STP Timișoara Forum: Vivalia Grand - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (15 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vivalia Grand (V4,V5-finalizate; V6,V7-in constructie; V8-in proiectare) Evaluare topic: -----

#261 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29680
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 iunie 2021 - 09:35

Deci, incerci sa-mi spui ca nu exista nicio solutie si ca va ramane vesnic asa cum arata acum? Stiu ca terenul este al statului, chiar un prieten ce are casa pe strada Telegrafului mi-a aratat acte in sensul asta, dar ce scriam eu ca se poate face, e perfect aplicabil, proprietarii amendati neavand decat sa dea primaria in judecata, invocand ca si prin oras exista imobile ale acesteia ce sunt neingrijite.
1

#262 Useril este offline   Adrian TM 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 17 septembrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 06 iunie 2021 - 16:12

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 06 iunie 2021 - 09:35, a spus:

Deci, incerci sa-mi spui ca nu exista nicio solutie si ca va ramane vesnic asa cum arata acum? Stiu ca terenul este al statului, chiar un prieten ce are casa pe strada Telegrafului mi-a aratat acte in sensul asta, dar ce scriam eu ca se poate face, e perfect aplicabil, proprietarii amendati neavand decat sa dea primaria in judecata, invocand ca si prin oras exista imobile ale acesteia ce sunt neingrijite.


Ba asta este solutia, sa-i amendeze in fiecare luna pana igienizeaza locul.


2

#263 Useril este offline   biciclistu2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 175
  • Inregistrat: 20 septembrie 19

Postat 25 iunie 2021 - 09:25

V6V7 azi 25.06.2021

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: v6V7_25062021.jpg

6

#264 Useril este offline   biciclistu2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 175
  • Inregistrat: 20 septembrie 19

Postat 26 octombrie 2021 - 13:57

V6V7 azi 26.10.2021

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_1956.jpg

3

#265 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 13 februarie 2022 - 00:04

CaLiTaTe :crazy:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: viv (1).jpg
  • Imagine atasata: viv (2).jpg
  • Imagine atasata: viv (4).jpg
  • Imagine atasata: viv (4) - Copy.jpg
  • Imagine atasata: viv (5).jpg
  • Imagine atasata: viv (6).jpg
  • Imagine atasata: viv (7).jpg
  • Imagine atasata: viv (8).jpg
  • Imagine atasata: viv (9).jpg
  • Imagine atasata: viv (10).jpg
  • Imagine atasata: viv (11).jpg
  • Imagine atasata: viv (12).jpg

5

#266 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29680
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 februarie 2022 - 10:19

Daca te uiti repde la penultima poza, garajul comunist pare perfect incadrat, de zici ca face parte din parterul blocului capitalist. :rad_masa:
1

#267 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 964
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 13 februarie 2022 - 16:05

Eu ma uit la ultima si vad 2 metri patrati de moloz pe care nu il curata nimeni. In schimb e un banner dragut, pe stilul sa impachetam un rahat in folie stralucitoare.
2

#268 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 05 februarie 2023 - 18:57

Linkul meu

Citeaza

Timișoara: continuă demolarea garajelor în zona Zimbrului, Titan-Enric Baader și împrejurimi. Mai sunt încă 19 garaje de demolat dintr-un total de peste 30 de asemenea construcții.


As zice ca e un articol politic comandat...
Tot ceea ce mai zice e ca constructorul si-a asumat prin PUZ transformarea zonei garajelor, asta in conditiile ca nici nu e proprierar pe acestea. Oare cum a obtinut puz si autorizatii pe niste garaje asupra carora nu e proprietar da le-a strecurat in proiect ca zone verzi si locuri de parcare? <_<
0

#269 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 964
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 06 februarie 2023 - 08:50

E o mare diferență între un plan și proprietate. La fel s-au predat planuri la cheie pentru lucrări care nu țin de dezvoltatori, gen pasajul de la Iulius, podul de la isho etc...
După cum scrie ei chiar s-au obligat să le cumpere de la proprietari și s-au obligat fata de primărie să curețe zona (in măsura în care reușesc achiziția).

Apropo de asta, luna trecută am văzut mai multe autorizații de demolare pe site-ul primăriei. Bănuiesc că s-au ocupat de lucru.
0

#270 Useril este offline   biciclistu2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 175
  • Inregistrat: 20 septembrie 19

Postat 06 februarie 2023 - 19:52

Au fost demolate cateva saptamana trecuta.
1

#271 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2445
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 15 martie 2023 - 21:48

Vivalia vă așteaptă cu brațele deschise la prima ediție din 2023 a Târgului Imobiliar Timișoara TIT

Citeaza

Noi, cei de la Vivalia, suntem alături de voi pentru a găsi împreună locul perfect pentru a vă construi o nouă viață la Târgul Imobiliar Timișoara, care are loc în perioada 18-19 martie la Congres Hall

La Vivalia nu veți găsi doar un apartament, ci veți descoperi acel loc special care să vă facă să vă simțiți acasă.

Acest eveniment este organizat cu gândul la toți cei care își doresc să își găsească noua locuință și să ia decizia potrivită pentru viitorul lor.

Organizatorii Târgului Imobiliar Timișoara TIT înțeleg că noțiunea de ACASĂ nu începe și nu se sfârșește cu o tranzacție, ci este o viziune care reunește tot ceea ce este important pentru voi. Astfel, și în acest an, în perioada 18-19 martie, la Târgul Imobiliar Timișoara TIT vă putem conduce pe calea cea bună, la finalul căreia urmează să vă întâlniți cu acel loc căruia să îi puteți spune ACASĂ.

Intrarea este gratuită!

Vă așteptăm la Iulius Congres Hall! La târg veți găsi și o tombolă cu premii, dar și un animator pentru cei mici


La această ediție de primăvară a Târgului Imobiliar Timișoara TIT propunem o tombolă cu premii constând într-un voucher pentru un salt cu parașuta în tandem sau o saltea de pat Sonno Supremo. Participarea la tombolă este gratuită.

0

#272 Useril este offline   biciclistu2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 175
  • Inregistrat: 20 septembrie 19

Postat 29 aprilie 2023 - 08:53

V8

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: V8.jpg

4

#273 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2445
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 04 mai 2023 - 16:27

Vivalia schimbă regulile jocului pe piața imobiliară din Timișoara: apartamente noi, gata mobilate și cu livrare imediată

Citeaza

Într-o piață imobiliară competitivă, un dezvoltator din Timișoara a găsit o soluție inedită și eficientă atât pentru viitorii locatari, cât și pentru investitori: apartamente finalizate, cu predare imediată, în maximum 15 zile

Este vorba despre Vivalia, unul dintre principalii dezvoltatori imobiliari din vestul țării care, într-unul din cele mai recente proiecte ale sale, lansează această nouă opțiune pentru viitori săi proprietari.

Situat într-un cartier central, dar liniștit și plin de verdeață, complexul Vivalia oferă o varietate de apartamente cu una, două sau trei camere. Toate acestea sunt amenajate modern și cu gust, în trei stiluri de amenajare concepute împreună cu designeri de interior renumiți: ArtDeco, Industrial și Scandinav.

Această abordare inedită vine ca răspuns la problemele legate de timp, care afectează deseori clienții. Majoritatea apartamentelor de pe piață sunt disponibile după luni sau chiar ani de așteptare, ceea ce poate descuraja mulți potențiali cumpărători. Vivalia schimbă această situație, oferind apartamente complet mobilate, cu predare imediată, salvând astfel timp și energie pentru clienți.

Mai mult decât atât, investitorii care doresc să achiziționeze un apartament Vivalia pentru a-l oferi spre închiriere, pot opta acum pentru alegerea unui apartament gata închiriat, eliminând, astfel, procesul îndelungat și costisitor de găsire a chiriașilor potriviți. Vivalia are o echipă dedicată acestui proiect, care se ocupă de toate aspectele necesare în procesul de închiriere.

„Pe scurt, «Time is money». Din experiența noastră de 10 ani, știm că toți clienții (investitori sau rezidenți) sunt nerăbdători și vor ca lucrurile să se miște cât mai repede. Pe bună dreptate. Iar noi, ca dezvoltatori, avem obligația de a păstra calitatea serviciilor oferite. Iată că, prin acest produs nou – apartamentele complet mobilate, cu predare imediată – clientul câștigă timp și, implicit, bani. Clientul nu se mai ocupă personal de mobilarea și utilarea apartamentului dorit și poate intra în posesia acestuia într-un termen mult mai scurt” declară Victor Chebeleu, CEO Vivalia.

Vivalia Timișoara mai are în prezent doar câteva apartamente disponibile, dintre cele complet mobilate și utilate, gata de predare imediată. Pentru a programa o vizionare, persoanele interesate pot accesa site-ul www.vivalia.ro.

1

#274 Useril este offline   Seba76 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 246
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 04 mai 2023 - 17:36

Din blocul acela care-l fac acum (V8 cred),dacă te forțezi puțin poți sări de pe balcon direct în tren…
0

#275 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 11 mai 2023 - 15:53

Eram curios cat mai au de realizat din proiect, aprobat si inceput in 2015.

Am desenat in graba cladirile lipsa si accesele lipsa.

Zona e din ce in ce mai aglomerata cu un acces prost, cu garajele alea oribile, santier care iti canta zi lumina...asta sa nu mai zic nimic de calitatea lucrarilor.

Planuri vs realitate

Imagine atasata: hfdjth.JPG Imagine atasata: wrfwevedcw.JPG

Randarile sunt din alt film cu totul, au o strapungere si pana pe sub calea ferata pe Demetriade, inclusiv in spate spre strada Vasile Lucaciu.

Imagine atasata: gfsbsh.JPG

Mai e mult pana departe.

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 11 mai 2023 - 16:27

2

#276 Useril este offline   BogdanVld 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 19 septembrie 22

Postat 12 mai 2023 - 00:02

Pozele nu-s din PUZ? In PUZ volumetriile sunt generale, maximul de inaltime la care poti construi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#277 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 12 mai 2023 - 11:23

Sunt din PUZ, dar nu m-am legat de inaltime. Am vrut sa scot in evidenta "cantitatea" construita si ce departe e realitatea fata de randari.

In PUZ zice ca bucata aceea in prelungirea soselei dinspre strada Zimbrului, ca urmeaza sa fie trecuta in proprietate publica! -> Probabil aprobarea PUZ-ului in 2015 avea in vedere planurile lu Robu sa scoata calea ferata si transformata in sosea.

Imagine atasata: hfdjth.JPG

De atunci precum stim s-au schimbat mai multe, cel mai rau lucru fiind modernizarea caii ferate la nivelul solului in oras! Daca era pe estacade, nu era nici o problema sa fie conectata soseaua cu Demetriade, ceea ce ar fi fost si normal pentru un complex cu atatea unitati locative! Din punctul meu de vedere se intra intr-o zona de conflict legal privind caile de acces!

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 12 mai 2023 - 12:21

0

#278 Useril este offline   biciclistu2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 175
  • Inregistrat: 20 septembrie 19

Postat 13 mai 2023 - 08:15

Asa va arata in final.
V8 incercuit albastru e in constructie
Mai raman 3 blocuri de facut, incercuite cu rosu

La partea de drum mai trebuie facuta legatura cu Baader si daramat restul de garaje.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: V8-V11.JPG

0

#279 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5984
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 15 mai 2023 - 07:37

* în construire
Altfel, mișto zona.
0

#280 Useril este offline   rue 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 615
  • Inregistrat: 01 septembrie 17

Postat 15 mai 2023 - 08:31

Este o locatie buna pentru cei care lucreaza in justitie, politie, administratie publica/centru, avand distante acceptabile fata de Vivalia.
Se poate preta si pentru cei ce lucreaza la birourile de la UBC/Iulius (pe maps imi da 18 minute pedestrian).
Nu am studiat preturile.
2

Arata acest topic


  • (15 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi