STP Timișoara Forum: Idei de trasee - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (6 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Idei de trasee Pentru stimularea imaginatiei dar si pentru distractie.

Poll: Idei de trasee (21 membri au votat)

Sunteti de parere ca ar trebui infiintate noi linii?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

Ce ar fi mai util?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza

#41 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 02 octombrie 2014 - 20:57

Da stiu, de abia acum imi primesc buletinul si dupa aceea voi fi mai major si voi avea sansa poate ca peste 5-6 ani voi deveni membru senior daca postariile mele sunt cele mai bune evaluate si daca am un warn status bun, pentru ca in ultima perioada am facut numai prosti si ma voi revansa pentru jigniri si pentru folosirea unui ton nepermis conform regulamentului citit. Am citit tot regulamentul si voi face numai lucruri bune de acum incolo, promit.
0

#42 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 02 octombrie 2014 - 21:25

:Facepalm_emote_gif: :Facepalm_emote_gif: :Facepalm_emote_gif:


Cand ma gandesc ca :up_arow: vor lucra pentru pensia noastra... Imi vine sa iau campii!


Pana atunci, deschidem gradinita, chiar aici pe forum! Il propun pe Florin ca si educator! :naughty1: :baby:


Legat de Robert, vei ajunge aici senior, cand vom iesii noi la pensie, asta ti-o promit de pe acuma. Eu m-as agita mai mult, sa te prinda Craciunul pe forum ;)
4

#43 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3082
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 02 octombrie 2014 - 21:36

@Robert201 Forumul nu e un joc la care faci "level up", e un loc care exista pentru a culege informatii si a dezbate probleme, unele dintre ele chiar rezolvandu-se. Nu conteaza ce rank ai pentru ca rank-ul e doar o chestie virtuala, daca maine sa zicem forumul nu mai exista nici rank-ul nu mai exista. Nu numarul postarilor te face un membru dedicat (cum observ ca doresti sa fii) ci ceea ce postezi, daca postarea ta ajunge sa fie ceva informativ si indispensabil din care altii au ce invata sau e o opinie bine scrisa, aia iti ridica imaginea ca si membru.
6

#44 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 02 octombrie 2014 - 21:49

Vezi postareaVisor, la 02 octombrie 2014 - 17:00, a spus:

Troleibuze Skoda pe linia 12 au circulat poate doar intr-un vis care ti s-a parut real..

Desi, intr-o oare care masura are dreptate. Ceea ce a vazut el este cat se poate de real, pentru ca am vazut chiar si eu personal.
Intr-un timp(pe la inceputuri) troleibuzele(ma refer la Skoda) isi faceau intrarea pe liniile 15-16-19 pe electric. Asta a vazut el defapt. :04:
0

#45 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 02 octombrie 2014 - 21:52

Normal, vorbim la trecut, pentru ca cineva, intr-un moment de sclipire geniala, a hotarat mutarea traseelor de intrare/retragere, doar de dragul de a consuma motorina aiurea, pe cand infrastructura necesara acestor operatiuni exista... :Facepalm_emote_gif:
1

#46 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 02 octombrie 2014 - 22:01

Bun, asa putem spune ca a circulat Skoda si pe traseul istoric al primului troleibuz. Cel putin eu si Viktor eram in el. :04:
3

#47 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 02 octombrie 2014 - 22:01

@Cristi
Din cate stiu sunt ceva probleme la firele de pe sensul de intoarcere Catedrala=>>Balcescu=>>depou, plus lucrarile de la Michelangelo.
@Dl Florin
Corect, bine spus :coolspeak:
0

#48 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 octombrie 2014 - 09:20

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 02 octombrie 2014 - 22:01, a spus:

Bun, asa putem spune ca a circulat Skoda si pe traseul istoric al primului troleibuz. Cel putin eu si Viktor eram in el. :04:




Pai si de mine si de Goldmember ati uitat?....Am fost si noi acolo!... :Facepalm_emote_gif:
2

#49 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 octombrie 2014 - 10:17

Am vrut eu sa scriu ca eram mai multi forumisti, dar nu stiu ce mi-a venit... :D Ziceam ca un martor (daca nu ma crede cineva) e destul. :)
0

#50 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 octombrie 2014 - 12:09

Si bineinteles mister robu-robu... :D
0

#51 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 04 octombrie 2014 - 11:36

Care va fi traseul liniei 14 barat dupa terminarea lucrarilor de troleu de la Dumbravita ? Oare va avea ca traseu Str. E.Bader - Giratie statie Peco Dumbravita, sau P-ta Marasti - Giratie statie Peco Dumbravita ?

Aceasta postare a fost editata de Robert201: 04 octombrie 2014 - 11:37

0

#52 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 04 octombrie 2014 - 11:53

De unde ai scos-o ca va fi 14/ ?

Poate fi linia 14 actuala prelungita... :eusa_think:


DEEESI! Parerea mea este, ca s-ar putea infiinta linistit linia 12 sau 20 de ce nu, taman cu traseul P-ta Marasti - Dumbravita! (Nici ideea cu Baader nu imi pare una proasta!)
1

#53 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 04 octombrie 2014 - 11:54

14 barat!? Care 14 barat!? Am ratat eu ceva?? :eusa_think: :intrebare:
0

#54 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 04 octombrie 2014 - 12:51

Draga Viktor, 14 barat este linia de troleibuz care va fi lansata dupa terminarea lucrarilor de fire si de stalpi din Dumbravita. La fel se va proceda si la 11 pana la Ghiroda deoarece aglomeratia lor va fi foarte mare incat nu ne incadram nici acum pe actualul lor traseu cu troleibuze Skoda.
-1

#55 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 04 octombrie 2014 - 13:01

Bun, bun, sa lasam afirmatia:

Citeaza

deoarece aglomeratia lor va fi foarte mare incat nu ne incadram nici acum pe actualul lor traseu cu troleibuze Skoda.


care e pe oriceeste, dar nu pe romaneste, si sa imi raspunzi la intrebarea: de unde ai informatia ca vor fii linii barate? Ti-a spus-o un sofer, cineva de la RATT, ai auzit un zvon, ai citit undeva?
0

#56 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 04 octombrie 2014 - 13:15

Vezi postareamile, la 03 octombrie 2014 - 12:09, a spus:

Si bineinteles mister robu-robu... :D

El chiar are credibilitate zero ca si martor...Oricum nimeni nu crede orice ar spune el...
1

#57 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 04 octombrie 2014 - 13:19

Dl. Florin m-a detaliat cu aceasta stire si o mai spun inca o data pentru tine Cristi: deoarece trenurile pe care le au 11 si 14 sunt foarte aglomerate mai ales in timpul scolii. Copiii ies la ora 12 si atunci cand ei se duc cu parintii acasa de abia mai gasesc loc prin troleibuze in tot felul de cazuri: ca e lume multa, ca cineva le-au ocupat locul pe care trebuia sa stea. Sunt tot felul de cazuri care se intampla si pe liniile metropolitane M43 si M44, deoarece cursele sunt prea putine si lumea se multumeste sa stea si in picioare.

Aceasta postare a fost editata de Robert201: 04 octombrie 2014 - 13:20

0

#58 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 octombrie 2014 - 13:20

Nu exista nicio informatie in sensul ca vor aparea linii noi spre Dumbravita sau spre Ghiroda. Cel mai probabil, e ca vor fi prelungite liniile existente.
0

#59 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 04 octombrie 2014 - 13:24

Tocmai deasta insist pe sursa informatiilor. Clar par din burta, desi nu ar fii primul caz cand ceva ce nu era de asteptat s-ar intampla... + de multe ori nici nu stii de unde apar informatii noi. :)
0

#60 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 04 octombrie 2014 - 13:33

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 04 octombrie 2014 - 13:20, a spus:

Nu exista nicio informatie in sensul ca vor aparea linii noi spre Dumbravita sau spre Ghiroda. Cel mai probabil, e ca vor fi prelungite liniile existente.


Poate doar daca unele curse vor fi marcate, cele care merg pana in Dumbravita / Ghiroda. Sa ne gandim caci in orelede varf de dimineata sunt intervale de 5-7 min, care neaparat nu trebuiesc marite, fiindca si asa sunt aglomerate troleibuzele in rele de varf. Dar, daca intervalul se pastreaza, iar traseul se prelungeste, va dati seama cate troleibuze ar trebui introduse pe traseu. Dar nu cred ca toate troleibuzele vor circula pe traseul prelungit. De aceea sunt convins ca: daca traseul se va numi tot 11 / 14, atunci vor fi unele curse marcate care vor merge pana in cele doua comune, ori, traseele prelungite vor avea alt indicativ si grafic independent.
0

Arata acest topic


  • (6 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi