STP Timișoara Forum: Accidente - Incidente - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (13 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Ultima »

Accidente - Incidente Accidente/incidente care implica troleibuze Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#121 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 22 martie 2013 - 22:31

Daca din imginile filmate de camera se vede ca soferul firobuzului nu-si tinea macar o mana pe volan, vorbea la telefon si mai facea nu stiu ce la OBC, inseamna ca este un om iresponsabil iar faptul ca asemenea oameni trec de testul PSIHO inseamna ca testele sunt inutile, acest lucru fiind demonstrat de atatea si atatea ori.

Si eu ma bucur mult cand cate un iresponsabil este prins.

Partea proasta este ca acesti iresponsabili cand sunt pusi pe dreapta, respectiv dati afara, isi gasesc repede de lucru in alta parte pe aceeasi functie, post, de pe care au zburat.

L-am cunoscut cu aproape un an in urma pe tacanel, cel care a lucrat ca sofer de autobuz la RATT si a dus calatorii in garaj...Omul era chiar dus...
Dupa Ratt a lucrat tot ca sofer de autobuz si pe la alte firme pana s-au prins cu cine au de-a face. Omului trebuia sa i se anuleze permisul definitiv pentru ca avea si are probleme serioase. Dar nu s-a intamplat asa, el fiind in continuare un pericol atat pentru cei din autobuz cat si pentru restul perticipantilor in trafic.
0

#122 Useril este offline   crishu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 17 septembrie 10
  • Sexul:feminin

Postat 23 martie 2013 - 00:23

Vezi postareaFerraryTm, la 22 martie 2013 - 20:59, a spus:

Nu te bucuri dar din toate discutile tale dai de inteles ca iti creste inima cand iti vezi colegul de serviciu (amandoi sunteti angajati la RATT) ca este in situatia asta.
Eu nu dau vina pe nimeni, dar suntem oamenii si gresim si decat sa il ajutam mai mult dam cu pietre in el.
Pentru mine este inchisa discutia asta, doar urmaresc.

Deci chiar nu ma bucur,pentru ca maine mi se poate intampla mie.Si da,dau cu pietre ,pentru nesimtirea si taria cu care si-a sustinut "nevinovatia".Daca suntem colegi si ai caracter,iti recunosti greseala.Asemenea specimen,nu-l pot numi coleg.
0

#123 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10521
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 23 martie 2013 - 11:43

Eh, totusi a fost un accident intre 2 mtc-uri, unul dintre conducatori trebuia sa fie vinovat, ca doar nu putea sa fie tot Basescu de vina... ;)
0

#124 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 23 martie 2013 - 12:00

...sau Robu ... :naughty1:
0

#125 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 23 martie 2013 - 12:33

Vezi postareaDoppler, la 23 martie 2013 - 11:43, a spus:

ca doar nu putea sa fie tot Basescu de vina... ;)

Are si el partea lui de vina. Eu cand il vad la televizor devin nervos si asta se reflecta in modul cum conduc. :rad_masa:
Glumesc, desigur (sau nu :D )
0

#126 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 23 martie 2013 - 14:54

Vezi postareacrishu, la 23 martie 2013 - 00:23, a spus:

Deci chiar nu ma bucur,pentru ca maine mi se poate intampla mie.Si da,dau cu pietre ,pentru nesimtirea si taria cu care si-a sustinut "nevinovatia".Daca suntem colegi si ai caracter,iti recunosti greseala.Asemenea specimen,nu-l pot numi coleg.


Al naibii mandrie si solidaritate!
Sa inteleg ca daca erai tu in locul soferului, adunai tot tacamu din presa timisoreana, si ti-ai fi predat permisul la politie? :so pe iei:


Banuiesc ca NU! Si la fel iti aparai si tu "nevinovatia". Eu inca nu am vazut omul care sa fie implicat intr-un accident, si sa-si recunoasca vina.
0

#127 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 23 martie 2013 - 15:22

Vezi postareacseh_17, la 23 martie 2013 - 14:54, a spus:

Banuiesc ca NU! Si la fel iti aparai si tu "nevinovatia". Eu inca nu am vazut omul care sa fie implicat intr-un accident, si sa-si recunoasca vina.



Pai cum sa vezi asa ceva cand abia ti-ai luat permisul. Esti inca prea tanar. Ai timp destul in fata ca sa vezi si asa ceva. Te asigur eu ca exista si asemenea oameni. Numai ca, in cazul nostru, pramatiile raman pramatii in orice ocazie...Si astfel de oameni exista peste tot in jurul nostru...
0

#128 Useril este offline   crishu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 17 septembrie 10
  • Sexul:feminin

Postat 23 martie 2013 - 15:36

Vezi postareacseh_17, la 23 martie 2013 - 14:54, a spus:

Al naibii mandrie si solidaritate!
Sa inteleg ca daca erai tu in locul soferului, adunai tot tacamu din presa timisoreana, si ti-ai fi predat permisul la politie? :so pe iei:


Banuiesc ca NU! Si la fel iti aparai si tu "nevinovatia". Eu inca nu am vazut omul care sa fie implicat intr-un accident, si sa-si recunoasca vina.


Atunci te invidiez,daca nu ai intalnit inca asa oameni...din pacate sunt.Daca sunt vinovata si ne castigam painea din acelasi loc si chiar daca nu suntem colegi,imi recunosc greseala.Nu-ti iau tie painea de la gura sa scap eu.Asta e valabil la mine si asa consider ca ar fi normal.Am colegi de troleibuz,tramvai si autobuz de care sunt foarte mandra.Dar astfel de "colegi" ca cel in cauza,as prefera sa nu am.Eu nu spun ca nu gresim,suntem oameni.Dar cazul acesta cu "nevinovatia" sau cel cu fata lovita acum ceva timp si omorata la Iosefin si altele,le consider revoltatoare.Eu una daca as calca un om,pe trecere sau nu,nu m-as simti capabila sa ma sui a doua zi pe vagon,sa spun la sef sa-mi dea de lucru.Dar sa nu deviez...imi pare rau sincer,dar nu am cum sa-l compatimesc,nici pe el,nici pe cei de teapa lui.Daca am facut prea multa zarva si am jignit pe cineva,imi cer scuze.La inceputul discutiei,vedeam comentarii de genul:vai de capul lor,daca nu au ce lovi in trafic,se lovesc intre ei.Acum brusc,vai saracul,sa-l ajutam,sa fim alaturi de el.Si ce scorpie sunt eu ca am facut public asa ceva si ce rea sunt.Eu am spus doar concret ce s-a intamplat,realitatea si adevarul.
0

#129 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 23 martie 2013 - 15:48

Vezi postareamile, la 23 martie 2013 - 15:22, a spus:

Pai cum sa vezi asa ceva cand abia ti-ai luat permisul. Esti inca prea tanar. Ai timp destul in fata ca sa vezi si asa ceva. Te asigur eu ca exista si asemenea oameni. Numai ca, in cazul nostru, pramatiile raman pramatii in orice ocazie...Si astfel de oameni exista peste tot in jurul nostru...


Nu trebe sa ai permis, sa fii in trafic, sa vezi traficul, si sa il intelegi.
Ca multi au permis si nu il vad si nu il inteleg este alta poveste!
Si pentru mine s-a incheiat discutia!

A si ca sa nu cad de fazan. Chiar daca s-a demonstrat ca soferul de troleibuz era de vina, deci nu ceea ce sustineam eu, fapt pentru care imi cer scuze, tin sa cred ca vina se imparte la mijloc. Vorba unui coleg de mai sus, trebuia sa fie scos un vinovat. Cel cu mai putin noroc s-a scos!

De unde stim ca vatmanita (ca am aflat si asta) nu vorbea la telefon, nu seta OBC-ul, sau si mai grav, avea persoana in cabina? Stim? NU!
0

#130 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 23 martie 2013 - 15:53

Vezi postareacrishu, la 23 martie 2013 - 15:49, a spus:

Atunci te invidiez,daca nu ai intalnit inca asa oameni...din pacate sunt.Daca sunt vinovata si ne castigam painea din acelasi loc si chiar daca nu suntem colegi,imi recunosc greseala.Nu-ti iau tie painea de la gura sa scap eu.Asta e valabil la mine si asa consider ca ar fi normal.Am colegi de troleibuz,tramvai si autobuz de care sunt foarte mandra.Dar astfel de "colegi" ca cel in cauza,as prefera sa nu am.Eu nu spun ca nu gresim,suntem oameni.Dar cazul acesta cu "nevinovatia" sau cel cu fata lovita acum ceva timp si omorata la Iosefin si altele,le consider revoltatoare.Eu una daca as calca un om,pe trecere sau nu,nu m-as simti capabila sa ma sui a doua zi pe vagon,sa spun la sef sa-mi dea de lucru.Dar sa nu deviez...imi pare rau sincer,dar nu am cum sa-l compatimesc,nici pe el,nici pe cei de teapa lui.Daca am facut prea multa zarva si am jignit pe cineva,imi cer scuze.La inceputul discutiei,vedeam comentarii de genul:vai de capul lor,daca nu au ce lovi in trafic,se lovesc intre ei.Acum brusc,vai saracul,sa-l ajutam,sa fim alaturi de el.Si ce scorpie sunt eu ca am facut public asa ceva si ce rea sunt.Eu am spus doar concret ce s-a intamplat,realitatea si adevarul.



Okokok, STOP!
Vorbim de o tamponare simpla. Tipu cu calcatu fetei, scosu stalpului, dupa mine nu ca ii pierdea slujba, ci infunda puscaria... DEJA minim de 3 ani!
Oricum inesprexivitatea din fata lui spune multe...
0

#131 Useril este offline   crishu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 17 septembrie 10
  • Sexul:feminin

Postat 23 martie 2013 - 16:04

Vezi postareacseh_17, la 23 martie 2013 - 15:53, a spus:

Okokok, STOP!
Vorbim de o tamponare simpla. Tipu cu calcatu fetei, scosu stalpului, dupa mine nu ca ii pierdea slujba, ci infunda puscaria... DEJA minim de 3 ani!
Oricum inesprexivitatea din fata lui spune multe...

Da asa este,nu se compara gravitatea evenimentelor,am comparat tipul de caracter.Sa fie sanatosi,eu sunt de parere ca dupa fapta si rasplata.S-a adeverit de multe ori.Cat despre "colegul" cu stalpul si fata...nu mai fac "public" nimic,ca iar sunt rea,dar dupa cum am spus:dupa fapta si rasplata. :calm:
0

#132 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 23 martie 2013 - 22:13

Vezi postareamile, la 22 martie 2013 - 22:31, a spus:

Daca din imginile filmate de camera se vede ca soferul firobuzului nu-si tinea macar o mana pe volan, vorbea la telefon si mai facea nu stiu ce la OBC, inseamna ca este un om iresponsabil iar faptul ca asemenea oameni trec de testul PSIHO inseamna ca testele sunt inutile, acest lucru fiind demonstrat de atatea si atatea ori.

Si eu ma bucur mult cand cate un iresponsabil este prins.

Partea proasta este ca acesti iresponsabili cand sunt pusi pe dreapta, respectiv dati afara, isi gasesc repede de lucru in alta parte pe aceeasi functie, post, de pe care au zburat.

L-am cunoscut cu aproape un an in urma pe tacanel, cel care a lucrat ca sofer de autobuz la RATT si a dus calatorii in garaj...Omul era chiar dus...
Dupa Ratt a lucrat tot ca sofer de autobuz si pe la alte firme pana s-au prins cu cine au de-a face. Omului trebuia sa i se anuleze permisul definitiv pentru ca avea si are probleme serioase. Dar nu s-a intamplat asa, el fiind in continuare un pericol atat pentru cei din autobuz cat si pentru restul perticipantilor in trafic.





Cu scrisul aici pe forum toti sunteti cei mai buni sa nu zic smecheri ca apoi iara sunt catalogat de unii.......
As vrea sa te vad pe tine cat de responsabil esti tu conducand la alegere un tramvai, troleibuz sau autobuz si atunci ne bucuram noi (cei care conducem in fiecare zii MTC-uri) foarte mult daca vei fii prins iresponsabil si incatusat cum doresti tu la altii sa fie, sa fii si tu zburat afara .
Cat despre "tacanel" as vrea sa vina el odata cand comanzi taxi si te grabesti undeva sa vad ai avea curajul sa urci la el in masina.

Aceasta postare a fost editata de Rico D.: 23 martie 2013 - 22:43

0

#133 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 23 martie 2013 - 22:17

Atata caz aici, da sa intamplat, poate au fost de vina amandoi, poate niciunul.
Nu priveste partea buna a lucrurilor nimeni si adica nu au fost victime.
Cat timp nu sunt victime nu stiu de ce se agita unii de pe aici (se stiu ei) si se lauda mari soferi si "politisti" in timpul liber, care au permis si circula duminica cate 1 sau 2 ore cand nu prea vezi MTC-uri prin oras si apoi rasufla usurati ca au ajuns intregi acasa.

Aceasta postare a fost editata de Rico D.: 23 martie 2013 - 22:37

0

#134 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 23 martie 2013 - 22:35

Si mai terminati cu persoanele care sunt in cabina ca nici noi cei care lucram pe MTC-uri nu ne intereseaza,cate blonde sau brunete duceti acasa sau mergeti cu ele de mana prin oras.
Ganditi-va ca noi cei care conducem MTC-urile in fiecare zii deja stim traseele si semafoarele si putem sa ne facem treaba la fel de bine daca e cineva in presupusa cabina (de proba) sau nu.
Pot sa pun si pariu ca sunt vatmani care pot conduce cu esarfa la ochi si nu ar rata nici o statie, semafor sau alte cele.
Cum voi va uitati la televizor zilnic la aceasi emisiune si stiti ora cand incepe si cand termina sau va jucati pe calculator Need For Speed si alte jocuri zilnice, asa stim noi soferi/vatmanii traseele,semafoarele si statiile.
Fiecare sa isi vada de ale lui.

Singurele reguli ce trebuie respectate de calatori sunt urmatoarele si sunt obligatorii pentru toti, doar desteptii circula gratis :
- astepti in statie MTC
- urci in MTC
- faci cardul sau biletul
- cauti un scaun sau te tii de bine de bara, sa nu cazi pe jos la frana si apoi sa zici ca vatmanul/soferul e prost, tigan, moldovean, carutas, etc.
- iti numeri statiile sau iti readuci aminte unde trebuie sa cobori
- incearca sa nu adormi pe scaun si sa pierzi statia de coborare, daca totusi ai adormit nu acuza soferul/vatmanul ca nu a facut statiile, nu a deschis usile, etc.
- acuma fiind ca esti treaz deja si ai pierdut statia te duci din timp la usa sa poti cobori linistit la urmatoarea
- nu te duce la sofer si cere-i sa deschida intre statii, ca tu ai adormit si ai uitat sa cobori
- daca totusi te-ai dus deja la sofer, gandeste-te ca te-ai facut singur de ras in tot autobuzul si calatorii/soferul vor rade de tine.
- daca ai reusit totusi sa cobori la statia urmatoare tot atata de calm si linistit cum ai urcat, gandeste-te la aceste reguli enumerate de mine si aplicale zi de zi, astfel se evita injuraturile catre sofer/vatman/calatori si toata lumea e calma si fericita.
Traiasca RATT !!!

Aceasta postare a fost editata de Rico D.: 23 martie 2013 - 23:01

0

#135 Useril este offline   FerraryTm 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 1256
  • Inregistrat: 08 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Formula 1
    Tramvaie
    Autobuze
    Troleibuze
    Poze
    Filme
    Jocurii
    Distractia

Postat 23 martie 2013 - 23:15

Si regurile care trebuie respectate de catre Soferi/Vatmanii unde sunt ..... hai sa fim seriosi si sa ne abtinem.
Traim in Romania.
Si da ...... Sa traiasca RATT-ul doar pentru cei desteptii.
0

#136 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 24 martie 2013 - 09:50

Pai unii dintre ei se considera mici dumnezei pe mtc-ul lor (care de fapt nici nu este al lor ci le este dat pe mana pentru a-si castiga o paine). Nu realizeaza ca au un statut doar de angajat. Taie si spanzura in stanga-dreapta, nu dau socoteala nimanui, n-au fisa postului si daca ar avea-o tot n-ar respecta-o, si se plang ca meseria lor este cea mai responsabila dintre toate. Nici macar nu isi dau seama ca exista si altele si mai resposabile si la fel de prost platite. Acest tip de mentalitate este unul deosebit de pagubos atat pentru calatori cat si pentru regie. Ar trebui facute niste scolarizari cu conducatorii (de vehicule) - problema...testul psiho fiind inutil de mult timp...

Majoritatea conducatorilor de vehicule de la RATT isi vad de treaba si din pacate sunt bagati in aceeasi oala cu cei recalcitranti, cu cei "nesupusi",...
Nemultumirile voastre, daca ele exista, nu trebuie sa se indrepte catre calatorii pe care ii transportati,...


Citeaza

Cat despre "tacanel" as vrea sa vina el odata cand comanzi taxi si te grabesti undeva sa vad ai avea curajul sa urci la el in masina.



Mai bine pierd avionul decat sa merg cu el... :rad: :rad: :rad:

Si apropo de faptul ca este si taximetrist, cand era pe autobuz se "baga" ori de cate ori avea ocazia in taxiurile intalnite pe traseu si facea franari bruste inainte de a le atinge, si asta cu calatorii in autobuz. Si apoi claxoane peste claxoane in fiecare intersectie si nu numai. Ce concluzie poti trage doar dupa cele cateva relatari?
Ai fost (sau esti) prieten cu el?... :eusa_think:

Aceasta postare a fost editata de mile: 24 martie 2013 - 10:08

0

#137 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 24 martie 2013 - 11:14

Vezi postareaFerraryTm, la 23 martie 2013 - 23:15, a spus:

Si regurile care trebuie respectate de catre Soferi/Vatmanii unde sunt ..... hai sa fim seriosi si sa ne abtinem.
Traim in Romania.
Si da ...... Sa traiasca RATT-ul doar pentru cei desteptii.


Stai linistit ca regulile cele mai importante (90%) sunt respectate. Restul de 10% nu sunt respectate nici la alte firme stati linistiti si exact pe acei 10% faceti scandal si sunteti nemultumiti.
Abtinutul trebuie facut de amandoua partile.
0

#138 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 martie 2013 - 11:24

Totusi, trebuie sa accepti ca sunt si lucruri de comentat (chiar daca tu respecti toate regulile, asta nu inseamna ca toti colegii fac la fel). Si daca clientul/calatorul comenteaza, asta e. Ii indici unde poate reclama acest lucru si...gata. Pentru acest stres, conducatorii de vehicule au sporuri (de munca grea, de aglomeratie) adaugate salariului, care sa compenseze (partial sau nu, asta e de discutat) acest lucru.
0

#139 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 24 martie 2013 - 11:27

Vezi postareaRico D., la 24 martie 2013 - 11:14, a spus:

Stai linistit ca regulile cele mai importante (90%) sunt respectate.



Da, de circulatie, eventual...
0

#140 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 24 martie 2013 - 11:43

Vezi postareamile, la 24 martie 2013 - 09:50, a spus:

Pai unii dintre ei se considera mici dumnezei pe mtc-ul lor (care de fapt nici nu este al lor ci le este dat pe mana pentru a-si castiga o paine). Nu realizeaza ca au un statut doar de angajat. Taie si spanzura in stanga-dreapta, nu dau socoteala nimanui, n-au fisa postului si daca ar avea-o tot n-ar respecta-o, si se plang ca meseria lor este cea mai responsabila dintre toate. Nici macar nu isi dau seama ca exista si altele si mai resposabile si la fel de prost platite. Acest tip de mentalitate este unul deosebit de pagubos atat pentru calatori cat si pentru regie. Ar trebui facute niste scolarizari cu conducatorii (de vehicule) - problema...testul psiho fiind inutil de mult timp...

Majoritatea conducatorilor de vehicule de la RATT isi vad de treaba si din pacate sunt bagati in aceeasi oala cu cei recalcitranti, cu cei "nesupusi",...
Nemultumirile voastre, daca ele exista, nu trebuie sa se indrepte catre calatorii pe care ii transportati,...





Mai bine pierd avionul decat sa merg cu el... :rad: :rad: :rad:

Si apropo de faptul ca este si taximetrist, cand era pe autobuz se "baga" ori de cate ori avea ocazia in taxiurile intalnite pe traseu si facea franari bruste inainte de a le atinge, si asta cu calatorii in autobuz. Si apoi claxoane peste claxoane in fiecare intersectie si nu numai. Ce concluzie poti trage doar dupa cele cateva relatari?
Ai fost (sau esti) prieten cu el?... :eusa_think:





De cand sunt aici pe forum (de putin timp), va citesc si va raspund, nu imi aduc aminte sa fii citit cuvinte de lauda la adresa noastra, soferi/vatmani.
Emilut e mai vechi pe forum poate el isi aduce aminte de laudele aduse.
Nemultumitii sunteti voi calatorii (forumisti) si voi sunteti primi care va indreptati nemultumirile catre soferi/vatmani.
Poate asa e, poate sunt unii care se cred "smecheri" nu cu bmw-ul personal, ci cu skoda sau mercedes-ul intreprinderii (MTC-uri dar si alte vehicule ale intreprinderii), mentalitatea la noi in romania in general este cu cat conduci ceva mai mare si mai scump cu atata esti mai smecher, trebuie sa recunosti ca nu prea are nimeni curaj sa se tamponeze intentionat cu un autobuz, troleibuz.
Uiti din vedere faptul ca pana si acei "mici dumnezei" isi fac treaba in proportie de 90%.
Dupa cum am mai raspuns la cineva mai sus, restul de 10% nu se respecta nici la firme mai mari.

Cat despre "tacanel" am fost colegi, atata tot. Trebuie sa ai un gram de nebunie sa fii si prieten cu el. :rad:
Intelegeti odata oameni buni ca angajatii RATT nu sunt oameni rai !
Eu nu sunt in masura sa contest judecata unor colegi de ai mei, fiecare judeca pe cont propriu si cum crede el ca e mai bine.
Asa din exterior putem afirma multe despre orice sofer/vatman pana nu stim si motivele adevarate din spatele acelei alegeri respectiv judecati.

Aceasta postare a fost editata de Rico D.: 24 martie 2013 - 11:53

0

Arata acest topic


  • (13 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi