STP Timișoara Forum: Stiri despre transportul in comun din Timisoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (138 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • Ultima »

Stiri despre transportul in comun din Timisoara

#1161 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 iunie 2012 - 20:22

Ai dreptate. Am cam uitat ca mai vine o tura de alegeri. :lol:
0

#1162 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 06 iulie 2012 - 22:28

Citeaza

Directorul RATT a fost propus pentru trimitere în judecată


Reprezentanţii IPJ Timiş au anunţat că au încheiat cercetările pentru infracţiunile de fals în declaraţii, abuz în serviciu şi uz de fals în ceea ce îl priveşte pe Ioan Goia, directorul Regiei Autonome de Transport Timişoara.

Goia este acuzat că în 2008, înainte de a da concurs pentru ocuparea funcţiei de director al RATT, a întocmit o declaraţie pe proprie răspundere conform căreia era compatibil şi îndeplinea toate condiţiile cerute pentru participarea la concurs, deşi deţinea acţiuni la o societate al cărei obiect de activitate interfera cu cel al RATT.

S-au efectuat cercetări şi în ceea ce le priveşte pe şefa de la resurse umane şi consilierul juridic. Ambele au vizat şi semnat documente prin care au fost concediate abuziv 14 persoane, pe diferite motive neîntemeiate. Cei concediaţi i-au acţionat în instanţă pe suspecţi, instanţa obligându-i pe învinuiţi să reîncadreze respectivele persoane, plătindu-le o sumă totală de 625.610 lei.

Conform reprezentanţilor IPJ Timiş, cercetările au fost finalizate şi s-a înaintat dosarul cu propunere de trimitere în judecată a celor trei suspecţi.


Sursa:adevarul.ro
0

#1163 Useril este offline   weg_mann4ratt 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 850
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 iulie 2012 - 10:16

http://www.tion.ro/p...rarilor/1137475

management privat la ratt... suna bine
0

#1164 Useril este offline   AMD 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 303
  • Inregistrat: 14 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:TM
  • Interese:fan AMD,PC-uri, masini...

Postat 12 iulie 2012 - 18:41

dupa restructurari o data la 6 luni si schimbari de sefi lunar mai asta le lipsea oamenilor de la RAT. nu stiu cum rezista psihic la tot stresul asta provocat de schimbari dupa schimbari si amenintari cu restructurare? robu se inseala crezand ca un privat va face profit din transport local. nici nemtii nu cred ca merg in profit, fara ceva subventii de la primarie
0

#1165 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3098
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 iulie 2012 - 18:57

Robu e batut in cap... scuzati expresia, asa paralel de lumea reala cum e el, o fi auzit de firmele de maxi taxi de la vreun coleg de alianta, sigur ca el nu a retinut faptul ca aia au microbuze.
Eu nu inteleg ce restructurari doreste, cred ca se lucreaza deja cu minimul necesar, daca se mai taie si din ce este, e vai de capul nostru, probabil un vatman va ajunge sa lucreze 3 schimburi, primul ca vatman, pe urma pe autobuz si troleibuz, si va avea timp de odihna ca si masinile cu care lucreaza, adica 4-5 ore.
Cred ca si in 90 era mai bine, inainte de venirea donatiilor de la nemti, bine totusi ca 50 de milioane de euro stau nefolositi.

Eu omului asta nu i-am dat nici o sansa nici inainte sa ajunga primar, si cred ca pe viitor nu o sa imi schimb parerea, cred ca a fost deajuns pentru multi sa isi deie seama ca nu va face nimic bun, si prin simplu fapt ca da dovada de o aroganta crasa, si cand se "lupta" cu Orza in campanie, discursul lui nu arata nici o urma de onoare, isi trata adversarul ca pe un gunoi. Nu tin cu Orza dar, cred ca intr-o batalie electorala trebuie sa dai totusi dovada de o oarecare onoare si sa nu iti subestimezi adversarul, mai ales ca omul asta are functia pe care o are, desi dupa cate "bombe cu plagiat" s-au aruncat in ultima vreme cine stie. Poate daca nu se afisa "barbosul" langa Orza prin afise, azi era alta situatia, si nu trebuia sa il indur (ca multi altii), pe ucenicul "presedintelui".
0

#1166 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 iulie 2012 - 19:04

Stati putin ca de restructurari la ADP era vorba! La RATT era vorba doar de management privat, deci o firma care sa faca managementul, ia ceva bani, daca are de unde si dupa aceea pleaca declarand ca nu pot scoate profit. :(
0

#1167 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3098
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 iulie 2012 - 19:50

E bine daca e asa :(.
Oricum eu am o fobie, cand aud de "privat/privatizare" la noi in tara, imi e sinonim cu furt/distrugere, pentru ca asta am trait in 90 si inceputul lui 2000, si nu am vazut pe nimeni care sa schimbe aceasta asortare a cuvintelor.
0

#1168 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 iulie 2012 - 20:41

Daca ceva e privat de la zero e ok, dar toti care au venit sa privatizeze, aveau din start in cap doar un profit rapid bazat pe vandut rapid activele si declarat falimentul.
0

#1169 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 13 iulie 2012 - 08:06

clima la distanţă-subiect preluat de hotnews http://www.hotnews.r...dispecerate.htm
0

#1170 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 iulie 2012 - 08:21

Daca citatul de mai jos este intr-adevar din comunicatul regiei, trebuie corectata o eroare: nu avem "Citaro" ci "Conecto" (asa cum bine scrie in acelasi articol cu cateva randuri mai sus)

Citeaza

"Facilitatea se aplica pentru 55 de autobuze Mercedes Citaro C, cate avem in dotare. La acestea se adauga inca 30 de autobuze articulate care au clima automata. Din pacate tramvaiele din parcul RATT nu beneficiaza de aer conditionat. Ele au venit la mana a doua si au doar un sistem de ventilatie", eu explicat pentru HotNews.ro reprezentantii RATT

0

#1171 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 13 iulie 2012 - 08:30

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 13 iulie 2012 - 08:21, a spus:

Daca citatul de mai jos este intr-adevar din comunicatul regiei, trebuie corectata o eroare: nu avem "Citaro" ci "Conecto" (asa cum bine scrie in acelasi articol cu cateva randuri mai sus)


Nu e din comunicatul Regiei, am văzut şi eu că au făcut confuzie. Două paragrafe mai jos scrie corect.
0

#1172 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 iulie 2012 - 18:58

Sunt asa ocupati cu descoperirea plagiatelor si cu interpretarea deciziilor CCR, incat nu mai sunt atenti la chesti din astea "minore". :04:
0

#1173 Useril este offline   manu vatmanu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 352
  • Inregistrat: 08 aprilie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:TIMISOARA
  • Interese:PASIUNEA MEA TRAMVAIELE

Postat 18 iulie 2012 - 14:25

Primarul vrea tramvaie noi, dar nu cu 3 milioane de euro bucata
Primarul vrea tramvaie noi, dar nu cu 3 milioane de euro bucata.Daca nu se vrea tramvaie noi atunci sa se gaseasca si second hand dar modernizate .Nu stiu se mai gasesc second hand .Fara tramvaie tatra care nu sunt pe placul unora un exemplu sunt vagoanele din Szecine polonia 6172972186_6d0c092389_z.jpg

flickr.com dupa mine sunt frumoase si bine intretinute si piese se gasesc in Berlin de unde sunt aduse .
0

#1174 Useril este offline   Vali 

  • Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 18 iulie 2012 - 19:57

Autobuz RATT implicat intr-un accident
Scris de T. Ex. - Un şofer neatent şi-a băgat soţia în spital şi şi-a distrus maşina, marţi după-amiază, pentru că nu a acordat prioritate unui autobuz al Regiei Autonome de Transport Timișoara (RATT)

Intersecţia de la Termal (Piaţa Leonardo da Vinci) din Timişoara a fost parţial blocată în urma unui accident petrecut între un autoturism Skoda şi un autobuz al RATT. Bărbatul care conducea autoturismul cu numere de Italia a intrat în intersecţie de pe Aleea FC Ripensia şi se îndrepta spre bulevardul Michelangelo. El nu a acordat prioritate de trecere unui autobuz care circula pe drumul cu prioritate, dinspre bulevardul Vasile Pârvan către bulevardul Corneliu Coposu. Impactul a fost puternic, autoturismul Skoda fiind serios avariat.

În urma acestui accident, a fost rănită pasagera aflată în dreapta şoferului din Skoda, soţia acestuia. Având răni grave la nivelul feţei, femeia a fost transportată la spital de un echipaj al Ambulanţei Timişoara.

“Circul peste tot în străinătate, dar aşa ceva n-am mai vazut. Ajung în România şi dă un autobuz în mine. De ce nu mi-a dat prioritate, că eram intrat în intersecţie. Mi-a distrus maşina, iar soţia este la spital”, a povestit şoferul din Skoda. L-au liniştit imediat poliţiştii, care i-au arătat indicatorul de “cedează trecerea”…

http://www.tion.ro/a...ccident/1141161
0

#1175 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3098
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 iulie 2012 - 23:12

Vezi postareaVali, la 18 iulie 2012 - 19:57, a spus:



“Circul peste tot în străinătate..."




...iar in Romania vin sa "imi fac de cap" :beer2: , ca doar "romanul" se poarta frumos la "alta casa", doar la el acasa isi arata adevarata fata.
0

#1176 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 18 iulie 2012 - 23:21

Totusi norocul lui a fost ca in locul autobuzului nu a fost un tramvai, pentru ca atunci era mai naspa.
0

#1177 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 20 iulie 2012 - 20:49

Da.. exact... ca avem la tramvaie la Michelangelo... :coolspeak:
0

#1178 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 20 iulie 2012 - 21:02

Unde dai si unde crapa...
0

#1179 Useril este offline   playboy 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 705
  • Inregistrat: 02 iunie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:transportul public din timisoara

Postat 22 iulie 2012 - 03:04

sursa tion.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Fabric001 _4_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _22_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _21_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _20_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _19_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _18_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _17_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _15_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _14_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _16_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _9_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _8_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _7_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _6_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _5_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _3_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _2_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _1_.JPG
  • Imagine atasata: Fabric001 _23_.JPG
  • Imagine atasata: tr-600x400-7.jpg

Aceasta postare a fost editata de Florin.B RATT: 22 iulie 2012 - 09:46
Motiv editare: Am mutat pozele aici. In "Fotografii de azi" punem doar poze realizate de noi.

0

#1180 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 02 octombrie 2012 - 23:44

Primarul Nicolae Robu vrea demiterea directorului RATT. Si seful Colterm e pe lista neagra!

Citeaza

Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, şi-a nuanţat declaraţiile cu privire la facturile de 137 de milioane de lei emise de RATT despre care afirma săptămâna trecută că nu au fost înregistrate în contabilitate la primărie. Acesta a ”omis” să spună că jumătate erau facturi de la Colterm. Totuşi, dacă decizia ar ţine strict de el, edilul l-ar demite imediat pe directorul RATT, Ioan Goia. „Dacă ar fi moşia mea, unde să am toată libertatea de acţiune, da, l-aş demite!”, a declarat Robu. Şi şeful Colterm a fost luat în colimator de primar pentru că… l-a contrazis.


Articol complet pe: TiON
0

Arata acest topic


  • (138 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • Ultima »

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi