STP Timișoara Forum: Linia Expres 7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 7 Evaluare topic: -----

#201 Useril este offline   elena_c 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 31 ianuarie 2010 - 20:24

Cei care au decis ca orele de varf pe aceasta linie sunt dupa 13, s-au gandit ca in Freidorf locuiesc multi copii care merg la scoala in oras? Si acestia pleaca la 11... autobuzul vine full dinspre abator. S-a intamplat ca dupa ce am asteptat pe Andreescu pe cel de 11,21 si n-am reusit sa urc :coolspeak: ( nu doar eu, am ramas mai multi ca prostii in statie ) sa mai trebuiasca sa astept inca 20 min, pana a venit urmatorul... cui i-a pasat ca eu nu am ajuns la timp la servici?
0

#202 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 31 ianuarie 2010 - 21:27

Din planificarea pe maine se observa ca nu exista o asa zisa ora de varf. La ora zece se retrage un autobuz care revine pe traseu la ora 14.

Imagine atasata: e7.jpg
0

#203 Useril este offline   rtvvd 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 01 februarie 10

Postat 01 februarie 2010 - 16:41

Ieri 31.01.2010 in intervalul orar 15.10-16.05 am asteptat sa soseasca expres 7 in statia Pod Mihai Viteazul.As dori sa aflu de ce nu a sosit nici un Expres 7 in acest interval.S-au modificat graficele de circulatie pe linia Expres 7 si inteleg ca dupa vacanta elevilor nu se mai pune in circulatie linia Expres 7 barat.
0

#204 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 februarie 2010 - 18:03

Planificarea se observa in graficul de mai sus. Nu am informatii care sa confirme desfintarea liniei E7 barat. :coolspeak:
0

#205 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 01 februarie 2010 - 22:38

Acum aveti, cel putin asa scria pe panou :coolspeak:
0

#206 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 februarie 2010 - 22:52

Pe panou scrie ca linia E7 barat isi reia circulatia in data de 8 februarie. Unde e vorba de desfintare? :coolspeak:
0

#207 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 01 februarie 2010 - 23:00

Da, scuze.Scria ca nu circula in timpul vacantei.Am crezt ca rtvvd a spus ca nu circula in timpul vacantei...
Nu cred sa il desfiinteze dupa vacanta, ca doar numa ce l-au infiintat.
0

#208 Useril este offline   elena_c 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 31 ianuarie 10

Postat 01 februarie 2010 - 23:30

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 31 Jan 2010, 21:27, a spus:

Din planificarea pe maine se observa ca nu exista o asa zisa ora de varf. La ora zece se retrage un autobuz care revine pe traseu la ora 14.


Mda... numai bine ce ne obisnuiseram cu noii timpi de plecare, iar azi, iar surpriza! un nou panou, cu alt grafic... :coolspeak: Si da, pe celalat exista o ora de varf, ora de la care incepea sa circule baratul...
Imagine atasata: expres_7.JPG
0

#209 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 06 februarie 2010 - 10:02

Sincer nu stiu ce sa spun....

Cum se infiinteaza o noua linie Expres 7, cum apar multi "destepti" care contesta circulatia autobuzelor.

Daca aceste "atacuri" vin cu scopul de a schimba ceva , sunt in zadar.
Eu personal sunt muult mai multumit de circulatia E7 E7b decat cu 42.
:)
0

#210 Useril este offline   TIANAPET 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:feminin
  • Locatia:tm

Postat 06 februarie 2010 - 11:32

Si mie imi este mai util E7 pentru a ajunge in sinaia decat era cu 3 apoi 2 sau 7 pana in sinaia de unde luam 8; singura nemultumire a mea ar fi ca ar tb ca E7b sa mearga pana la abator. De multe ori am luat E7b si a trebuit la astept alaturi de alti multi calatori la lic. auto.
Legat de cost imi e egal, pentru ca prin desfintarea tramv.3 am fost nevoita sa scot ab. gen. , care acum imi este util si ptr expres. nemltumirea e bineinteles ca platesc in plus cu app 20 ron lunar fiind din alta localitate, in timp ce timisoareni multi merg fara bilet si scapa atunci cand sunt prinsi cu 5 sau 10 ron ...Adica ptr ei e mai ieftin sa dea o data pe luna, cand e control, 5 ron decat sa isi faca ab;....Asta e! Avantaje si dezavantaje.
0

#211 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 08 martie 2010 - 20:46

Vezi postareaVisor, la 21 Jan 2010, 23:41, a spus:

Ti-a zis Alecs corect. Trebuie sa tii cont si de bugetul RATT din vremurile astea, care e microscopic fata de altor orase europene de care zici si in care am vazut situatiile si din afara tarii, stai linistit.

Daca se strica tramvaiul 3 nu mai putea trece urmatorul peste el ca sa iti vina in Abator, pe cand autobuzele pot fi ocolite, mergand si pe rute ocolitoare. Si tramvaiul 3 trecea pe sub viaduct, iar ce conserve au ajuns sa fie crezi ca nu avea sanse de defectare? :coolspeak:

Sau lasau 42 cum era, la vechile frecvente, iar linia 3 Ab. sa fie: Abator - Dambovita - Preyer - Pop de Basesti - Gara (in bucla de tramvaie, unde oprea E3 mai demult) - Gen. Dragalina - Iosefin - Dambovita - Abator.
Asta daca incape un autobuz pe Preyer.


Iata ca s-a adeverit ce vorbeam noi pe aici, cu mici modificari.
Deocamdata sunt putini calatori.
0

#212 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 09 martie 2010 - 09:50

Vezi postareaTIANAPET, la 6 Feb 2010, 11:32, a spus:

... nemltumirea e bineinteles ca platesc in plus cu app 20 ron lunar fiind din alta localitate, in timp ce timisoareni multi merg fara bilet si scapa atunci cand sunt prinsi cu 5 sau 10 ron ...Adica ptr ei e mai ieftin sa dea o data pe luna, cand e control, 5 ron decat sa isi faca ab;....Asta e! Avantaje si dezavantaje.




Din pacate....ai dreptate. No comment...
0

#213 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 09 martie 2010 - 14:11

Deoarece membrul noul "pisy" asteapta probabil aprobare, pun aici mesajul raportat de acel membru in legatura cu acest topic:

Citeaza

pisy

Pe linia expres 7, sunt niste soferi de toata jena...fara pic de respect fata de calatori...tocmai am venit cu expres 7...iar soferul mi-a inchis usa in fata, neputand sa cobor la statia dorita..am mers in fata spunandu-i ca data viitoare sa se uite in oglinda daca a coborat toata lumea..si a zis ca daca dorm..eu din respect, lasand o batranica inaintea mea nu am apucat sa cobor..ca de altfel nici ea..era plin ca de obicei..si incompetentul de sofer raspunzandu-mi ,,foarte bine..ca nu ai apucat sa cobori''..poftim??asta e vocabular..de fapt ce pretentii pot avea de la un amarat de sofer..
aceasta este doar una dintre probleme...sa nu mai vb de soferul care se crede in masina de curse cand conduce expresul 7...cred ca mai multa lume a pomenit de el...deci parca ar cara saci cu cartofi..nu oameni...chiar am emotii cand il vad la volan..iresponsabil..si pe deasupra si nesimtit...stateam pe scaunul din fata si vorbeam la telefon..nederanjand pe ceilanti calatori...pt ca am bun simt...iar el...ce a facut...a dat radioul la maxim...pana cand am terminat de vorbit!!!ce ziceti??...dragut..nu?...nu am cuvinte despre acel sofer...mi-e team ca mai conduce si in stare de ebrietate de multe ori..
...si multe alte probleme legate de acesti soferi...sincer...nesimtire curata...chiar nu inteleg de ce nu se iau masuri privind acest ultim sofer de care v-am vorbit...pt ca sunt sigura ca nu sun singura care ma plang de dansul!!...de ce nu se plimba o data vreun om din conducerea ratt-ului cu expres 7 cand este acel sofer...sa vada ce fel de viraje face...trenuletul groazei e minciuna!!! :unsure:


Cand puteti scrie pe forum, luati numarul de inregistrare al autobuzului si scrieti-l aici.
0

#214 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 09 martie 2010 - 16:13

Pix, hartie, pentru cei mai puternici, in memorie, numarul autobuzului, data /ora, si locatia. Fara aceste date, ceea ce ne spuneti, e parca= cu 0.
0

#215 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 09 martie 2010 - 17:45

Şi, de ce nu, o poză făcută cu telefonul.
Eu cam bănuiesc despre cine e vorba. Dar, nu mă hazardez să spun pt că s-ar putea să greşesc. Individul la care mă gândesc, se poartă la fel şi cu colegii săi. Noi, şoferii şi vatmanii RATT ne acordăm prioritate unii altora, chiar dacă pişcăm puţin legea sau semnificaţia indicatoarelor. Omul ăsta în schimb, ar fi în stare să provoace o coliziune între autobuze, doar să nu lase pe altul să intre în intersecţie. În permanenţă e foarte grăbit, chiar şi duminica, atunci când traficul e mai lejer. Când lucrez la linia 40 şi el este la E 7, deşi mă vede că intru în staţie, pleacă fără să aştepte călătorii care au venit cu mine. Cred că o face intenţionat. Este unul dintre cei care ne fac o imagine proastă.
0

#216 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 09 martie 2010 - 19:45

Vezi postareaVisor, la 9 Mar 2010, 14:11, a spus:

Deoarece membrul noul "pisy" asteapta probabil aprobare, pun aici mesajul raportat de acel membru in legatura cu acest topic:
Cand puteti scrie pe forum, luati numarul de inregistrare al autobuzului si scrieti-l aici.


Poate posta. Contul e validat.
0

#217 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 10 martie 2010 - 17:34

Am scris undeva (nu mai stiu unde) ca alalta seara (luni) la statia Pacii la 21:45 pe linia E7, autobuzul cu nr. B - 50583 avea afisajul stins. Urat. Bila neagra pentru sofer.
Aseara, aproximativ pe la 21:50 in acelasi loc a trecut Conecto cu nr. B - 41657 cu afisajul luminos ca si cand era nou. Frumos. Bila alba, tot pentru sofer.
0

#218 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 martie 2010 - 19:37

Plecarile liniilor E7 si E7b de la statia Budai Deleanu (aka Mangalia). :lol:
Din pacate panoul era asezat prea sus,dar sper ca se vede bine. :o

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_0877.JPG

Aceasta postare a fost editata de Bogdan14: 11 martie 2010 - 19:39

0

#219 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 martie 2010 - 21:34

Se vede OK.
Nici nu stiam ca E7 are prima plecare la 4:59 :) sau am citit eu gresit :lol: ?
0

#220 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 11 martie 2010 - 21:36

Si ala la cat iasa din garaj daca de acolo pleaca la 4:59, deci din capat pe la vreo 4:40, iar din garaj cred ca iasa pe la 4:15 :)
0

Arata acest topic


  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi