STP Timișoara Forum: Linia Expres 7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 7 Evaluare topic: -----

#121 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 ianuarie 2010 - 21:10

LOL, deci exact de ce am avut nevoie! 2 linii E7 ...

Si sa inteleg ca nu se are in vedere reintroducerea lui 3? :uimit2: <_<
0

#122 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 14 ianuarie 2010 - 21:45

Sa inteleg ca ideia asta a venit la cineva in cap peste noapte si a zis " De luni linia 3 va deveni Expres". <_<
0

#123 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 ianuarie 2010 - 22:06

Nu sunt doua linii propriu zis, ci doar un trasseu mai lung in anumite zile si mai scurt in altele. In rest traseul (Grozavescu-Petofi) ramane comun.

@Viktor Ce treaba are cu linia 3? <_<
0

#124 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 14 ianuarie 2010 - 22:33

Opps :uimit2: , am citi la ce a scris Cseh_17 si am inteles ca va fi redenumita linia 3 in E7 <_<
0

#125 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 14 ianuarie 2010 - 23:05

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 14 Jan 2010, 22:02, a spus:

Probabil de luni (o sa primesc si comunicatul oficial) linia 42 va devenii Expres 7 barat si va circula tot pe vechiul traseu (sambata si duminica, din cate am inteles). In schimb vom avea si linia Expres 7 care va circula pana la Abator (dupa FZB). Maine sper sa am toate detaliile.

Deci chiar nu are nicio logica faza cu E7 pana la abator.Va fi exact ca la linia 9.E7 trebuia sa mearga pana la auto, si de acolo este linia 3.Sau E7 sa circule ca inainte sambata si duminica, iar in timpul saptamanii pana la abator, dar fara E7 barat.
Iar in cazul asta eu as pune in timpul saptamanii linia 3 pana la lic. auto, acolo sa intoarca, iar in weekend sa mearga pana la capat.
Se mai stie ceva de autobuze pana la sanmihai ? Probabil vor sa duca E7 pana acolo, sau nu ?
0

#126 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 ianuarie 2010 - 00:02

Sunt aceleasi vehicule e aceiasi linie, doar numele va fi diferit in cazul traseului scurtat, la sfarsitul saptamanii.
0

#127 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 ianuarie 2010 - 13:49

R.A.T.T. vă informează că, începând cu data de 18.01.2010, linia 42 autobuze se va modifica în Expres 7. De asemenea, începând cu aceiaşi dată, linia 3 autobuze va fi desfiinţată. În aceste condiţii, noua linie Expres 7 va fi prelungită până la capătul liniei 3 (Abator). Linia Expres 7 va deveni astfel o linie de transport urban expres, având în vedere lungimea noului traseu care se va întinde pe o distanţă de aproximativ 19 kilometri. O altă noutate legată de traseul acestei linii este şi înfiinţarea liniei Expres 7 barat, care va fi complementară liniei Expres 7, care pe perioada de vârf, între orele 12:30 şi 18:30, în zilele lucrătoare, va circula pe tronsonul cu grad de încărcare ridicat al traseului dintre strada Grozăvescu şi Piaţa Petofi, în condiţii de valabilitate comună a titlurilor de călătorie. Staţiile traseelor Expres 7 şi Expres 7 barat vor fi cele existente ale liniilor 3 şi 42, cu excepţia celor de pe tronsonul desfiinţat al liniei 3 dintre Liceul Auto şi Bulevardul Dâmboviţa.
0

#128 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 15 ianuarie 2010 - 14:17

Au desfiintat linia 3.Sa vedeti numa ce comentarii vor fi.Eu as fi lasat 3 pana la auto, nu as fi desfiintat-o de tot <_<
0

#129 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 ianuarie 2010 - 14:18

"Amanuntele" astea nu le stiam nici eu ieri. <_<
0

#130 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 15 ianuarie 2010 - 15:02

Iata ca, din nefericire, viktor a avut dreptate in legatura cu linia 3. :uimit2:
Sa vad daca am inteles clar. Linia E7 va circula intre Abator si Grozavescu (in toate zilele saptamanii si la toate orele), iar linia E7 barat va circula doar intre Pta. Petofi si Grozavescu (ca si 42 actual) si asta doar de luni pana vineri, intre orele 12:30 si 18:30 si abonamentele sunt valabile pe ambele linii, fara sa apas pe "R". Am inteles bine? <_<

Aceasta postare a fost editata de caius: 15 ianuarie 2010 - 15:04

0

#131 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 15 ianuarie 2010 - 17:23

:mellow:
au desfiintat 3-ul de tot?! deci nu se are in vedere reintroducerea liniei 3 tramvai...pacat.
si E7-le va avea 19 km? asta da linie lunga :mellow:
0

#132 Useril este offline   mariocretz 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 53
  • Inregistrat: 30 octombrie 09

Postat 15 ianuarie 2010 - 18:02

cel mai fain e ca va ramane accelasi numar de autobuze :mellow:
0

#133 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 ianuarie 2010 - 18:12

Vezi postareacaius, la 15 Jan 2010, 15:02, a spus:

Iata ca, din nefericire, viktor a avut dreptate in legatura cu linia 3. :(
Sa vad daca am inteles clar. Linia E7 va circula intre Abator si Grozavescu (in toate zilele saptamanii si la toate orele), iar linia E7 barat va circula doar intre Pta. Petofi si Grozavescu (ca si 42 actual) si asta doar de luni pana vineri, intre orele 12:30 si 18:30 si abonamentele sunt valabile pe ambele linii, fara sa apas pe "R". Am inteles bine? :mellow:


Da. E corect

Vezi postareamariocretz, la 15 Jan 2010, 18:02, a spus:

cel mai fain e ca va ramane accelasi numar de autobuze :mellow:


Nu cred ca ai dreptate. Iata planificarea de luni:

Imagine atasata: E7b.jpg Expres 7

Imagine atasata: E7.jpg Expres 7 barat
0

#134 Useril este offline   TIANAPET 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:feminin
  • Locatia:tm

Postat 15 ianuarie 2010 - 18:47

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 10 Mar 2009, 07:48, a spus:

Crezi ca se putea devia traseul unui tramvai? :mellow: Pe unde? Prin mijlocul parcului sau prin curtea liceului auto?
Am mai spus: lucrarile nu sunt efectuate de catre RATT.(nu sunt tampenii, sunt lucrari necesare tot pentru cei din zona) Daca nu avea respect pentru clienti, RATT suspenda linia respectiva pana la terminarea lucrarilor, dar in cazul respectiv s-a incercat sa se rezolve totusi problema. Iti dai seama ca necesarul de autobuze pe acea linie a afectat automat confortul calatorilor de pe alte trasee

REGRET; DAR NU CRED CA RATT II PASA DE CALATORII DIN FREIDORF; EI SUNT FOLOSITORI PENTRU ABONAMENTUL CE IL PLATESC. SINCER CRED CA SUNT MAI MULTI PE 33 FARA BILET DECAT PE 3. ACUM TOTI DIN FREIDORF SUNT OBLIGATI SA ISI FACA ABONAMENT MAI SCUMP. SI EXPRESUL 7 O SA AIBA AUTOBUZELE FOLOSITE PE 42.IATA CE LUCRU MARE A FACUT RATT : DIN 2 LINII A FACUT 1, CARE SE SUPLIMENTEAZA DOAR DUPA 12( ADICA CUMVA LA INTOARCEREA SCOLARILOR). CATE E7 O SA FIE PE ORA ? 2? TOT PENTRU CA RATT II PLACE DE OAMENII DIN FREIDORF?EU CRED CA CU NOUA SCHIMBARE O SA TREBUIASCA SA STAM MAI MULT IN STATII...TRIST; ASADAR TRAMVAIUL 3 NU MAI ARE NICI O SANSA SA REAPARA????

Vezi postareaalecs, la 18 Feb 2009, 21:45, a spus:

o problema :mellow: . 42-ul de dimineata la ora 7 jumate care pleaca din freidorf,este full,eu cand urc la hotel ambassador abia am loc in autobuz,stau pe scari,astazi a fost atata de plin incat nu s-a inchis usa,si soferul nu a plecat pana nu au urcat toti.zilnic este full,si nu inteleg de ce nu se poate sa cricule putin mai des,deoarece la acea ora este plin.

De luni o sa fie mai aglomerat; ptr ca vin si cei de la zahar:)
0

#135 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 ianuarie 2010 - 18:57

Vezi postareaTIANAPET, la 15 Jan 2010, 18:47, a spus:

CATE E7 O SA FIE PE ORA ? 2?


Se poate observa foarte clar din imaginile pe care le-am pus mai sus, cele cu planificarea. O semitura (ex.:Traian Grozavescu-Abator) dureaza 30 de minute, deci fiecare autobuz face doua curse pe ora. La orele de varf sunt 7 autobuze, deci se vor efectua 14 semiture pe ora.
Eu zic ca vor circula mai des decat fostul tramvai 3, doar capacitatea de transport e mai mica in cazul unui autobuz, fata de tramvai.
0

#136 Userul este online   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 15 ianuarie 2010 - 21:39

Din planificarile pe care le-ati pus, vor fi 10 autobuze in orele de varf (E7+E7barat) nu?

Pentru cei revoltati:
Sa stiti ca sunt mai multe autobuze acum prin Freidorf - 10.
Inainte situatiia era asa:
- linia 3 - 3 autobuze
- linia 42 - 5 autobuze
deci 8 numai, acum din cate am inteles vor fi 10.

Ca sa numai vorbim ca pana la abator vor merge acum 7 autobuze si nu 3 ca pana acum pe linia 3.
0

#137 Useril este offline   TIANAPET 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:feminin
  • Locatia:tm

  Postat 15 ianuarie 2010 - 22:19

Vezi postareaVisor, la 15 Jan 2010, 21:39, a spus:

Din planificarile pe care le-ati pus, vor fi 10 autobuze in orele de varf (E7+E7barat) nu?

Pentru cei revoltati:
Sa stiti ca sunt mai multe autobuze acum prin Freidorf - 10.
Inainte situatiia era asa:
- linia 3 - 3 autobuze
- linia 42 - 5 autobuze
deci 8 numai, acum din cate am inteles vor fi 10.

Ca sa numai vorbim ca pana la abator vor merge acum 7 autobuze si nu 3 ca pana acum pe linia 3.

Buna seara,
Nu e vorba de "revoltati". E vorba de o schimbare de pe zi pe alta si de faptul ca era mai usor sa se scrie tabelat ce si cum se va intampla. Degeaba se posteaza 2 imagini, care sincer nu-s tocmai limpede de inteles. Sper ca vor fi trecute orele de trecere ale E7 chiar si in statiile de dupa liceul auto.
0

#138 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 15 ianuarie 2010 - 23:15

Vezi postareaTIANAPET, la 15 Jan 2010, 22:19, a spus:

Buna seara,
...E vorba de o schimbare de pe zi pe alta si de faptul ca era mai usor sa se scrie tabelat ce si cum se va intampla...

Schimbarea trebuia sa aiba loc inca de la inceputul lunii noiembrie 2009, dar, din motive organizatorice, doar 43 a devenit atunci E8, iar schimbarea lui 42 in E7 au amanat-o. Iata ca a venit si randul lui 42 sa se transforme. :mellow:
0

#139 Userul este online   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 15 ianuarie 2010 - 23:26

Vezi postareaTIANAPET, la 15 Jan 2010, 22:19, a spus:

Sper ca vor fi trecute orele de trecere ale E7 chiar si in statiile de dupa liceul auto.


Vor fi. Dar sunt sigur ca nu vor "tine" prea mult. :mellow:
0

#140 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29749
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 ianuarie 2010 - 23:39

Vezi postareaTIANAPET, la 15 Jan 2010, 22:19, a spus:

Degeaba se posteaza 2 imagini, care sincer nu-s tocmai limpede de inteles.


Aceste informatii sunt extrase din Radflet si sunt destinate profesionistilor (dispecerilor, celor de la exploatare). Daca eu le-am pus aici, e pentru a le arata unor membri ai forumului, pasionati de acest lucru, cum functioneaza sistemul si cum arata planificarea. Nu ma obliga nimeni sa prezint planificarea pe intelesul calatorilor, aceasta fiind o chestie interna (nici nu am informatia in alt format). :mellow: Pentru calatori avem informatia de pe tabelele din statii sau de pe panourile de afisare, precum si pe pagina de web (timpii de asteptare).
0

Arata acest topic


  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi