STP Timișoara Forum: Autobuzele electrice Karsan e-ATA 18m - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Autobuzele electrice Karsan e-ATA 18m Evaluare topic: -----

#41 Useril este offline   Vali 

• Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1476
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 31 octombrie 2022 - 21:56

Da Florine stiu, dar eu mam referit la actuala locatie unde sunt acuma containerele, sti ca acolo a fost casa acea unde la sfarsit de tura cand veneau in depou si plecau isi luau foile de traseu cu linia etc :) E pacat ca s-a tot demolat din garaj de autobuze si la troleibuze :( chiar nu puteau sa le renoveze serios acuma?
0

#42 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 28651
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 01 noiembrie 2022 - 20:26

Da, pacat, doar ca erau "varza" toate, la propriu, adica iti pica tavanul in cap cand ploua. "Casa" de care spui, era chiar dispeceratul, identic cu cel de acum format din containere. Deci, sa ne inteleaga si cei ce nu stiu ce si cum a fost pe acolo: acum dispeceratul a revenit pe vechea locatie, doar ca e format din containere, asa cum se vede in poza mea.
0

#43 Useril este offline   Vali 

• Membru VIP**

Postat 01 noiembrie 2022 - 22:18

De ce tot se aplica containe cand se poate contrui o casuta noua? E mai costisitor sa plateasca chiria pe containere decat sa faca o cladire noua :(
0

#44 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 01 noiembrie 2022 - 22:44

Probabil partea cu autorizatia de constructie si chiar impozitul e total diferita fata de ceva "provizoriu", in containere ce elimina problemele astea.
0

#45 Useril este offline   SPECTR-2 

• Membru senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 1816
  • Inregistrat: 29 decembrie 18
  • Locatia:București

Postat 20 noiembrie 2022 - 00:42

Între timp...

Citeaza

Cele 12 Karsane E-Ata 18 destinate Brasovului au fost livrate in perioada mai-iulie 2022. Ele nici acum nu au fost inmatriculate, nu au primit numere de parc si nici nu au fost receptionate de catre Primarie si Ratbv. Toate 12 au avut probleme cu apa, care intra prin acoperis ca intr-o sita, si cica nu ar fi nici izolate termic corespunzator.
Deasemenea statiile de incarcare rapida au fost montate deabia acum 2 saptamani dar nu s-a reusit punerea lor in functiune avand ceva probleme pe partea de electronica.

Uite asa avem 12 autobuze electrice care stau nemiscate de 6 luni( da, a mai iesit unul dintre ele la inceput si acum aproximativ 1 luna in probe, dar atat) si aduna praful stand parcate in garaj pe pietris. Probabil ca observand problemele pe care le-au intampinat cu lotul pentru Brasov, Karsan a decis amanarea livrarilor lotului pentru Timisoara.

Sursa: forumul Metrou Ușor
1

#46 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 20 noiembrie 2022 - 10:39

La noi, am ramas doar cu dispeceratul mutat "urgent". Nu am vazut nicio miscare la partea de statie de incarcare deocamdata, bine, nu ca am avea ce incarca... :)
0

#47 Useril este offline   Vali 

• Membru VIP**

Postat 03 decembrie 2022 - 02:03

Deasta era frumos daca castiga sau se lua in considerare producatori care au vechime si produs deja in circulatie in mai multe orase/tari in acest segment nu ca la turci unde numa probleme si nu prea le vezi produsele mai deloc prin europa, decat la ei in tara si la prosti de cobai romani
1

#48 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 671
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Locatia:Timișoara

Postat 03 decembrie 2022 - 10:44

Sunt 100% impotriva turcismelor (la fel ca in cazul Bozankaya), dar am vazut acum cateva zile camd am fost la Sibiu niste minibuze Karsan, erau foarte mici, mai mici decat Mercedesurile noastre care circula pe linia 5, aratau ca o dubita mai mare. Erau tare ciudate si cu roti de-a dreptul caraghios de mici. Pareau eficiente pentru stradutele inguste din centrul Sibiului. Sunt curios cum vor rezista in timp astea - sunt destul de sigur ca erau tot electrice
1

Arata acest topic

• (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi