STP Timișoara Forum: Afisajele autobuzelor si Anuntarea statiilor - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (16 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Afisajele autobuzelor si Anuntarea statiilor Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 18 iunie 2009 - 13:26

Vezi postareacseh_17, la 18 Jun 2009, 12:43, a spus:

Nu vad de ce trebe cautat totimpul motivull banilor... ;)
Mie deloc nu mi se pare normal, ca un troleu, sau autobuz care merge in depou sa nu afiseze nimic. Ideea era una alternativa, ca vad ca multi soferi sunt alergici la mesajul SE RETRAGR IN GARAJ... si nu stiu de ce.


Zimi si mie cine iti face ceva pe gratis in ziua de azi? -_-
Ce nu inteleg eu, este de ce iti bati tu capul asa de tare cu acest lucru. Nu inteleg cu ce te ajuta daca afiseaza sau nu afiseaza se retrage in garaj. Daca tu vezi ca nu apare nimic pe afisaj insemna ori ca autobuzul se retrage in garaj, ori ca soferul se duce intr-un loc mai retras ca sa manance(avand pauza de masa). Nu apare nimic la afisaj? Autobuzul/troleibuzul o tuleste undeva, ori in garaj ori in pauza de masa.

Vezi postarealorand, la 18 Jun 2009, 12:43, a spus:

Poli e echipa orasului, ce ai vrea sa scrie?
Iar daca nu sunt toti suporteri Poli, nu am nimic impotriva. Hai sa te intreb eu ceva, Poli a dat bani sa le vopseasca in alb-violet? NU. Af ost decizia primariei. Iar o echipa de fotbal nu este un produs, caruia ii trebuie reclama. Nu inteleg de ca sa plateasca, pentru putin suport.


Sti ce as prefera sa scrie in loc de "Hai Poli"? NIMIC. Asta as prefera.
Defapt decizia nu a fost a primariei, ci a unui singur om care vezi Doamne era fan infocat Poli si care ce sa gandit el, hai sa facem si autobuzele alb-violete ca nu merge atfel.
Te intreb si pe tine Lorand, ce l-am intrebat si pe Cseh_17. Cine iti mai face ceva gratis in ziua de azi?


Vezi postareaFlorin.B RATT, la 18 Jun 2009, 14:01, a spus:

Destul de urat, sunt putini pixeli:

Atasament ratt.jpg


Hmm, nu ati putea cumva sa mai inclinati litera "R" ca si pe celelate? In rest arata super :coolspeak: . Sunt pro pentru el. :D
0

#62 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 18 iunie 2009 - 13:36

Nu arata prea bine. :coolspeak:

N-ar arata mai bine scris RATT simplu, fara sigla standardizata?
0

#63 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 iunie 2009 - 13:51

Vezi postareaviktor, la 18 Jun 2009, 14:26, a spus:

Zimi si mie cine iti face ceva pe gratis in ziua de azi? ;)
Ce nu inteleg eu, este de ce iti bati tu capul asa de tare cu acest lucru. Nu inteleg cu ce te ajuta daca afiseaza sau nu afiseaza se retrage in garaj. Daca tu vezi ca nu apare nimic pe afisaj insemna ori ca autobuzul se retrage in garaj, ori ca soferul se duce intr-un loc mai retras ca sa manance(avand pauza de masa). Nu apare nimic la afisaj? Autobuzul/troleibuzul o tuleste undeva, ori in garaj ori in pauza de masa.



Cine iti face ceva pe grati? Pai sa ti-o zic asa. Echipa este a orasului, si trebe sa ne mandrim cu ea. Eu inteleg ca tu nu esti microbist, dar asta nu are deaface nimic cu a plati sau nu. Pe tine ca si RATT nu te costa absolut nimic ca a scris HAI POLI acolo. De ce sa plateasca cineva pentru asta. Si chiar daca ar plati cat ar fi? 3 RON?

Si sa-ti mai zic ceva. Noi suntem singurul oras, (poate nu chiar singurul dar printre putinele) din Romania, si desigur din lume, unde exista aceste panouri. Daca le avem de ce nu le folosim? Chiar si la Oradea, se afiseaza multe mesaje pe acele panouri, sau Constanta...
DAr noi vorbim de un banal mesaj SE RETRAGE IN DEPOU!
Bun OK soferul are alergie, treaba lui, sa mearga la medic, dar haio sa-l ajutam sa punem un alt mesaj... Dar daca nici aceste nu-l vrea.. atunci hai nene sa ne intoarcem in timp, la cartonul si carioca, si sa vezi ce scapa de griji! :coolspeak:
0

#64 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 18 iunie 2009 - 14:04

Vezi postareacseh_17, la 18 Jun 2009, 14:51, a spus:

Eu inteleg ca tu nu esti microbist, dar asta nu are deaface nimic cu a plati sau nu.
Pe tine ca si RATT nu te costa absolut nimic ca a scris HAI POLI acolo. De ce sa plateasca cineva pentru asta. Si chiar daca ar plati cat ar fi? 3 RON?

Si sa-ti mai zic ceva. Noi suntem singurul oras, (poate nu chiar singurul dar printre putinele) din Romania, si desigur din lume, unde exista aceste panouri. Daca le avem de ce nu le folosim? Chiar si la Oradea, se afiseaza multe mesaje pe acele panouri, sau Constanta...
DAr noi vorbim de un banal mesaj SE RETRAGE IN DEPOU!


Nu sunt microbist aboslut deloc, dar ti zic un lucru cu gura mare: NU IMI PLACE FOTABALUL!. Inteles? Nu am eu treaba cu Poli absolut deloc, iar daca ma crezi nici nu imi pasa absolut de loc, dar acest lucru nu isi are rostul. Nu cred ca Poli si cu Ratt sunt frati sau ceva de genul acesta. Hai daca echipa sposoriza Ratt sa faca acest lucru atunci eram de acord dar asa NU sunt de acord. Capisici?

Am o ideie. De ce nu te duci tu sa le faci reclamatie la soferi, ca de ce nu pun la afisaj "Se retrage in graj".

Vezi postareacseh_17, la 18 Jun 2009, 14:51, a spus:

Bun OK soferul are alergie, treaba lui, sa mearga la medic, dar haio sa-l ajutam sa punem un alt mesaj... Dar daca nici aceste nu-l vrea.. atunci hai nene sa ne intoarcem in timp, la cartonul si carioca, si sa vezi ce scapa de griji!


As fi foarte incantat daca ar aparea sigla RATT. Nu inteleg ce legatura are cartonul si carioca cu afisajul. Pai si pe vremea aia scria tot 33 dar pe hartie, iar acum scrie tot 33 dar pe afisaj Gorba. Deci nu imi dau seama care e legatura, cu ceea ce vrei sa insinuezi tu.
0

#65 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 iunie 2009 - 14:16

vikotr nu e vorba de fotbal sau POLI!

Este vorba ca muti soferi nu afiseaza nimic cand se retrag in depou... sau cand circula in oras... Nu8 odata am vazut E1 venind din depou, el isi incepe tura de la pod, iar trece prin statia, de la intersectia cu 7, iar oamenii sunt lasati cu ochin soare, neavand de unde sa stie, ca el isi incepe tura abia de la pod. Si altceva , nu schimba mesajul cand merg in depou... Eu am tot dreptul sa vad acel mesaj(sau oricare altul)... u sunt obligat sa-i suport lui mofturile (zise chiar de tine), prin care oamneii sunt derutati... Pai cum sa nu fie daca nu vad un mesaj clar!
0

#66 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 iunie 2009 - 14:36

viktor si cseh_17 incetati cu discutia asta, ca nu isi are locul aici.

viktor, am inteles ca nu iti place fotbalul, dar cred ca puteai sa spui intr-un mod mai civilizat, si nu cred ca ideea unei persoane trebuia atacata atat de dur. Am inteles cu totii mesajul, si anume ca nu ai dori sa fie o legatura intre RATT si sustinerea echipei.

cseh_17 Nu ai ce sa le faci la soferi, asta e traim in Romania, unde singura modalitate de atentiona pe cineva, este umblatul la salariu. Din pacate noua ne sta in putere sa facem acest lucru.
0

#67 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 iunie 2009 - 14:37

Noua nu, dar prin domnul Florin, poate miscam firele corecte... Multi dintre noi ziceau, de ce sa acceptam lucrurile asa cum sunt? Pai hai sa nu le acceptam!
0

#68 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 18 iunie 2009 - 14:40

Vezi postarealorand, la 18 Jun 2009, 15:36, a spus:

viktor, am inteles ca nu iti place fotbalul, dar cred ca puteai sa spui intr-un mod mai civilizat, si nu cred ca ideea unei persoane trebuia atacata atat de dur. Am inteles cu totii mesajul si anume ca nu ai dori sa fie o legatura intre RATT si sustinerea echipei.


Poftim?! Eu nu am atacat pe nimeni, obsolut de loc. Am spus-o intr-un mod foarte civiliat sa sti asta. Ca am scris cu litere mari asta nu insemana ca am jignit, injurat sau am omorat pe nimeni. Daca asta e parerea ta depre mine si acestu lucru, e treaba ta, si nu am sa ti-o atac.
Eu aici am incheiat dicutia despre acest lucru.
0

#69 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 19 iunie 2009 - 10:24

Daca se va mai continua cu devieri de la subiect (placerea pentru fotbal sau ce te intereseaza de ce nu pun soferii un anumit afisaj) voi edita si sterge postarile care nu-si au rostul ca sunt cateva...
0

#70 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 19 iunie 2009 - 12:48

Cum am scris si mai sus, cel mai bine sa afiseze ca si pana acuma, acelasi lucru, si cine nu pune afisajul, din nou, sa fie sanctionat :coolspeak:
0

#71 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 iunie 2009 - 17:53

Nu, e clar ca nu pot programa afisajul sa scrie RATT sau Hai Poli din moment ce acesta se retrage in depou. Cred ca ne-ar injura toti calatorii care nu ar intelege ce se intampla. Omu' asteapta in statie si autobuzul trece fara sa opreasca, afisand "HAI POLI!". :unsure: Cred ca in ziua urmatoare am fi pe prima pagina a ziarelor. :blink:
0

#72 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 iunie 2009 - 19:06

Aste era daor un apropou, cu "HAI POLI"...
Oricum dvs. ziceti ca omul ar ramane socat, pai si asa? nu e nimic? Autobuziul, nu opreste, dar omu nu stie ca se retrage in depou... Aiurea.. Parerea mea.
0

#73 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 iunie 2009 - 19:11

Cum adica omul nu stie? Pai ma refeream la folosirea mesajului standard, nu am spus sa nu se foloseasca afisajul. Mesajul standard e foarte explicit. Ce sa nu inteleaga calatorul din : "Se retrage in garaj" ? Daca nu intelege acest mesaj mai bine nu iese din casa... :unsure:
0

#74 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 19 iunie 2009 - 19:15

Domnule Florin ati putea sa mai ii faceti un facelift la sigla RATT? :unsure:
0

#75 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 iunie 2009 - 19:15

Ma-ti inteles gresit... :blink: Problema e ca DA ar intelege daca acesta ar fi afisat... Daca nu ma credeti, ma pun si fac sio poze... Poate sunt singurul, dar pe mine ma deranjeaza, de ce naiba nu-l folosesc dacail au...
Intrebat odata un sofer, mi-a zis, ca nu il foloseste ca urca oamenii daca vad acest mesaj... sa fim seriosi :unsure:
0

#76 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 iunie 2009 - 19:23

Bun, neutilizarea e cu totul alta problema (te cred ca ai vazut soferi care nu folosesc afisarea), dar schimbarea mesajului nu ii va face sa foloseasca afisarea. Nu pot sa scriu pe afisaj "Nu urcati!", daca se retrage e clar ca nu opreste in statie.
Am vazut la Praga un tramvai care se apropia de statie si avea un bilet cu ceva scris in parbriz. Nu am inteles nimic din ce scria acolo dar vazand ca scaunele erau invelite in nylon si doi mecanici in salopeta, mi-am dat imediat seama ca erau in probe si e clar ca nu au oprit in statie.
0

#77 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 iunie 2009 - 19:37

Pai si asta cu alt mesaj a venit ca si o idee...

Ma daca la astioa nu le place "SE RETRAGE IN GARAJ" hai sa afisam altceva poate le placce...
0

#78 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 iunie 2009 - 19:43

Bun, s-ar putea ca ce le place lor sa nu fie pe gustul tuturor... :unsure:
0

#79 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 iunie 2009 - 19:53

Pai nu ce vor, ei, dar sa poata sa aleaga de exemplu dintr-o lista definita de conducere...
0

#80 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 19 iunie 2009 - 20:10

Deci tot nu vad de ce iti bati tu capul atat cu asta. Si daca e ceva sa le placa si nu vor sa afiseze poti sa te pui tu in cap si tot degeaba asa ca I'm soryy.
0

Arata acest topic


  • (16 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi