STP Timișoara Forum: Linia Expres 7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 7 Evaluare topic: -----

#681 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 iunie 2013 - 20:34

La grafice scoala e afisat graficul liniei E7. (punct) Adica singurul grafic pe care-l am in acest moment. Cum nu e inca vacanta...
Desigur, daca primesc si graficul de vacanta il voi incarca si pe acesta, dar acesta este cel valabil de luni si asta se vede clar si dupa capatul nou, adica cel de la Regina Maria/Regele Ferdinand. Cel de vacanta este cel vechi, cu capatul la Grozavescu. Ca sa nu mai fie probleme, il voi elimina pe acesta din urma.
0

#682 Useril este offline   ange 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 46
  • Inregistrat: 14 decembrie 12

Postat 16 iunie 2013 - 15:51

Mă întreb şi eu, ca tot omul... de ce nu putea să întoarcă şi E7 în staţia lui 33? Or' poate din cauză că stăm în Freidorf, s-a considerat că oricum suntem obişnuiţi să batem drum mult până la staţie... :intrebare:
0

#683 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8414
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 16 iunie 2013 - 15:54

La Catedrala este o singura alveola totusi, in care opreste autobuzul 33 si E33, care si stationeaza ambele minim 1 min, fiind capat de trasee. O singura alveola simpla nu face fata pentru a fi statie finala a trei linii, pentru stationare.
In plus are legatura pentru liniile de troleibuz ceea ce e OK.
La Posta Mare de asemenea avea legatura cu L11 (aici la Regina Maria e mai aproape statia, fata de Bastion :) ), legatura cu Lipovei L40 (acum e cu L14), legatura cu Cl. Aradului L17 (acum e cu L18, din nou statia mai aproape fata de Bastion).
0

#684 Useril este offline   Vali 

  • Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 17 iunie 2013 - 13:17

Atat pot zice VAISHAMAR de educatia romanilor azi dimineata pana dupamasa pe e7 soferul era batjocorit si injurat incepand de la catedrala cand au vazut incotro o ia E7... frate se vede ca ai nostri( sunt vai de ei), nu stie sa se intereseaze daca so schimbat traseu sau sa vorbeasca frumos, ei direct ba m....le si etc pe sofer. Ce vina are soferul?
Ar trebui lipit prin busuri, stati ceva afise cu schimbarea traseelor pe autobuzele care fac E7 ca mai putin si sar naibi pe sofer sal bata naibi :censored: :censored: :censored:

Aceasta postare a fost editata de Vali: 17 iunie 2013 - 13:19

0

#685 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 iunie 2013 - 15:09

Poti sa ii lipesti si pe frunte la sofer un anunt, degeaba. Asa-s romanii... Cum apare o schimbare cat de minuscula in viata lor monotona, mintea lor e prea ingusta sa priceapa.
1

#686 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 17 iunie 2013 - 16:15

Sa nu va povestesc ce aberatii si anomalii mi-au auzit urechile azi dimineata la adresa lui Robu, dar si al conducerii. Cele mai tari:

- ce faci domleeee!!! Esti tampit?! Si incepe sa bata cu mana in geam.
- mai, ne-au deviat astia ca cica din pasaj numai fac pasaj ci pod...
- va zic eu doamna, Robu asta e tampit... Nu vedeti ce prost circula troleibuzele? Au desfintat 19 ca au dat banii pe palmieri...

Si etc etc. Deci o sa treaca o vreme luuunga pana se mai calmeaza apele.
0

#687 Useril este offline   Vali 

  • Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 17 iunie 2013 - 16:56

Mare tampiti is ai nostri 15 circula in locul lu 19 dar in fine...
0

#688 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2013 - 17:17

Vezi postareaVali, la 17 iunie 2013 - 13:17, a spus:

Ar trebui lipit prin busuri...

Pentru G-uri am dat sefilor de garaj un set de patru slide-uri pentru TFT-uri, cu toate modificarile, dar e posibil ca lumea sa nu le citeasca, daca n-au auzit nici din presa, TV sau de pe internet, de aceasta schimbare majora. -_-
0

#689 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 17 iunie 2013 - 17:41

Azi am surprins o faza cu un E7 care a intrat pe Parvan, spre Michelangelo.
Cand soferul a observat ca sensul giratoriu este inchis, era deja prea tarziu, s-a chinuit zeci de minute sa dea cateva sute de metri cu spatele.
Nu-mi inchipuiam ca-i atat de greu de manevrat un astfel de articulat.

Imagine atasata: Image1234.jpg Imagine atasata: Image1235.jpg
Imagine atasata: Image1236.jpg
0

#690 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2013 - 17:57

Eu ma intreb: cand a setat linia, nu a observat ca pe afisajul CU-5-ului scrie "Regele Ferdinand" si nu "Grozavescu"? :intrebare:
0

#691 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 17 iunie 2013 - 17:57

Azi am fost pe E7 de la 06:05 .

Vreau sa va spun ca asa zi proasta nu am mai avut de cand sa bagat linia 33 sub pod C Sagului. Cu toate explicatiile de rigoare date la fiecare tura de ce sa schimbat traseul, de ce nu au fost anuntati calatorii ca traseul s-a schimbat, unde sunt statiile, pana cand va fi deviat, etc, am fost injurat , bagat in p......asii si la tura de 07:30 cand am dus elevii la catedrala in loc de posta mare ,pe linia de tramvai era sa iau chiar bataie. Anunturile de pe televizoare se vad doar 5 secunde maxim (zic eu) si oricum nu se uita nimeni acolo sa se informeze ca televizoarele s-au bagat pentru reclame.

Vreau sa va spun ca la ora 13 am iesit de pe traseu si am intrat in garaj fiind satul de injuraturi, decat sa ma bat cu calatorii mai bine am intrat in garaj. Oricum multumesc tuturor calatorilor care au dat dovada de prostie rara si cu toate explicatiile tot nu au inteles pe unde e traseul si de ce . Cultura si civilizatie 0. Felicitari Timisoara pentru adunatura de specii care s-au mutat aici la Banat la traiul bun.

Prima concluzie, pe linia E7 nu s-au pus in statile de la Freidorf spre regina Maria nici un ANUNT IMPORTANT cum ca de azi traseul se deviaza. Abia cand am mers drept spre Catedrala de fapt au realizat ca nu merg eu bine si numai o iau la dreapta. Parca m-am dus eu de nebun spre Catedrala pe linia de tramvai.

Restul de concluzii nu mai au rost sa le enumar.

Oricum a fost o zi superba pentru mine si colegii mei de pe linia E7 inca o saptamana asa si ajungem la spitalul de psihiatrie in loc de spitalul de copii. :coolspeak:

Vezi postareaChagall, la 17 iunie 2013 - 17:41, a spus:

Nu-mi inchipuiam ca-i atat de greu de manevrat un astfel de articulat.

De ce ai sters la numar eram curios sa vad care coleg era. Oricum unul nou sigur. Sun o gramada noi care nu stiu nici unde mergea traseul vechi :rad:
1

#692 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 17 iunie 2013 - 18:02

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 17 iunie 2013 - 17:57, a spus:

Eu ma intreb: cand a setat linia, nu a observat ca pe afisajul CU-5-ului scrie "Regele Ferdinand" si nu "Grozavescu"? :intrebare:






Multi nu stiu ca de fapt de cand se lucreaza se foloseste L077 la Gorba, asa ca degeaba ai pretentii.......... :timeout:



0

#693 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2013 - 18:04

Sincer, nu stiu cum ar trebui informati calatorii? Cu o carte postala la domiciliu? Este mesaj pe panouri, in ziare, la TV locale si nu de neglijat... zvonistica.
0

#694 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 17 iunie 2013 - 18:07

Si da iti trebuie un pic de indemanare ca sa dai cu spatele cu articulatul, deoarece tre sa dai de volan ca sa ghidezi remorca cum dai cu spatele cu tirul adica tot invers.
0

#695 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2013 - 18:09

Vezi postareaRico D., la 17 iunie 2013 - 18:02, a spus:

Multi nu stiu ca de fapt de cand se lucreaza se foloseste L077 la Gorba, asa ca degeaba ai pretentii.......... :timeout:

Ca sa nu fie probleme, am modificat chiar L007, de care stia toata lumea (cred). Am dat o lista cu toate modificarile sefului de garaj. Deci, daca esti pe E7, vei folosi acum codul original.
0

#696 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 17 iunie 2013 - 18:17

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 17 iunie 2013 - 18:04, a spus:

Sincer, nu stiu cum ar trebui informati calatorii? Cu o carte postala la domiciliu? Este mesaj pe panouri, in ziare, la TV locale si nu de neglijat... zvonistica.



Crede-ma ca daca era pusa in fiecare statie o coala a4 cu anunt important si se informau calatorii de vineri sau joi saptamana trecuta se evitau discutiile de azi si toata lumea era calma.



1

#697 Useril este offline   Gabi S 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 269
  • Inregistrat: 19 februarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara,Timis
  • Interese:Autobuze,Muzica

Postat 17 iunie 2013 - 18:25

Vezi postareaRico D., la 17 iunie 2013 - 18:17, a spus:

Crede-ma ca daca era pusa in fiecare statie o coala a4 cu anunt important si se informau calatorii de vineri sau joi saptamana trecuta se evitau discutiile de azi si toata lumea era calma.





Cine sa citeasca acele foi cu ANUNT IMPORTANT! Daca ar avea umpic chef de citit acesti ''calatori'' ar fi super fain :D Dar cine sa citeasca imediat injura soferii :) Ei cred ca voi sunteti sefii. De ex: Intr-o zi pe E33 nu o venit autobuzu de x:yy si o doamna revoltata de ce nu a venit autobuzu? Soferul: Nustiu nu ma intrrebati pe mine este aglumerat in oras,SI face aceea doamna pai modificati oraru :) Soferul sa modifice? si era o farmacista ca o cunosc :D
-2

#698 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2013 - 18:46

Vezi postareaRico D., la 17 iunie 2013 - 18:17, a spus:

Crede-ma ca daca era pusa in fiecare statie o coala a4 cu anunt important si se informau calatorii de vineri sau joi saptamana trecuta se evitau discutiile de azi si toata lumea era calma.

Hmm... Nu vreau sa para ca iau apararea cuiva, dar anuntul a fost dat presei si pentru postat pe pagina web, din data de 12 iunie.
0

#699 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 17 iunie 2013 - 18:58

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 17 iunie 2013 - 18:46, a spus:

Hmm... Nu vreau sa para ca iau apararea cuiva, dar anuntul a fost dat presei si postat pe pagina web, din data de 12 iunie.






Din 12 iunie pana azi puneam cate 10 afise pe zi in fiecare zi in toate statile .



1

#700 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2013 - 19:01

E si asta o solutie, dar eu ziceam ca suntem in 2013 nu pe vremea cand mergea unul cu toba prin sat sa anunte lumea ce si cum. :)
Toti pe care-i auzeam injurau ca "Robu inchide Michelangelo", dar nimeni nu s-a gandit ca si MTC-urile vor fi nevoite sa-si schimbe traseul?
0

Arata acest topic


  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi