Da pe alta parte.. daca luam tramvaie noi ,nu siu cat timp le vom vedea intregi... Aprope toate tramvaiele existente au cate o lovitura, carpeala in parete din fata, stanga jos.(privit din fata).
Tramvaie noi
#121
Postat 11 ianuarie 2009 - 20:21
Da pe alta parte.. daca luam tramvaie noi ,nu siu cat timp le vom vedea intregi... Aprope toate tramvaiele existente au cate o lovitura, carpeala in parete din fata, stanga jos.(privit din fata).
#122
Postat 11 ianuarie 2009 - 21:15
#123
Postat 11 ianuarie 2009 - 21:18
#124
Postat 11 ianuarie 2009 - 21:23
#125
Postat 12 ianuarie 2009 - 20:31
#126
Postat 12 ianuarie 2009 - 21:42
#127
Postat 12 ianuarie 2009 - 22:30
In momentul de fata sunt foarte sceptic in ceea ce priveste achizitionarea de tramvaie noi. Sincer sa fiu n-as vrea sa ajungem in situatia celor de la Oradea care vor plati rata la banca pentru cele 10 garnituri o perioada mai lunga decat durata lor de viata.
#128
Postat 13 ianuarie 2009 - 02:04
Linia 7 (Aurora-Drubeta) : 3,8km
Linia 4 (Banatul-AEM) : 1,75km
Linia 2 (Gara Est-Observator) : 1,4km
Linia 5 (Ronaţ) : 2,3km
Linia 4 (Torontal) : 2km
În total cam 11 km - pentru noi destul cât să paralizăm oraşul 2 ani.
#129
Postat 13 ianuarie 2009 - 16:23
#130
Postat 14 ianuarie 2009 - 08:08
#132
Postat 24 ianuarie 2009 - 23:47
Rezultatele sunt cat se poate de sumbre pentru noi.
Istambul - 30 garnituri
NICE - 20 garnituri
BORDEAUX - 74 garnituri
TUNIS - 39 garnituri
MONTPELLIER - 57 garnituri
Orleans - 43 garnituri
Grenoble - 35 garnituri
Strasbourg - 41 garnituri
Le Mans - 23 garnituri
Barcelona - 37 garnituri
Mulhouse - 27 garnituri
Valenciennes - 21 garnituri
Tenerife - 20 garnituri
Toulouse - 18 garnituri
Angers - 17 garnituri
Reims - 18 garnituri
Tunis - 39 garnituri
Jerusalem - 46 garnituri
Madrid - 70 garnituri
Paris - 81 garnituri
DUBLIN - 36 garnituri
Melbourne - 36 garnituri
Am marcat cu rosu doar cateva nume sonore de localitati pentru a demonstra faptul ca in momentul de fata Timisoara din punct de vedere financiar nu este pregatita inca pentru o astfel de achizitie. Ar fi mai mult decat bizar sa avem mai multe astfel de garnituri decat orase cu bugete de zeci, poate chiar sute de ori mai mare, ca de exemplu: Barcelona, Strasbourg, Dublin sau Melbourne.
#133
Postat 25 ianuarie 2009 - 00:03
#134
Postat 25 ianuarie 2009 - 10:25
Pentru cele 10 garnituri noi, asa cum am mai specificat cu cateva zile in urma intr-un post anterior, vor plati rata la banca pe o perioada mult mai mare decat durata lor de viata. Iar cele 10 garnituri noi nu sunt de-ajuns sa deserveasca toate traseele.
#135
Postat 25 ianuarie 2009 - 19:28
In legatura cu pozele pe care leam vazut cred ca tranvaiele alea ar mai trebui latite ca la noi sinele sunt mai late ca in alte orse (de exemplu Arad si Iasi parca)
#137
Postat 26 ianuarie 2009 - 03:49
#138
Postat 27 ianuarie 2009 - 22:06
#139
Postat 27 ianuarie 2009 - 23:13
In ceea ce priveste acest nou sistem implementat sunt foarte sceptic in fiabilitatea lor pe termen lung. Cateva din ele au fost deja vandalizate, ba mai rau au inceput sa si dispara.
#140
Postat 27 ianuarie 2009 - 23:35
Ce validatoare s-ar fi potrivit pe Citadisurile noi? Cele vechi, din tabla, ruginite si uzate?

Ajutor



















