STP Timișoara Forum: Societatea Metropolitană de Transport - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (17 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Societatea Metropolitană de Transport Evaluare topic: -----

#141 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29700
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 ianuarie 2014 - 11:17

Sunt grafice noi pe pagina web, dar intre orele specificate tot nu exista curse. Reclamati la primaria locala, deoarece ei au stabilit ce capacitati de transport au nevoie. Ei pot cere suplimentarea cu vehicule, RATT-ului.
Vad ca s-a considerat ca doar duminica este nevoie de o cursa care sa plece din oras la 8:30
0

#142 Useril este offline   dawin45 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 34
  • Inregistrat: 30 mai 10

Postat 28 martie 2014 - 22:08

Se pot cumpara bilete metropolitane de la sofer?
0

#143 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29700
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 28 martie 2014 - 22:28

Nu, doar de la chioscurile RATT sau ale tertilor care vand astfel de bilete. Atentie insa, preturile difera in functie de traseu.
0

#144 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 26 mai 2014 - 21:31

Linia M36 mai circula? Daca da, unde sunt orarele de pe pagina web?
0

#145 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 26 mai 2014 - 21:34

M36? Sanmihai? E deja de luni de zile SuperImposer. Chiar discutasem despre articulatul lor...

P.S. la descrierea topicului trebuiesc adaugate toate M-urile. Lipsesc cateva.
0

#146 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 26 mai 2014 - 21:35

Am vazut discutiile dar nu stiu ce a fost in mintea mea... Si in fisierul cu datele noi el inca este prezent. Mersi :so pe iei:
0

#147 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 29 mai 2014 - 10:44

La linia M43 pe orare, de ce nu apar statiile de final?

De ex M43 > Beregsau: Prima statie (P-ta 700) e in regula dar ultima statie in orar e Beregsau Mare Biserica, pe cand statia finala e Beregsau Mic => de unde iau timpul care il face de la Biserica la Beregsau Mic?

Sosirea la Beregsau Mic dinspre Timisoara se potriveste cu plecarea de la Beregsau Mic spre Timisoara?
0

#148 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29700
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 mai 2014 - 11:01

Asa sunt toate tablele de statie facute (vezi si alte linii pe pagina web). In statia terminala ai plecarile. Nu intereseaza pe nimeni cand vine autobuzul, mai ales daca urmeaza sa plece peste 2 ore, sa zicem. :)
1

#149 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 29 mai 2014 - 17:01

Am planuri pentru o noua linie metropolitana care sa duca la Sag. Deschideti fisierul pe care l-am atasat pentru a vedea daca se va aproba aceasta linie metropolitana care va fi un mare succes. Vedeti daca sunt bune planurile.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  m42-a.pdf (1.23MB)
    Number of downloads: 423

0

#150 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2497
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 29 mai 2014 - 17:28

O mica problemă, ai scris greşit o staţie "VETERINARILOR" este de fapt "PIAŢA VETERANILOR".
Ar trebui staţii la Praktiker/Baumaxx şi Metro/Incontro pe DN, sunt destui angajaţi.
Nu prea înţeleg cum ar fi traseul spre Parţa.:intrebare:
L.E.: Ultimul autobuz ar trebui să fie după ora 20 sau 21.

Aceasta postare a fost editata de Andy: 29 mai 2014 - 17:30

0

#151 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 29 mai 2014 - 18:55

Daca intrebi despre traseul spre Parta, la care vor circula autobuzele marcate pe grafica cu patrate in statia de la P-ta Veterinarilor iar ca sa ajunga autobuzul M42 la Parta va circula pe drumul spre Peciu Nou.
Stiu ca am scris gresit o sa fac in curand o modificare a graficului ca sa fie corect si in plus voi schimba si intervalul orar de Zile Lucratoare si inca o cursa la ora 19:25 in Zilele Nelucratoare in statia de la P-ta Alexandru Mocioni, si voi alege ca autobuzul sa nu aibe multe statii in oras, minim 4 statii sa fie voi scoate statia de pe Brancoveanu si in locul ei voi pune statia Auchan-Baumax inspre Sag si statia Auchan-Practiker inspre Timisoara. Sper sa se investeasca ceva cu aceasta linie Metropolitana.
0

#152 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29700
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 mai 2014 - 21:35

Nu va faceti planuri prea mari fara a sti daca primariile Parta si Sag doresc intrarea in societatea metropolitana. Existenta acestor linii depinde strict de vointa primarilor respectivi.
1

#153 Useril este offline   aryn 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 06 septembrie 14

Postat 10 septembrie 2014 - 15:23

Bună ziua,
Am căutat pe forum dacă s-a deschis vreun topic despre linia M24, negăsind nicio referință, am deschis acest topic.
Se mai știe ceva despre linia M24? Am înțeles că a fost suspendată în 2011, după apx 6 luni.
Cum se poate face pentru a se relua cursele?
Mulțumesc.
0

#154 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 10 septembrie 2014 - 16:18

Vezi postareaaryn, la 10 septembrie 2014 - 15:23, a spus:

Bună ziua,
Am căutat pe forum dacă s-a deschis vreun topic despre linia M24, negăsind nicio referință, am deschis acest topic.
Se mai știe ceva despre linia M24? Am înțeles că a fost suspendată în 2011, după apx 6 luni.
Cum se poate face pentru a se relua cursele?
Mulțumesc.

Din pacate nu mai exista aceasta linie, adica mai exista aceasta linie metropolitana sub forma M44 care duce defapt la Becicherecu Mic la 20 de kilometri de Dudestii noi si numarul minim de curse si circula numai in perioada scoalara numai in zilele lucratoare iar plecarile linei metropolitane se efectueaza de la Banatim (Depoul de Autobuze), in intervalul orar: 6:10 si 14:35. Acesta este inlocuitorul liniei M24.
-1

#155 Useril este offline   aryn 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 06 septembrie 14

Postat 11 septembrie 2014 - 21:44

Bună seara,

Știe cineva când se mai reintroduce linia M24?
În afară de câteva curse ale unui transportator privat și 2-3 pe cale ferată, Dudeștii Noi rămân oarecum izolați față de Timișoara.
Știu că erau curse în 2011, suspendate prin noiembrie (dacă nu mă înșel).

Mulțumesc pentru răspunsurile Dvs.
0

#156 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29700
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 septembrie 2014 - 22:10

Liniile metropolitane sunt activate la cererea primariilor locale (din comunele deservite). Orice cerere in acest sens, trebuie sa o faceti catre primaria comunei deservite de o astfel de linie.
Va rog sa nu mai deschideti un topic separat, dedicat unei linii... desfiintate.
0

#157 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 12 septembrie 2014 - 13:24

Bun, dar vreau sa aflu si eu motivul de ce s-a desfintat linia M36, pentru ca nu prea le place calatorilor de cand s-au bagat Autobuze - Curse SuperImposer. Le placeau mai mult Orarele de la RATT afisate in statie, erau mai bine de inteles si aveau conditii mai bune, se foloseau de card tot timpul si aveau posibilitatea de a folosi acel card, ca sa calatoreasca si cu liniile de Tramvai din Timisoara. Tocmai am vazut cativa calatori care au coborat in Statia Sinaia ca sa prinda Tramvaiul 7 pana nu pleca din statie.
0

#158 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29700
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 septembrie 2014 - 14:43

Asa a vrut primaria locala. Nu ii obliga nimeni sa ramana in societatea metropolitana.
0

#159 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 12 septembrie 2014 - 21:49

Vezi postareaRobert201, la 12 septembrie 2014 - 13:24, a spus:

Bun, dar vreau sa aflu si eu motivul de ce s-a desfintat linia M36, pentru ca nu prea le place calatorilor de cand s-au bagat Autobuze - Curse SuperImposer. Le placeau mai mult Orarele de la RATT afisate in statie, erau mai bine de inteles si aveau conditii mai bune, se foloseau de card tot timpul si aveau posibilitatea de a folosi acel card, ca sa calatoreasca si cu liniile de Tramvai din Timisoara. Tocmai am vazut cativa calatori care au coborat in Statia Sinaia ca sa prinda Tramvaiul 7 pana nu pleca din statie.

M36 nu este Sânmihai-ul? Din câte cunosc, acolo circulă un autobuz al primăriei, nu Super Imposer.
0

#160 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2497
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 13 septembrie 2014 - 06:48

Este SI pe această rută: vezi aici
0

Arata acest topic


  • (17 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi