STP Timișoara Forum: Iulius Town - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (219 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Iulius Town Business & Retail (Faza1-in constructie, Faza2-in proiectare) Evaluare topic: ****- 5 Voturi

#41 Useril este offline   AMD 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 303
  • Inregistrat: 14 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:TM
  • Interese:fan AMD,PC-uri, masini...

Postat 04 noiembrie 2009 - 21:30

aveti grija la gripa porcina, sau v-ati vaccinat deja? <_<
0

#42 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 05 noiembrie 2009 - 15:01

Vezi postareaalecs, la 4 Nov 2009, 21:28, a spus:

Care merge :mellow:
Si la ce ora este deschiderea ?

Deschiderea e la ora 12. :mellow:
0

#43 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 05 noiembrie 2009 - 19:40

Vezi postareacaius, la 5 Nov 2009, 15:01, a spus:

Deschiderea e la ora 12. :mellow:


pacat ca nu o sa ajung,oricum o sa merg la mall joia viitoare,sa vad ce-i nou :mellow:
0

#44 Useril este offline   mariocretz 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 53
  • Inregistrat: 30 octombrie 09

Postat 12 noiembrie 2009 - 13:35

http://www.agenda.ro/news/news/24748/avem-...-capitalei.html
e gata!!!!
0

#45 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 18:40

am fost azi pe la mall,arata bestial!sunt niste schimbari ce te dau pe spate :blush:
la Auchan sunt preturi chiar bune,am vazut astazi in timp ce cautam un produs acolo. :lol:

Aceasta postare a fost editata de Bogdan14: 12 noiembrie 2009 - 18:40

0

#46 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 12 noiembrie 2009 - 20:23

Eu din poze vad interiorul ca o hala neterminata, de exemplu in Auchan, plin de tevi nemascate si inestetice ce trec prin tavan.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 112.jpg
  • Imagine atasata: 115.jpg
  • Imagine atasata: 114.jpg
  • Imagine atasata: 113.jpg
  • Imagine atasata: 111.JPG

0

#47 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 noiembrie 2009 - 20:45

Sa nu uitam ca nici la deschiderea MALL-ului in sine nu erau toate gata... Piscina curgea, placile nu erau asezate calumea, etc. , etc. Dar cu timpul s-au rezolvat! :blush:
0

#48 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 23:08

Eu am fost astazi si chiar pot sa spun ca arata foarte bine! :lol: Mai putin exteriorul, care e intr-adever neterminat. In rest, sunt niste detalii care chiar nu cred ca deranjeaza pe nimeni... <_<
0

#49 Useril este offline   Bogdan DS 

  • Membru Senior ***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 555
  • Inregistrat: 23 aprilie 09
  • Sexul:nespecificat
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 noiembrie 2009 - 01:01

Vezi postareaChagall, la 12 Nov 2009, 20:23, a spus:

Eu din poze vad interiorul ca o hala neterminata, de exemplu in Auchan, plin de tevi nemascate si inestetice ce trec prin tavan.


Am comentat deja destul pe SSC, mi lene sa reiau aceleasi chestii. Important este ca suntem de aceasi parere.

Nu vreau sa fiu ironic, dar majoritatea care se bucura la cele 3 buticuri noi inaugurate in mall, tind sa cred ca nici nu au vazut vreun alt mall in viata lor. Daca cumva ma insel ... v-as ruga sa imi spuneti in care alt mall ati mai vazut voi magazin cu rafturi metalice (de la praktiker pentru arhiva / camara / debara) cu ariel, ciocolata din germania sau eu stiu ce alte tampenii. Asa ceva este o batjocora pentru oras, nu se poate ca la deschiderea unui mall sa permiti astfel de magazine.

De finisaje mi scarba sa mai spun. Ii rog pe multii bucurosi sa se benocleze mai bine de exemplu la stalpii inveliti in folie ce imita lemnul si la multe altele.
0

#50 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 noiembrie 2009 - 11:24

Chinezism...
0

#51 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 13 noiembrie 2009 - 14:54

Eu am fost ieri si sincer am fost total dezamagit. Ma asteptam la ceva mai calumea, dar se pare ca nu a fost chiar asa.
0

#52 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 13 noiembrie 2009 - 22:44

Astazi am fost si eu "in trecere", am fost si in parcare, unde sunt niste "paznici" (pun intre ghilimele, fiindca erau niste baieti de 18-19 ani care fluierau dupa fete) si cica "iti aratu un loc de parcare".In fata la Aucan se vede ca sus sunt tevile acelea si sunt vopsite de mantuiala, vopseaua de pe ele se da jos, si trebuiau sa mascheze tevile cu un tavan fals, sau ceva sa nu se vada.In Aucan o inghesuiala cat casa...
Finisajele de tot r...., plin de tigani si chinezi, si pe scarile rulante(cel putin in tarile civilizate) se sta pe parte dreapta si pe parte stanga se circula(se urca se coboara) dar taranii de la noi se pare ca nu stiu asa ceva...
EDIT: se vede clar ca s-au grabit sa il termine, si nu este facut pana la capat...

Aceasta postare a fost editata de alecs: 13 noiembrie 2009 - 22:54

0

#53 Useril este offline   marius 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 10 aprilie 09

Postat 14 noiembrie 2009 - 04:23

Lucrarile au inceput in Aprile 2008, nu e ok rezultatul pentru 1 an si 7 luni de munca? E totusi destul de mare locatia. Nu inteleg cum puteti sa va plangeti. Preferati deschiderea pe 12 decembrie si sa fie tot finisat 100%? E mai frumos pentru ochi, dar din punct de vedere managerial e stupid sa faci atata pierdere pentru niste finisaje. Cine a renuntat la cumpararea de produse pentru ca se vad tevile pe tavan?

Eu am mai fost in cateva mall-uri din Praga si Barcelona chiar in ultimul an si pot sa spun ca nu e cu nimic inferior mallul din Timisoara fata de acelea, cu exceptia faptul ca nu e complet, dar care nu il consider factor perturbator, cel putin pentru moment. Daca lucrurile vor sta la fel peste o luna, mai vorbim.

Sa vedem ce spueti voi ca nu e bine:

1. Paznicii care arata locuri de parcare: nu m-au deranjat si faptul ca fluierau dupa fete nu il atribui coducerii Mallului, trebuia sa faci o plangere la un superior si sa vedem daca se rezolva sau nu.
2. Inghesuiala - normal pentru deschidere, eu la ora 2 cand am fost joi era acceptabil, ca o duminica in Real.
3. Plin de tigani si chinezi? Ce legatura are mall-ul cu asta? Daca eu deschid un magazin, trebuie sa interzic accesul chinezilor si a tiganilor ca sa fie bine? Am vazut cativa tigani, dar nu facea nimeni ceva iesit din comun.
4. E blocata banda rulanta? Din nou, nu are legatura cu mall-ul. Intradevar cand am fost in strainatate nu am vazut mai mult de 3-4 persoane care nu stiau regula, dar la noi de unde vrei sa stie lumea ca nu e bine? In afara de Bega, nu prea stam bine cu scarile rulante. In plus s-au investit milioane de dolari intr-o structura noua si se asteapta feedback si voi va legati de comportamentul cumparatorilor, de parca ar avea vreo legatura.
5. Viktor, nu am inteles mai exact ce nu ti-a convenit.


Am vazut comentariile de pe site-uri de stiri, dar nu am pus nimic pentru ca nimeni de acolo nu se asteapta la o dezbatere serioasa. Eu am fost sa vad mall-ul si in loc sa observ rafturi de proasta calitate, am observat un food court mai mare si mai incapator, o parcare care nu te lasa in ploaie sau ninsoare, un supermarket cu o gama larga de produse si sa nu uitam sala de Laser Tag. Chiar daca nu e deschisa inca, o activitate in plus nu strica.

Cei care sunteti impotriva, va inteleg pana la un punct. Toata lumea ar vrea sa fie perfect, dar la urma urmei e vorba de bani si amanarea deschiderii nu avea nici un sens. Ganditi-va si la criza. In plus, rafturile si-au facut rolul, nu am vazut sa pice produse pe jos si tevile sunt sigur ca nu se vor crapa, chiar daca nu sunt vopsite perfect. Pareri?

Aceasta postare a fost editata de marius: 14 noiembrie 2009 - 04:28

0

#54 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 noiembrie 2009 - 09:50

Treburile astea cu starinatwatea sunt numai aberatii romanesti...

Noi romanii niciodata nu ne multumim cu ceea ce avem, vremmai mult, vrem sa fim superior altora,chiar daca buzunarul nu ni-o permite!
Finisajele... Ati fost la etajul 2 unde este food courtul? Partea noua, nu cea veche? Daca si acolo este urat, eu nu comentez. Intradevar la partea cu Auchanul nu-s finisaje clasa I, insa sa fim seriosi, partea aceea va fi folosita de milioane de ori, si nu cred ca voi oricine imi puteti arata un hypermarket cu finisaje clasa I.


Apropo de strainatate... Paote cunosteti, pana nu de mult timp ,cel mai mare mall al Budapestei, Westend City Center... Ma simteam ca si la noi pe Brancoveanu...
0

#55 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 noiembrie 2009 - 10:57

Vezi postareacseh_17, la 14 Nov 2009, 09:50, a spus:

vrem sa fim superior altora,chiar daca buzunarul nu ni-o permite!


Ba da, ne-o permite. Pentru majoritatea produselor platim mai mult decat neamtul sau austriacul, pentru o calitate mult inferioara. :lol: Deci, de ce nu am avea conditii chiar mai bune decat ei?
0

#56 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 14 noiembrie 2009 - 13:17

Vezi postareamarius, la 14 Nov 2009, 04:23, a spus:

5. Viktor, nu am inteles mai exact ce nu ti-a convenit.


La partea cu Auchan(ca aceea am vizitat-o, de restu nu comentez), totul parea monoton, ceva parca lipsea. Oricum Marius, gusturile nu se discuta. :lol:
Tie ti-a placut, mie nu si oricum nu poti obliga pe cineva sa ii placa ceva daca nu vrea.
0

#57 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 14 noiembrie 2009 - 13:25

Vezi postareaViktor, la 14 Nov 2009, 13:17, a spus:

La partea cu Auchan(ca aceea am vizitat-o, de restu nu comentez), totul parea monoton, ceva parca lipsea. Oricum Marius, gusturile nu se discuta. :)
Tie ti-a placut, mie nu si oricum nu poti obliga pe cineva sa ii placa ceva daca nu vrea.

Monoton? :) Adica, era o agitatie totala, foarte aglomerat (mai ales seara). Era tot frumos decorat, cu baloane, rafturile nu erau goale, gasesti tot ce iti trebuie si tie ti se pare monoton? Nu pot sa imi dau seama la ce te-ai referit ca "parca lipsea". Eu sunt foarte multumit de cum arata tot mall-ul, cu toate ca ma asteptam sa fie mult mai "incomplet". :lol:
0

#58 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 14 noiembrie 2009 - 14:51

Nu poti compara un lucru la romani, cu unu din strainatete, e clar.De ce nu se putea amana deschiderea cu macar o luna si era totul cum trebuie, la Auchan nici nu au cum sa fie rafturile goale,frumos decorat(ii logic ca si eu daca imi deschid o BUDA publica pun baloane la inaugurare) in primele zile...
Cu oamenii din parcare, dar nu conducerea mall-ului ar trebui sa ia masuri si sa le spuna sa lase fetele in pace.Pentru scarile rulante ar trebui spus la oameni, aratat, asa pentru cei care nu au fost dincolo.Tiganii tipau si faceau scandal, iar paznici se uitau la ei fara sa le spuna nimica :lol:
0

#59 Useril este offline   Bogdan DS 

  • Membru Senior ***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 555
  • Inregistrat: 23 aprilie 09
  • Sexul:nespecificat
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 noiembrie 2009 - 02:27

Vezi postareacseh_17, la 14 Nov 2009, 09:50, a spus:

Treburile astea cu starinatwatea sunt numai aberatii romanesti...

Noi romanii niciodata nu ne multumim cu ceea ce avem, vremmai mult, vrem sa fim superior altora,chiar daca buzunarul nu ni-o permite!
Finisajele... Ati fost la etajul 2 unde este food courtul? Partea noua, nu cea veche? Daca si acolo este urat, eu nu comentez. Intradevar la partea cu Auchanul nu-s finisaje clasa I, insa sa fim seriosi, partea aceea va fi folosita de milioane de ori, si nu cred ca voi oricine imi puteti arata un hypermarket cu finisaje clasa I.


Apropo de strainatate... Paote cunosteti, pana nu de mult timp ,cel mai mare mall al Budapestei, Westend City Center... Ma simteam ca si la noi pe Brancoveanu...



Tinere, Westend-ul nu arata ca si pe Brancoveanu cat ii hau si pamantu, fa un efort si uita-te la pozele astea. Ai fi dragutz daca te-ai duce pe Brancoveanu si ai face niste poze mai faine decat astea <_<

Imagine postata

Cat de hypermarket ... uite cum arata noul mall din Budapesta (UjBuda - Allee)

Zona acces parcare - trotuar rulant
Imagine postata

Hypermarket
Imagine postata

Vreau sa-ti dezvalui un secret, finisajele proaste costa sensibil mai putin decat cele bune, singura diferenta este la manopera.

PS Cat despre baloane si aglomeratie ... mai maturizati-va
0

#60 Useril este offline   marius 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 10 aprilie 09

Postat 16 noiembrie 2009 - 04:55

Tocmai am aflat dintr-o stire ca un Mall similar din Bucuresti a suferit o intarziere de 2 luni pentru finisaje minore, fapt care a costat aproximativ 3 milioane de dolari. Nu stiu in ce situatie merita acest sacrificiu. Chiar atat de mult deranjeaza finisajele?
0

Arata acest topic


  • (219 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi