STP Timișoara Forum: Eveniment Timisorean - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (34 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Eveniment Timisorean Diverse evenimente care au sau vor avea loc in oras.

#181 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10284
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 17 mai 2011 - 21:16

Vezi postareadAImon, la 17 mai 2011 - 19:56, a spus:

Nici măcar n-am auzit de eveniment. Presupun că au fost selectivi, oricum după subiectele abordate nu se adresează decât unui segment restrâns de public. Totuşi m-aş fi aşteptat să văd un anunţ către facultatea de informatică ...

Targetul caruia i se adreseaza acest congres sunt institutiile publice si firmele de reselleri. :censored:
0

#182 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 18 mai 2011 - 20:32

Vezi postareacseh_17, la 17 mai 2011 - 21:08, a spus:

Si unde?

Scrie in articol: Centrul regional de afaceri (peste drum de sala Olimpia)
0

#183 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5999
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 27 mai 2011 - 16:15

A fost inaugurat Spaţiul expoziţional al Galeriei Jecza/Ross

zf.ro

Citeaza

Sâmbătă, 21 mai, ora 19, pe Calea Martirilor nr.51/52-53 din Timişoara, a fost inaugurat Spaţiul expoziţional al Galeriei Jecza/Ross. Începută în anul 2006 de către sculptorul Peter Jecza, ce visa la crearea unui centru de artă, asemeni unui "bastion" care să apere de uzura cotidianului, construcţia a rămas, din cauza îmbolnăvirii artistului şi dispariţiei acestuia, neterminată.

Imagine postata

Urmaşii săi - Sorina şi Andrei Jecza - şi-au făcut o datorie din a-i continua drumul şi rostul.
Au făcut efortul de a realiza proiectele la care Peter Jecza visa: deschiderea Galeriei de Artă Contemporană, transformarea casei în spaţiu muzeal, susţinerea artei tinerilor, organizarea de evenimente culturale memorabile.

Acum, la doi ani de la plecarea lui Peter Jecza, urmaşii pot dărui, în locul absenţei lui, o altă prezenţă: Galeria de Artă Contemporană Jecza. Cu acest prilej se anunţă şi noua formulă de activitate expoziţională, născută din fuzionarea Galeriilor Jecza /Timişoara şi Ross / Stuttgart - Germania.
Deschiderea spaţiul expoziţional s-a făcut cu expoziţia artistului Dumitru Gorzo, Eşecul sfârşitului lumii. Cuvântul inaugural a fost rostit de criticul de artă Coriolan Babeţi, în prezenţa primarului Timişoarei.

0

#184 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 28 mai 2011 - 10:09

Neatza' buna!

Sunt curios cati dintre colegi au reusit ieri seara sa ajunga la concertul Voltaj, din parcul rozelor?

Intreb asta, deoarece eu personal de 5 ani 100%, insa posibil de 10 ani nu am mai vazut asa un concert reusit in TIMISOARA. Cei de la Voltaj, au reusit sa faca o atmosfera incentdiara, si zic eu fara precedent. Sa traiesc cu cuvintele lui Catalin: Am aratat din nou ca banatul e fruncea!
:clap2:
0

#185 Useril este offline   coracao 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 25 octombrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 28 mai 2011 - 11:28

Intr-adevar extraordinar concert...gasiti si clipuri pe youtube...
0

#186 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5999
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 28 mai 2011 - 11:32

:clap2:
Nu am participat, insa de la Campina1 (jumatatea distantei dintre Calea Lipovei si Calea Aradului) - adica din nordul orasului - am auzit perfect inclusiv versurile!!!
Oare ce solutie de sunet au avut?! :naughty1:
0

#187 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 28 mai 2011 - 12:13

Unul foarte bun, insa ce-i drept acustica parcului, si cele 1500 de voci care au cantat impreuna cu cei de la Voltaj, si-au facut efectul!
0

#188 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5999
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 28 mai 2011 - 12:33

:clap2:
Atunci este de inteles...
0

#189 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 29 mai 2011 - 20:08

Intr-adevar, foarte reusit concertul :) Pacat doar ca a fost "umbrit" de playback-ul celor de la Deepside Deejays care au cantat in deschidere.
A, si ca un bonus, au fost si bebelusele de la Carcotasi :)
0

#190 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5999
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 04 iunie 2011 - 18:14

Muzeul de Arta, transformat in “Marele Ecran”...

opiniatimisoarei.ro

Citeaza

Imagine postata

0

#191 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 04 iunie 2011 - 21:51

Pot sa spun ,ca e chiar pacat ca nu am stiut din timp... :up_arow:
0

#192 Userul este online   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2502
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 07 iunie 2011 - 18:46

Citeaza

100 de ani de salubritate cu Phoenix si Cargo la Timisoara

Veniţi cu un ziar, un PET şi un borcan în Piaţa Unirii! Copiii care vor face acest lucru, sâmbătă la ora 10, se vor bucura de cadouri surpriză din partea Retim. Societatea marchează 100 de ani de salubritate în Timişoara şi a pregătit concursuri cu premii şi două zile de concerte cu Adi Bărar Band, Cargo şi Phoenix în acest sfârşit de săptămână.

Pe parcursul zilelor de vineri şi sâmbătă, în Piaţa Victoriei şi Piaţa Unirii din Timişoara vor avea loc manifestări care vor marca 100 de ani de salubritate în Timişoara.

Adi Bărar Band şi Cargo vor concerta vineri seara, de la ora 21.00, în Piaţa Unirii, iar sâmbătă va cânta, de la ora 20.45, şi Phoenix

Vineri mai sunt programate lansarea „Monografiei serviciului de salubritate, Retim Ecologic Service – continuatoarea unei vechi tradiţii”, în Piaţa Victoriei, şi o piesă de pantomimă despre colectarea selectivă a deşeurilor, de la ora 18.00, în Piaţa Unirii.

Ziua de sâmbătă va debuta cu jocuri, concursuri şi o tombolă pentru copii. „Cine va veni sâmbătă dimineaţa la 10 în Piaţa Unirii cu un ziar, un PET şi un borcan şi va şti să le pună în recipientele corecte se va bucura de premii surpriză”, anunţă directorul Retim, Florin Cepănariu. Acesta îi invită pe timişoreni să viziteze expoziţia de fotografie de pe holurile Primăriei Timişoara, unde este prezentată în imagini evoluţia serviciilor de salubrizare din oraş, de la cărăuşii individuali până în prezent.

Florin Cepănariu crede că unul dintre punctele la care ar mai trebui să lucreze Retim este calificarea forţei de muncă şi, în contextul modernizării serviciilor de deponie din zonă, societatea de salubrizare va participa la licitaţiile privind alegerea operatorului pentru deponeul de la Ghizela.

„Cel mai mare accent vrem să-l punem totuşi pe copii şi nu numai la acest eveniment de marcare a 100 de ani de salubritate în Timişoara, în ideea în care noua generaţie trebuie educată şi responsabilizată în această privinţă”, a spus şi viceprimarul Adrian Orza legat de evenimentul din acest sfârşit de săptămână


Sursa: TION
0

#193 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8415
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 07 iunie 2011 - 19:21

De foarte mult timp de anunta in troleibuze un "extras" de la radio cu acest eveniment.
0

#194 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 07 iunie 2011 - 22:20

Buna Seara ! Stimati Colegi , am avut parte de ceva deosebit astazi , chiar placut surprins . Eram cu colega de forum , Viktor in Unirii , si erau multi copii pe acolo si ceva jocuri , concursuri si bannere cu Minimax . Si cum am un gabarit mai depasit asa , zaresc in departare , un AUTOBUZ DE SCOALA AMERICAN !!! .

Viktor asa mai , retinut , ii zic : Eu Trebuie Sa Vad Asta , si asta am si facut . L-am tras si in poza sa il vedeti si voi .

Imagine atasata: P180801_07-06-11.JPG Imagine atasata: P1808_07-06-11.JPG Imagine atasata: P1809_07-06-11.JPG

Multumim de poze , colega .

A fost un feeling asa mai ciudat sa vezi un astfel de autobuz cum vezi numai in filmele Americane . Autobuzul avea emblema in fata " Imperial " si chiar asa si este :respekt: .
Autobuzul avea nume de Ungaria ( Ria Ria Ungaria ) , zic catre colega , dute de vezi de putem urca inauntru sa il vedem , se duce Viktor la care o doamna in tricou albastru , ii vorbeste in Ungureste , la care noi suntem cam afoni , si arata semne spre ceas , insemnand ca se grabesc , si ca trebuie sa plece , la care eu fac , No Sio , hai sa mergem . Acest autobuz v-a ramane o amintire placuta :welcome:
0

#195 Useril este offline   coracao 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 25 octombrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 08 iunie 2011 - 10:02

Vezi postareacseh_17, la 28 mai 2011 - 12:13, a spus:

Unul foarte bun, insa ce-i drept acustica parcului, si cele 1500 de voci care au cantat impreuna cu cei de la Voltaj, si-au facut efectul!

1500?????
0

#196 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5999
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 08 iunie 2011 - 11:44

:welcome:
Prea putini?!
0

#197 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 08 iunie 2011 - 16:46

Draga Raoul, de eram eu urcam sigur! :welcome: :respekt:
0

#198 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 08 iunie 2011 - 20:03

Au fost, au fost, poate chiar peste 1500...
0

#199 Useril este offline   coracao 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 25 octombrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 08 iunie 2011 - 21:10

au fost mai bine de 10000...
0

#200 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 08 iunie 2011 - 22:10

La Bregovic au fost spre 3000 de oameni şi din poze erau mai mulţi decât îngăduia spaţiul de la bănci.

Mă îndoiesc sincer că au fost peste 5000 la Voltaj, strict datorită limitărilor spaţiului.
0

Arata acest topic


  • (34 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi