice vacanta
0

#40 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 02 august 2012 - 22:13

L.E. Revin cu informatia potrivit careia numarul de curse a crescut, deci modificarea a fost in favoarea calatorilor liniei 33 barat.
0

Arata acest topic


  • (12 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi