STP Timișoara Forum: Linia Expres 7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 7 Evaluare topic: -----

#481 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 aprilie 2012 - 17:58

Vezi postareabata, la 24 aprilie 2012 - 11:22, a spus:

Imi pare rau car conform graficului de pepag. web trebuia sa treaca la ora 18.56 ,19.11 si 19.22 (E7 vacanta)

Cum spunea si Emilut, nu este nicio cursa la ora 19:11. Iata graficele de vacanta de pe pagina veb, ambele sensuri:

Imagine atasata: e7 vacanta.jpg
0

#482 Useril este offline   stef 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 23 aprilie 12

Postat 24 aprilie 2012 - 22:55

vad ca domnul administraror ignora problemele serioase si prefera sa raspunda doar la chestii minore. asa forum,asa regie de transport
0

#483 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 24 aprilie 2012 - 23:40

@Domnule Florin
Dar in programul normal? Are plecarea la ora 19:11? :)

Vezi postareastef, la 24 aprilie 2012 - 22:55, a spus:

vad ca domnul administraror ignora problemele serioase si prefera sa raspunda doar la chestii minore. asa forum,asa regie de transport


Probabil ca Domnul Florin nu a observat mesajul tau. Daca ai vazut ca nu ti-a raspuns, de ce nu i-ai trimis un mesaj personal?
0

#484 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 aprilie 2012 - 23:42

@stef
Toate problemele sunt serioase si incerc sa raspund la toate intrebarile pentru care am un raspuns concret. Postarea ta chiar mi-a scapat, dar daca credeai ca pot promite o cursa suplimentara sau modificarea graficelor (aici sunt luate in calcul o gramada de criterii economice) in urma unei postari pe forum, poate te-ai asteptat la prea mult. Incearca sa expui aceasta problema catre cei de la Relatii Publice sau chiar intr-o audienta la dl. director.
Daca sunt mai multe sesizari pe acesta tema, in mod sigur se vor lua masuri. Daca doresti, pot transmite eu acest mesaj catre relatii publice.

Nu Viktor, pur si simplu nu exista cursa la 19:11, nici in timpul scolii nici in vacanta. Probabil e vorba de un tabel vechi plasat in statia respectiva. Graficele sunt in format pdf pe pagina web.
0

#485 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 30 aprilie 2012 - 11:38

Imi pare rau ca tot insist dar este autobuz la 19.11 in statia V.Simionescu,dar asa cum am precizat si in primul post sensul abator-Th.Grozavescu.As dori sa ii raspund si "CONDUCATOR AUTOVEHICULE"ca este vorba despre graficul E7 vacanta daca nu a observat acest lucru (dinsul apostat graficul normal de circulatie).
0

#486 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 30 aprilie 2012 - 11:50

18 1 14 27 42 56
19 11 22 41 53
20 3 21 39 57
ACESTEA SINT PLECARILE DIN STATIA V.SIMIONESCU -T.GROZAVESCU CONFORM GRAFICULUI POSTAT PE PAGINA DE WEB A RATT
0

#487 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 aprilie 2012 - 16:21

Pur si simplu nu stiu la ce grafice te referi si de unde le-ai luat. :intrebare: Ti-am pus mai sus graficele si mai jos ai link-ul spre pagina web. In graficele de pe pagina web nu apare nimic de genul postat de tine. Doar daca nu ai copiat niste timpi intermediari de pe forum. (am explicat ce e cu ei si ca recomand utilizarea graficelor existente pe web). Nu confunda pagina web cu forumul. Aici pe forum am postat timpi intermediari. (se calculeaza impartind timpul pe semitura la numarul de statii).

http://www.ratt.ro/grafice/e7a-g.pdf
0

#488 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 30 aprilie 2012 - 16:48

Vezi postareabata, la 30 aprilie 2012 - 11:38, a spus:

Imi pare rau ca tot insist dar este autobuz la 19.11 in statia V.Simionescu,dar asa cum am precizat si in primul post sensul abator-Th.Grozavescu.As dori sa ii raspund si "CONDUCATOR AUTOVEHICULE"ca este vorba despre graficul E7 vacanta daca nu a observat acest lucru (dinsul apostat graficul normal de circulatie).

CONDUCĂTOR AUTOVEHICULE îţi răspunde prin următoarele:
Ţi-am pus un print screen cu tabelul valabil, aflat pe site-ul regiei. Pe el se poate descifra că e vorba de linia E7, şi de staţia Simionescu. Întâmplarea face ca tabelul de pe site să fie identic cu cel aflat în staţie. Chiar vineri am lucrat la E7 şi am fost foarte curios să văd dacă trecerea de la 19:11 există. Ei bine, nu există. Nici pe un sens, nici pe celălalt. Nu ştiu de unde ai luat timpii pe care îi tot vânturi pe aici.
Tabelul despre care vorbesc afişează atât graficul de mers din timpul şcolii, cât şi pe cel din vacanţă. Pe timpul vacanţelor, graficul este acelaşi, cu excepţia autobuzelor care ajung în staţie la orele încadrate în dreptunghiuri galbene. E chiar atât de greu?

Aceasta postare a fost editata de emilut: 30 aprilie 2012 - 16:50

0

#489 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 aprilie 2012 - 19:29

Nu stiu de unde e informatia respectiva, dar daca chiar exista e veche si nu mai e valabila de mult. Crede-ne pe noi, pe mine si pe Emilut. :intrebare:
0

#490 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 30 aprilie 2012 - 22:15

Graficul la care ma refer eu a fost postat pe forum in data de 28.12.2011 de catre ADMIN FLORIN B iar daca in fiecare vacanta se schimba graficul de circulatie nu este vina mea.
0

#491 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 30 aprilie 2012 - 22:22

Iar linkul pe care la pus la dispozitie admin se refera la circulatia autobuzelor din timpul scolii.Eu m-am referit la circulatia autobuzelor in TIMPUL VACANTEI SCOLARE.
0

#492 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 30 aprilie 2012 - 22:32

Ca raspuns la CONDUCATOR AUTOVEHICULE:este foarte greu de inteles atita timpcat graficele de vacanta nu sint identice cu cele din timpul scolii,ba mai mult exista un alt grafic de circulatie pe timpul vacantei care probabil se modifica in functie de vacanta:iarna,primavara,vara.Iar pe stilp cautati degeaba graficul de vacanta pentru ca nu il veti gasi decit in postarea lui FLORIN B din data de 28.12,2011 si nici unde in alta parte.MERSI PENTRU RABDARE.
0

#493 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 aprilie 2012 - 22:52

Bata, iti propun sa utilizezi graficele de pe pagina web. Aici pe forum pun la cererea membrilor timpii intermediari si am atras atentia in repetate randuri ca sunt diferiti de grafice si sunt doar cu caracter informativ, necirculandu-se dupa ei.
Pentru a vizualiza graficele de pe pagina web ai nevoie doar de Adobe Reader care e gratuit si se instaleaza foarte usor (e si link pe pagina cu graficele)
Graficele de pe pagina sunt actualizate imediat dupa ce au fost efectuate orice fel de modificari asupra lor.
0

#494 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 01 mai 2012 - 05:26

Vezi postareabata, la 30 aprilie 2012 - 22:32, a spus:

Ca raspuns la CONDUCATOR AUTOVEHICULE:este foarte greu de inteles atita timpcat graficele de vacanta nu sint identice cu cele din timpul scolii,ba mai mult exista un alt grafic de circulatie pe timpul vacantei care probabil se modifica in functie de vacanta:iarna,primavara,vara.Iar pe stilp cautati degeaba graficul de vacanta pentru ca nu il veti gasi decit in postarea lui FLORIN B din data de 28.12,2011 si nici unde in alta parte.MERSI PENTRU RABDARE.

Hai să mai încerc odată. Ce a fost la data de 28.12.2011, a fost! Acum e aşa cum e acum. După cum ţi-am mai spus, actualele grafice cuprind atât mersul din timpul şcolii, cât şi cel din vacanţă, concomitent. Exact din acest motiv, apar acele dreptunghiuri colorate în galben. Orele trecute în ele, nu sunt valabile pe timpul vacanţelor.
0

#495 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 01 mai 2012 - 09:25

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 28 decembrie 2011 - 23:02, a spus:

Da. De luni pana vineri se circula cu program de vacanta: Atasament e7 vacanta.xls

Acesta e postul facut de admin in data de 28.12.2011 si atunci a fost valabil,precum afost valabil si in vacanta de primavara.Nu stiu de ce tot insistati cu graficul de pe stalp ca ar fi valabil si in timpul scolii si in timpul vacantei cind stiti ca nu este asa.Petimpul scolii e valabil cel de pe stilp iar pe timpul vacantei cel de mai sus.Oricum ar fii acesta e ultimul post al meu pe aceasta tema cel putin pina la vacanta de vara cind astept savad dupa ce grafic vom circula.O zi buna.
0

#496 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 mai 2012 - 09:34

Bata, toate fisierele in format xls de pe forum, sunt timpi intermediari nu graficul de circulatie. O spun pentru ultima data, deoarece cred ca am fost destul de clari si eu si emilut: utilizeaza cu incredere graficele de pe pagina web. :slap: Link

Pana la vacanta de vara e posibil sa se modifice graficele, dar in mod sigur le vei gasi pe pagina web. (vezi link-ul de mai sus).
0

#497 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 01 mai 2012 - 17:08

Nu stiu de ce,dar cred ca toate mi se intimpla numai mie:astazi am stat de la ora 14.12 pina la ora 14.48 in statiea M.Saguna fara ca sa vina vreun expres7 cu toate ca pe afisajul electronic eratrecut un E7 la ora 14.28.Dar poate mi s-a parut mie si de fapt nu trebuia sa treaca nici un E7 la acea ora.
0

#498 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29772
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 mai 2012 - 17:20

Ba da, de data aceasta ai dreptate. E7 cu nr de circulatie ZYL trebuia sa plece la 14:22 de la Grozavescu, dar din motive pe care nu le cunosc (nu apar in Radfleet), probabil o defectiune, s-a retras de pe traseu fiind inlocuit de GNV . Tura respectiva s-a pierdut.
Ai asteptat asa mult si datorita programului de sambata-duminica dupa care s-a circulat azi.
Imi pare rau ca ai avut ghinionul asta. :(
0

#499 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 03 mai 2012 - 07:47

Din nou revin cu o alta problema:astazi am stat in statia Dimbovita de la ora 08.04 pina la ora 08.25 sa astept un E7 care in final a aparut foarte aglomerat si grabit,astfel ca era sa ne prinda intre usi pentru ca era grabit sa plece mai departe.Cind am coborit la statia V.Simionescu in urma lui mai venea inca unE7.Poate imi explicati si mie graficul dupa care au circulat,fiindca in statie erau afisati urmatorii timpi:08.09,08.18,08.26.

Aceasta postare a fost editata de bata: 03 mai 2012 - 07:49

0

#500 Useril este offline   bata 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 210
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 03 mai 2012 - 07:50

M-ar interesa in mod special cel de la ora 08.09 fiindca celelalte poate erau intirziate
0

Arata acest topic


  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi