STP Timișoara Forum: Reabilitare Bulevardul Cetății - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (32 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Reabilitare Bulevardul Cetății Constructor: Porr & as - in constructie

#601 Useril este offline   Ryan 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 13 februarie 24
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 28 aprilie 2024 - 00:02

Am uitat să adaug statia Velo, activa, dar fara biciclete
Imagine atasata: velo.jpg
3

#602 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29887
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 28 aprilie 2024 - 00:04

Super poze! Multumim! Pacat ca la Cetatii ai facut poze exact cu 10 minute inainte de a face eu modificarea pe panou. :)
0

#603 Useril este offline   Ryan 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 13 februarie 24
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 28 aprilie 2024 - 00:09

Voi mai face odata poza la Cetății, ca sa fie si cu modificarea. Imagine postata
0

#604 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29887
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 28 aprilie 2024 - 00:20

Multumesc! Am scos si de pe celalalte panouri liniile 4B sau S15. 4B nu mai exista, iar S15 nu opreste in statia respectiva, neintrand pe linia inierbata. Oricum, noi liniile scolare nu le afisam pe panouri.
0

#605 Useril este offline   Ryan 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 13 februarie 24
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 mai 2024 - 14:37

pot confirma, e schimbat numele statiei. panoul Balta Verde tot nu merge.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: statie_bd. cetatii2.jpg

Aceasta postare a fost editata de Ryan: 02 mai 2024 - 13:14

1

#606 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29887
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 mai 2024 - 20:11

Multumesc pentru confirmare! Da, cel de la Balta Verde nu e conectat, nu stiu nimic mai multe despre el. :(

Se mai lucreaza inca la statiile velotm:

Imagine atasata: WhatsApp Image 2024-04-29 at 13.24.42.jpg
3

#607 Useril este offline   DanielT 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1443
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 17 iulie 2024 - 18:30

Competenta si pricepere. "Spatiul verde" de pe Cetatii. Noi visam cai verzi pe pereti și ăștia nu uda o iarba de 2 ori pe săptămână. Și totuși unde e sistemul de irigat? De ce nu funcționează? Și eu am gazon în curte si cu 2 udări pe săptămână arata decent și pe arșița asta, nu arata ca primavara și toamna dar nici ca paiele de pe Cetatii. E clar ca e neudat de ceva vreme, de ce oare?

https://www.facebook...948696553724971
2

#608 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3127
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 iulie 2024 - 19:40

Banuiesc ca autobuzul ala in care se afla (s-au ce o fi), il conduce inteligenta artificiala, in timp ce domnu' cu accent filmeaza iarba din mers :rad_masa:

La sfarsit se vede ca pune umpic cam tare frana, nu era atent in fata decat pe jumatate.

Aceasta postare a fost editata de Gygyman6: 17 iulie 2024 - 19:45

0

#609 Useril este offline   ioji 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 61
  • Inregistrat: 12 iulie 17

Postat 17 iulie 2024 - 20:30

Gigi, ai reusit sa deviezi discutia de la subiectul abordat de DanielT. Era deosebit de important cat de tare franeaza ala cu autobuSul. Nici un cuvant despre cum arata vestitul gazon pentru care s-a luat din suprafata de rulare a masinilor. Neimportant, nu?
0

#610 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3127
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 iulie 2024 - 21:27

Vezi postareaioji, la 17 iulie 2024 - 20:30, a spus:

Era deosebit de important cat de tare franeaza ala cu autobuSul.


Este important. Omu este liber sa surprinda "senzationalul" si "sa schimbe Timisoara" (asa cum se lauda acel grup de fb ca o face prin filmulete cu oameni ce sar in apa de pe un Porsche), dar nu de la volanul unei masini de 20 de tone aflate in miscare. Foarte bine erai tu in fata lui cu microbuzul cu copii si asta belea ochii la iarba fara sa te vada.

Daca scopul scuza mijloacele, atunci am si eu voie sa divaghez de la subiect si sa subliniez aberenatele care le fac oamenii doar pentru un like si niste atentie pe fb.

Aceasta postare a fost editata de Gygyman6: 17 iulie 2024 - 21:27

0

#611 Useril este offline   ioji 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 61
  • Inregistrat: 12 iulie 17

Postat 18 iulie 2024 - 06:26

Vezi postareaGygyman6, la 17 iulie 2024 - 21:27, a spus:

Este important.

Nu Gigi. Pentru tine este important sa amendezi orice postare care critica fiecare "mare realizare" a primariei. Iar daca nu ai argumente, deviezi discutia. Eu nu stiu cine este cel care a filmat, se pare ca tu stii, il urmaresti pe feisbuc, ai foarte mult timp liber la dispozitie, lucrezi in primarie presupun...Gheorghe, coboara cu picioarele pe pamant, coboara printre cetatenii timisoarei, in orasul florilor, in orasul odata invidiat de toata tara.

Aceasta postare a fost editata de ioji: 18 iulie 2024 - 10:41

0

#612 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3127
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 iulie 2024 - 11:03

Vezi postareaioji, la 18 iulie 2024 - 06:26, a spus:

Nu Gigi. Pentru tine este important sa amendezi orice postare care critica fiecare "mare realizare" a primariei.


Iti plac foarte mult daca ma vezi in "fiecare" discutie :rad_masa: . Pana acuma daca am intrat intr-o discutie, a fost pentru ca vad ca lumea delireaza, s-au gusta foarte usor lucruri care au o intentie clara in spate. Sa fim seriosi, nu se schimba nimic daca stati si va smiorcaiti aici pe banii altora. Forumul functionand din bani publici pana la urma.

Vezi postareaioji, la 18 iulie 2024 - 06:26, a spus:

Iar daca nu ai argumente, deviezi discutia.


Erai liberi sa ignori ce am zis, sa dai dislike, dar stii ca am dreptate. Chiar e maimuatareala deja cand filmezi in timp ce conduci. Se intampla atatea accidente din cauza neatentiei cauzate de telefon. Gazonul e acolo si dupa orele de servici, daca vrea cineva sa mearga sa ii faca poze ca e uscat. Sunt doua lucruri adevarate, ca ala conducea o masina de 20 de tone fiind atent la cum filmeaza telefonul si ca e iarba e uscata.

Vezi postareaioji, la 18 iulie 2024 - 06:26, a spus:

Eu nu stiu cine este cel care a filmat, se pare ca tu stii, il urmaresti pe feisbuc


Tu iti verifici sursele de informatie, s-au doar rumegi ceea ce t-i se pune in troaca? Nici nu trebe sa ai cont pe fb sa vezi de cine e pusa filmarea. Este postata de un grup, care este pro Robu, anti Fritz. Adica totul e subiectiv. Pe langa asta au in descriere faptul ca "sunt un grup care doresc sa schimbe Timisoara". Cu ce dracu schimbi Timisoara? cu postari pe fb? aratand cu degetul? Banuiesc ca atunci cand Robu isi va indeplinii dorinta de a avea un al 3lea mandat, profetia va fi indeplinita si grupul se poate lauda ca a schimbat Timisoara? Ce cacaturi sunt astea? Mai trece dracu cineva de propria subiectivitate?

Da ii foarte fain sa stai sa te smiorcai fie aici fie pe retele de socializare, dar de facut ceva practic nu face nimeni. Zicea unul pe alt topic, ca sunteti ceva floricele neprihanite, ca "doar voi" mai stiti cat de importanta e infrastructura pentru oras si ca cei care nu spun ca ei sunt "anti". Nu am vazut pe nimeni, sa se oragnizeze in acest scop. Nu vorbiti intre voi, habar nu aveti ce inseamna comunitate, va aduce impreuna doar emanciparea. Iar eu trebe sa tac, ca altii sa se poata desfasura pe o platforma facuta din bani publici... Am mai spus, lucrurile se schimba din interior, daca chiar va pasa asa de mult, strangeti de un avocat, mergeti in instanta, aveti dovada pe teren, ca nu s-a facut ceva bine. Aveti pana si filmarea facuta in moduri indoielinice de nenea ala cu autobuzu. Sunteti pasibili de victorie si poate chiar si de dezbagubiri daca instanta considera ca aveti dreptate. Pe langa asta, aveti si factorul uman alaturi de voi. Judecatorii pleaca mai mult urechea la lucrul asta. Voi a-ti fi un grup de oameni care doresc dreptate, Primaria ar fi reprezentata formal de cineva care e doar la servici si nu iar pasa asa mult. Dar na... e mai ok sa presupunem, sa facem tabere (din nou), sa ne autoflatam, ca "doar noi stim".

Vezi postareaioji, la 18 iulie 2024 - 06:26, a spus:

ai foarte mult timp liber la dispozitie, lucrezi in primarie presupun...


Spre nefericirea ta, nu. Nu lucrez si nu am lucrat vreodata la stat. Dar ai fi sesizat asta cand vorbesc mereu despre pomana data degeaba. Ca tot ma vezi in fiecare postare, cum ai zis la inceput. Stai linistit, nu esti primul pe care il enervez si imi pune etichete.

Vezi postareaioji, la 18 iulie 2024 - 06:26, a spus:

Gheorghe,


Nu mai ginit cum trebe.

Vezi postareaioji, la 18 iulie 2024 - 06:26, a spus:

coboara printre cetatenii timisoarei, cei nativi, cei care s-au nascut in orasul florilor, in orasul invidiat de toata tara. Dar asta o stiu doar cei nascuti pe Odobescu...


Termina te rog cu emotivitatea si nostalgia, ca nu astea aduc linistea, sa poti schimba cu adevarat ceva. Traiesti in trecut, cu o imagine romantizata a lucrurilor. Nu are cum sa mai fie ca atunci, nu va mai fi ca atunci ori cata apa dai tu la soricei. Este valabil si pentru orice greseli s-au facut si acum. Diferenta o face, ca inainte de 89 nu comenta nimeni nimic, ca nu avea voie, acuma se poate. Dar totul vad ca se rezuma doar la postari pe siteuri terte, care daca maine ar disparea, ar disparea si toate opiniile impreuna cu discutiile.
4

#613 Useril este offline   ioji 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 61
  • Inregistrat: 12 iulie 17

Postat 25 iulie 2024 - 11:54

Iata ca am ajuns si in presa centrala (la "asa nu"):
Investiții de milioane de euro lăsate în paragină pe ideea „merge și așa”. De ce românii nu au cultura mentenanței: „Comunismul nu ne-a învățat asta”

Imagine postata

0

#614 Useril este offline   DanielT 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1443
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 25 iulie 2024 - 12:04

Eu nu înțeleg de ce nu merge sistemul de irigație, dacă e stricat ar tb sa îl faca pe garanție. Sau și mai stupid ar fi sa nu existe.
2

#615 Userul este online   freeflow77 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 360
  • Inregistrat: 24 iulie 12

Postat 25 iulie 2024 - 12:15

"Presa nationala" e un jurnalist local care mai nou publica diverse articole in Libertatea.
0

#616 Useril este offline   Gioco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1195
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 iulie 2024 - 13:25

1. Realitatea este cea din poză.
2. Dani Dancea a fost pupila lui Ben-Oni Ardelean (filiera neoprotestantă) la Adevărul de Timișoara. Este șmecheraș. Căutați articolele lui din Adevărul ca să vedeți "obiectivitatea".
5

#617 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29887
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 25 iulie 2024 - 18:27

La Blata Verde si iarba pare mai...verde. :rad_masa: Doar ca din pacate, panoul nu a fost conectat nici pana in ziua de azi. (poza e de azi dimineata)

Imagine atasata: balta v.jpg

@Gioco
Daca iarba arata ca in poze, fapt confirmat chiar de tine la punctul 1, ce conteaza cine e ziaristul ce a pozat-o? Putea sa fie si Robu in persoana, daca nu a mai scos din verde in Adobe Lightroom, are dreptate. :rad_masa:
1

#618 Useril este offline   Gioco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1195
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 iulie 2024 - 22:07

De data aceasta are dreptate și cu mentiunea asta am și început postarea. Dar, de obicei, ca obicei, "scrie" cu tentă, în funcție de cine plătește. Și știu foarte clar ce afirm.
2

#619 Useril este offline   Bobby 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1192
  • Inregistrat: 14 iulie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 27 iulie 2024 - 23:28

Sistemul de irigatii nu mai merge de ceva vreme. Sunt si multi pomi care sunt deja uscati sau nu s-au prins...
Poze din 26.07

Imagine atasata: IMG_001.jpg Imagine atasata: IMG_002.jpg Imagine atasata: IMG_003.jpg Imagine atasata: IMG_004.jpg

Imagine atasata: IMG_005.jpg Imagine atasata: IMG_006.jpg Imagine atasata: IMG_007.jpg

Aparuse in presa locala TION o recomadare a celor de la Aquatim...
Sper ca nu au oprit irigarea datorita acestui motiv ...Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de Bobby: 27 iulie 2024 - 23:42

4

#620 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 29 iulie 2024 - 08:26

Cativa km mai incolo, nu foarte departe, se poate. De ce la noi nu si ce trebuie facut?

https://www.google.r...05410&entry=ttu

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Screenshot 2024-07-29 092517.png

Aceasta postare a fost editata de lvs: 29 iulie 2024 - 08:26

2

Arata acest topic


  • (32 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi