STP Timișoara Forum: Noi Restaurante si Localuri - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (17 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Noi Restaurante si Localuri Generalitati si discutii Evaluare topic: ***** 1 Voturi

Poll: Restaurantul sau localul favorit.

Acest chestionar este public. Alti membri vor putea vedea ce ai votat.

Ce restaurante si localuri preferati?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#81 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 martie 2013 - 16:40

Vezi postareaRaoul94, la 14 martie 2013 - 13:00, a spus:

Din toata Billa se face Penny + Billa, sa mai discutat pe alt topic de pe forum. Deci MC Donald's va fi o constructie noua.


Mai, eu nu as exclude nici varianta asta! Pe bune. Adica vad muuuuult mai multa logica in aceasta investitie, decat in impartirea Billa in 2, cu un no name... :eusa_think:
0

#82 Useril este offline   1nt3rp0l 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 12 ianuarie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 martie 2013 - 19:13

O sa ma interesez sa vad...daca aflu ceva o sa va anunt
0

#83 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 14 martie 2013 - 19:19

Este oficial ca o sa fie un Penny, stiu toti angajatii (Billa).
0

#84 Useril este offline   Gank 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 07 septembrie 11

Postat 04 mai 2013 - 17:11

Nu se mai aude nimic despre Mc' ?

Paste Fericit tuturor!
0

#85 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 10 mai 2013 - 14:08

Citeaza

449/24.04.2013

S.C. BILLA INVEST CONSTRUCT S.R.L.

CIRCUMVALATIUNII nr.35

Lucrari tip a - Constructii pentru comert - Construire restaurant Fast- food, amenajare alei circulabile, amplasare semnalistica luminoasa in incinta si pe fatade. Organizare de santier. Sc=360 mp

AC - Primaria TM

Aceasta postare a fost editata de Doppler: 10 mai 2013 - 14:08

0

#86 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 10 mai 2013 - 14:13

Ahaaa... Deci sa intelegem ca pana la urma acest Mc D, va fi defapt IN cladirea BILLA? Si tot deaici ar trebui sa intelegem, ca nu va fi un PENNY sau ce ma rog era vorba ca apare, ci defapt e MC-ul? :eusa_think:
0

#87 Useril este offline   Gank 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 07 septembrie 11

Postat 10 mai 2013 - 14:26

Nu cred ca are nicio treaba Mc-ul cu Penny. Am trecut azi pe acolo dar n-am sesizat nicio miscare pe acolo.
0

#88 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 10 mai 2013 - 15:17

:up_arow: Ieri am vazut ca au inceput sa miste ceva in jumatea goala a fostului magazin.

:up_arow: :up_arow: Asa am inteles si eu initial pina am citit ca amenajeaza

Citeaza

alei circulabile


Macar am aflat suprafata construita:

Citeaza

Sc=360 mp


Cred ca o sa fie "parc":

Imagine atasata: Mc Donalds - Circumvalatiunii - 2013.03.10.JPG Imagine atasata: Mc Donalds - Circumvalatiunii - g00gle earth.JPG

Aceasta postare a fost editata de Doppler: 10 mai 2013 - 15:20

0

#89 Useril este offline   man.cristi 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 21 martie 12

Postat 10 mai 2013 - 16:26

Eu cred ca sunt doua lucruri diferite. Se face un restaurant fast-food asemanator ca si cel de la Billa din Soarelui. Banuiesc ca asa se va intampla din moment ce in interiorul magazinului au amenajat o zona speciala la intrare pt servit masa.

Aceasta postare a fost editata de man.cristi: 10 mai 2013 - 21:59

0

#90 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 11 mai 2013 - 01:17

Se pare ca a trebuit sa vina ora 2 noaptea pt a avea inspiratia sa caut cu google billa + mc donalds. Asa am aflat ca deja exista un Mc Donalds linga un Billa:

Imagine atasata: Mc Donalds - Billa - Drumul Taberei - g00gle.JPG Imagine atasata: Mc Donalds - Billa - Drumul Taberei - g00gle Streetview.JPG

si:

Citeaza

...
Imagine postata
Cu un buget de peste 10 milioane de euro alocat pentru deschiderea a trei noi locatii si modernizarea altor doua, McDonald’s România conduce detasat în topul operatorilor din domeniu care au investit cele mai mari sume în acest an. Criza fi nanciara nu a împiedicat planurile de dezvoltare ale lantului McDonald’s în România, la jumatatea anului, reprezentantii companiei anuntând ca „sunt în grafi c” cu planurile de extindere pentru 2009. Astfel, la sfârsitul lunii aprilie, McDonald’s deschidea McDrive-ul pe doua nivele din Drumul Taberei - Billa, prima locatie din acest an si, totodata, cel mai mare restaurant al companiei de pe piata locala. Investitia în noul McDonald’s, de patru milioane de euro, a fost a doua de o asemenea anvergura dupa ce, anul trecut, lantul de fast food deschidea o locatie asemanatoare pe bulevardul Barbu Vacarescu.

Potrivit reprezentantilor companiei, restaurantul din Drumul Taberei, construit dupa noile tipare la nivel international, este printre putinele de acest gen din Europa din punct de vedere al amenajarii si dotarilor: 375 de metri patrati, 320 de locuri (270 în zona de lobby si 60 pe terasa), facilitati Customer Order Display, spatiu de joaca, zona Birthday Party, echipamente sportive, internet wireless. La mai putin de o saptamâna (în luna mai), a urmat deschiderea locatiei de la Sibiu, cu o investitie de 2,5 milioane euro. În aceeasi luna, compania a alocat 1,5 milioane de euro, pentru deschiderea primului restaurant de la Piatra Neamt. Investitiile au continuat cu modernizarea locatiilor de lânga Electroparataj Bucuresti si de la Delfi nariul din Constanta.
...

food and bar

Later Edit: Mc Donalds Drumul Taberei este al 2-lea construit pe teren de la Billa:

Citeaza

...
Al doilea teren cumparat de la Billa
Terenul pentru acest restaurant a fost cumparat de la compania Billa Romania, unitatea fiind amplasata in curtea unuia dintre supermarketurile retelei.
Colaborarea cu reteaua de supermarketuri este mai veche, acelasi tip de tranzactie avand loc si in cazul terenului pe care s-a construit McDonald's Floreasca.
...

ZF

Aceasta postare a fost editata de Doppler: 11 mai 2013 - 01:23

0

#91 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 mai 2013 - 11:39

Ar fi frumos si la noi un McD pe doua nivele. :)
0

#92 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2499
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 30 octombrie 2013 - 19:31

McDonald’s și-a demolat o construcție ilegală din Timișoara

Citeaza

După Ţiriac Holding, McDonald’s România şi Tender SA au răspuns demersului public iniţiat de Primăria Timişoara, prin viceprimarul Traian Stoia, cu privire la protejarea patrimoniului istoric al oraşului.

Compania McDonald’s România a demolat, miercuri, o construcţie ridicată fără autorizaţie în centrul Timişoarei, în spatele imobilului din Piaţa Victoriei nr. 1, unde funcţionează prima unitate deschisă în zona de vest a ţării de compania americană – McDonald’s Orizont. Societatea a fost notificată, somată şi amendată cu 4 000 lei de către reprezentanţii comisiei de verificare a monumentelor istorice. Între primărie şi companie există o asociere importantă pentru investiţia McDonald’s Stadion. Viceprimarul Traian Stoia a dat asigurări că Primăria Timişoara susţine şi incurajează activitatea companiei, atât pentru dezvoltarea unor noi investiţii cât şi pentru continuarea proiectelor sociale, cum sunt cele de la Spitalul Clinic de Urgenţă pentru Copii „Louis Ţurcanu”.

O altă companie care a răspuns apelului public lansat de municipalitate, pe tema respectării patrimoniului oraşului, este Tender SA. Gyorgy Zoltan – director economic, a dat asigurări că de săptămâna viitoare vor începe lucrări de curăţenie la Ilsa iar monumentul Moara Elisabeta va intra într-un proiect de conservare. Viceprimarul Stoia şi reprezentantul Tender SA au discutat şi despre situaţia imobilului de pe B-dul C.D. Loga 48 – Vila Internaţional – unde există o problemă de natură juridică cu privire la terenul de sub construcţie. Acest subiect urmează să fie rediscutat.

Acţiunea comisiei de verificare a monumentelor continuă. Miercuri au fost expediate 75 de notificări către proprietarii imobilelor în care funcţionează şcoli, grădiniţe, case parohiale, spitale, biserici, care sunt situate în zone protejate istoric. Atât proprietarii cât şi persoanele care utilizează imobilele trebuie să înţeleagă ce obligaţii le revin conform legii şi care sunt consecinţele pe care le pot suporta pentru neândeplinirea lor.
ora de timis.ro
1

#93 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 octombrie 2013 - 22:32

La cat de des mananc eu la ei, pot sa-i demoleze complect, de prin toate locatiile din oras. Niste nesimtiti (la preturi ma refer) cu niste produse de doi bani. In Germania si chiar in Ungaria, au tupeul sa ceara 6€ pe un Big Mac. Cu 5€ iei masa la un restaurant chinezesc, meniu complect. O cafea la ei costa de la 4€ in sus... :uimit2:
2

#94 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 30 octombrie 2013 - 23:47

In Germania iti iei un Döner Kebab la 2,5 - 3 Eur si esti satul toata ziua. La Mac merg doar elevii care vor sa para "cool".
2

#95 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 31 octombrie 2013 - 23:48

Nu stiu, dar la ei acasa in USA, au tupeul sa ceara tot atat, sau au alte preturi? :eusa_think:
0

#96 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 03 noiembrie 2013 - 12:48

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 30 octombrie 2013 - 22:32, a spus:

La cat de des mananc eu la ei, pot sa-i demoleze complect, de prin toate locatiile din oras. Niste nesimtiti (la preturi ma refer) cu niste produse de doi bani. In Germania si chiar in Ungaria, au tupeul sa ceara 6€ pe un Big Mac. Cu 5€ iei masa la un restaurant chinezesc, meniu complect. O cafea la ei costa de la 4€ in sus... :uimit2:



La partea cu Germania va trebui sa va contrazic :rad_masa: (lucrez la ei)

Big Mac-ul costa 3.79, iar meniul mare 5.99.

Cafeaua 1 euro cea de 0.2 si 1.99 cea de 0.3. Capucino 0.2 costa 1.59, iar cel de 0.3 costa 2.59. Deci nu e chiar asa negru. Si sa va mai spun ceva? Neamtul vine si cumpara, pentru ca spune: Aici am dovada "calitatii" si al controlului, pana cand la Dönner e la risc.

Asta e mentalitatea de VEST!
0

#97 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 03 noiembrie 2013 - 13:36

Vezi postareacseh_17, la 03 noiembrie 2013 - 12:48, a spus:

La partea cu Germania va trebui sa va contrazic :rad_masa: (lucrez la ei)

Big Mac-ul costa 3.79, iar meniul mare 5.99.

Cafeaua 1 euro cea de 0.2 si 1.99 cea de 0.3. Capucino 0.2 costa 1.59, iar cel de 0.3 costa 2.59. Deci nu e chiar asa negru. Si sa va mai spun ceva? Neamtul vine si cumpara, pentru ca spune: Aici am dovada "calitatii" si al controlului, pana cand la Dönner e la risc.

Asta e mentalitatea de VEST!

Neamtul vine si cumpara pentru ca din salariu isi permite 1500 de cafele pe luna...in Romania si-ar permite cam 200...o mica mare diferenta....
1

#98 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 noiembrie 2013 - 21:15

Da, la un meniu ma refeream, cel cu 6€. Un mic hamburgher (nu stiu de unde au scos denumirea de Big, dar nu e "big" deloc), o cola indoita cu multa apa rece si un pliculet de cartofi prajiti. -_-
La chinezul concurent am mancat o supa de legume (super!), o portie foarte mare (cred ca farfuria avea 40cm in diametru) de pui GongBao cu orez si am baut si o bere (fara apa :) ), cu doar 5€. Oricine il putea vedea pe bucatar cum lucreaza si sunt sigur ca nu era nicio problema.
1

#99 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 noiembrie 2013 - 19:58

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 31 octombrie 2013 - 23:48, a spus:

Nu stiu, dar la ei acasa in USA, au tupeul sa ceara tot atat, sau au alte preturi? :eusa_think:


Din contra, sunt foarte ieftine in State. In jur de 1$ un BigMac. Si carbogazoasele sunt foarte ieftine, un bax de 12 doze de Cola la aproape 4$ :)
0

#100 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 noiembrie 2013 - 21:16

Clar! Ma asteptam la asta. Cam atat si merita, adica 3 lei, dar sa dai 4€, e o aberatie (bun, vorbesc de mine si de salariul meu). Cu 12 lei imi iau un meniu de la 3F, care oricum nu se compara cu un Big Mac. -_-
1

Arata acest topic


  • (17 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi