STP Timișoara Forum: Linia Expres 3 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 3 Evaluare topic: -----

#161 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 septembrie 2012 - 11:42

Bun, de obicei afirmatiile acestea sunt facute datorita frustrarii de moment, provocate de pierderea autobuzului, etc. E pe undeva de inteles. -_-
0

#162 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 02 septembrie 2012 - 13:40

OK! Graficul fiind acelaşi ca şi cel din timpul semestrelor şcolare, se ivesc situaţii de acest gen din cauza traficului mai lejer. Şoferii mai experimentaţi fac în aşa fel încât să nu ajungă la gară mai devreme decât ar trebui.
0

#163 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8415
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 01 octombrie 2012 - 09:58

Foaia programului liniei 3 de la Mangalia (>Dambovita) lipseste. Cel de E7 e neatins.
0

#164 Useril este offline   pop68 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 06 februarie 09

Postat 18 noiembrie 2012 - 12:42

De ce sa prelungit traseul autubuzului de pe linia 3 pana la strada Polona? Este lina cu cea mai mica rentabilitate,Nu am vazut in autobuz mai mult de 3-4 calatori de fiecare data,In plus timpii de asteptare a autobuzului sunt uriasi,Cine credeti ca va astepta timp de 55 de minute sa vina autobuzul,In plus in zilele nelucratoare intervalul este de aproape 2 ore, Cine credeti ca va astepta in statie autobuzul 3 un asemenea interval? as propune desfintarea liniei E3+3 deoarece nu se justifica risipa de motorina pe aceasta linie,
0

#165 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 18 noiembrie 2012 - 12:56

In orele de varf (6-10) vrecventa liniei 3 este de aprox. 30 de minute. Alternativ cu acestea circula si E7, deci situatia e departe de a fi asa dramatica cum pare.
0

#166 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 18 noiembrie 2012 - 14:48

Si totusi mi se pare o risipa de motorina in conditiile in care pe acea linie nu circula aproape nimeni.
0

#167 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 noiembrie 2012 - 15:57

Vorbiti va rog in numele vostru. Posibil ca pe 3 nu se inghesuie calatorii, insa E3 chiar este rentabil. Si asta nu o spun din burta, ci din ceea ce am vazut.
0

#168 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2316
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 18 noiembrie 2012 - 17:23

Vezi postareacseh_17, la 18 noiembrie 2012 - 15:57, a spus:

Vorbiti va rog in numele vostru. Posibil ca pe 3 nu se inghesuie calatorii, insa E3 chiar este rentabil. Si asta nu o spun din burta, ci din ceea ce am vazut.

Rentabilitatea ar trebui evaluata strict prin statisticile de validare oferite de sistemul de ticketing nicidecum dupa ochi. Dar dupa cum primarul vrea si subventia la gratuitati sa fie platita pausal...si nu dupa calatoriile efectiv efectuate...sistemul de milioane de euro e aproape nefolositor (nu din vina lui ci din incompetenta si indiferenta factorilor de decizie adica a primariei..care isi bat joc in continuare de munca si efortul de multe ori voluntar al celor din RATT si al entuziastilor care au ajutat la implementarea lui si de banii contribuabililor care l-au platit)..
0

#169 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 noiembrie 2012 - 19:49

Deci ai zis-o! Pai tocmai deaceea suntem acolo unde suntem ca se iau dupa validari... Daca prostimea e pe valul la-s ca-i bine s-asa... Ce sa faci. Sau ii fortezi sa valideze, sau te iei dupa ochi...

Tocmai in din ultimele discutii reiese ca cea mai mare problema a noastra este ca facem totul din birouri cu date, fara sa vedem situatia reala...

Degeaba se scot vehicule si calatorii sunt aceasi, ca validarile o sa scada, aglomeratia o sa creasca, si cine are de suferit? Calatorii si soferii. Si daca facem faza cu validarile 3 trimestre la rand, sa zicem, o sa inchidem mai taote liniile.
0

#170 Useril este offline   iasmin20 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 01 septembrie 12

Postat 22 noiembrie 2012 - 13:30

Sal,
Am vazut astazi ca sa extins linia 3 Autobuz pana la Strada Polona.
Se poate sa postati si graficul cel nou ca in statie o sa stea 2 zile daca nu a disparut deja.
multumesc anticipat!
0

#171 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 noiembrie 2012 - 14:17

Este de mult pe pagina web (incepe cu E3 si continua cu 3, deci deruleaza toate paginile documentului pdf)
0

#172 Useril este offline   iasmin20 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 01 septembrie 12

Postat 22 noiembrie 2012 - 14:56

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 22 noiembrie 2012 - 14:17, a spus:

Este de mult pe pagina web (incepe cu E3 si continua cu 3, deci deruleaza toate paginile documentului pdf)

Ok,
Eu am cautat autobuz 3 si nu express 3,nu am stiut ca sa facut o astfel de legatura.
acum am gasit, mersi fain ..
0

#173 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 noiembrie 2012 - 18:23

Da, autobuzul liniei Expres 3 devine 3 la gara si invers pe semitura opusa.
0

#174 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 15 ianuarie 2013 - 01:19

Imagine atasata: E3.JPG

Dragi forumisti, imi e rusine sa admit, dar nu stiu traseul exact al liniei E3 :rad_masa: cert e ca nu prea circul in partea aceea de girocului, pe jos, maxim pana la Plafar (a se citi LIDL).

In poza atasata ma poate lamuri cineva unde intoarce E3-ul defapt? Eu am pus acolo fictiv, inainte de finisaje. Lucrez la aplicatie dupa cum o parte din voi bine stiti. Am impresia ca intoarce in mica "alveola" de pamant aproape de baza militara, dar nu sunt sigur. vreau marcajele exacte :)

Multumesc!
0

#175 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 15 ianuarie 2013 - 08:54

Ai intuit perfect. Este exact aşa cum ai desenat. De fapt, şi pe afişaj e trecut ca şi capăt de linie Apicultorilor. Celelate staţii sunt la Mureş şi la Muzicescu.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 15 ianuarie 2013 - 08:56

0

#176 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 02 februarie 2013 - 18:13

TM 15 PCG (parca) circula prin Freidorf ca E3 astazi pe Ardealului in preajma viaductului la 16:40 catre Liceul Auto si la 17:04 catre gara tot in acelasi loc.


Practic afisajul lui era total inutil afisand Strada Apicultorilor>Gara de Nord fara nici o legatura cu traseul pe care se afla, respectiv Gara de Nord>Liceul Auto.

Oare nu exista si o contradictie la validarea biletului cand validezi un bilet de 2 lei pe linia Expres 3 unde se valideaza bilete cu o valoare mai mare, respectiv 2,5 lei...


Concluzia este una singura; indiferenta si nepasarea soferilor in primul rand si apoi si a celor din conducerea RATT-ului care nu iau masuri de redresare a situatiei.
0

#177 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 02 februarie 2013 - 18:59

Hi, hi, hi! Chiar dacă în alte situaţii mai calc şi eu pe bec, atunci când lucrez la E7 sau la E3+3, sunt "spirt". Ştiu că risc o admonestare din partea ta. :respekt:

Aceasta postare a fost editata de emilut: 02 februarie 2013 - 19:00

0

#178 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2503
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 02 februarie 2013 - 19:49

Vezi postareamile, la 02 februarie 2013 - 18:13, a spus:

Practic afisajul lui era total inutil afisand Strada Apicultorilor>Gara de Nord fara nici o legatura cu traseul pe care se afla, respectiv Gara de Nord>Liceul Auto.
Concluzia este una singura; indiferenta si nepasarea soferilor in primul rand si apoi si a celor din conducerea RATT-ului care nu iau masuri de redresare a situatiei.

O mica problema: "Începând cu data de 19.11.2012, R.A.T.T. prelungeşte traseul liniei 3 autobuze. În aceste condiţii, capătul de linie nu va mai fi la Liceul Auto, ci pe strada Polonă." Degeaba afiseaza Liceul Auto daca merge pana la Abator/FZB - induce calatorii ocazionali in eroare.
0

#179 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 02 februarie 2013 - 20:04

Din cate imi aduc aminte am facut modificarea in softul ce trebuie incarcat pe C-uri. Probabil n-a ajuns pe toate. :(
0

#180 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 02 februarie 2013 - 22:43

De fapt si uitasem ca merge pana la Abator/FZB...sau Str. Polona.

Oricum, autobuzele pe care le-am vazut in ultima perioada erau cu capat de linie la Liceul Auto sau cel putin asa am impresia ca am vazut...
0

Arata acest topic


  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi