STP Timișoara Forum: Zonă comercială DN69 Dumbrăvița - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Zonă comercială DN69 Dumbrăvița IKEA + DEDEMAN + alte unități de retail & food (soon) Evaluare topic: -----

#101 Useril este offline   Bodo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 331
  • Inregistrat: 24 ianuarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 20 iulie 2018 - 12:26

Au apărut și reclame la noul centru de colectare.

Imagine postata

Imagine postata

Sent from my Pixel using Tapatalk
1

#102 Useril este offline   Bodo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 331
  • Inregistrat: 24 ianuarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 23 iulie 2018 - 16:06

Am ridicat astăzi o comanda de la ei. Ajuns acolo, prima data mi s-a spus că nu au primit și că nu știu unde este coletul meu. După ce am plecat am sunat la București, cei de acolo confirmând că livrarea s-a făcut și că ar trebui sa fie in depozit la Timișoara. După o oră sunt sunat de aici sa mi se spună că de fapt coletul era in depozit dar că au uitat să îl scaneze.

Imagine postata

Imagine postata

Sent from my Pixel using Tapatalk
0

#103 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 969
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 16 august 2018 - 08:58

Din cate am inteles, proiectul IKEA vine la pachet si cu ceva zgarie nori. Imaginea este preluata de pe FB si nu se poate distinge care ar fi IKEA si care ar fi partea rezidentiala

Imagine postata
4

#104 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29764
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 august 2018 - 18:47

"primdumb@yahoo.com"... :rad_masa: Foarte oficial.
2

#105 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10521
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 16 august 2018 - 21:01

Deci dupa Decathlon. Cladiri inalte... putin probabil, pe deasupra avicola este culoarul de aterizare al aeroportului.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2018-08-16 21.55.40.png

0

#106 Useril este offline   Gioco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 24 decembrie 2018 - 20:37

Am găsit planșa pe skyscrapercity. Din păcate cartușul de identificare nu este vizibil. Ar fi interesant de văzut dacă beneficiarul este Vastint, divizia de investiții imobiliare a celor de la Ikea, prezentă și în România...deocamdată cu proiecte în derulare (birouri și locuințe) doar în București.

https://www.skyscrap...621525&page=165

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Ikea -TM.jpg

5

#107 Useril este offline   ioio_viola 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1405
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 26 martie 2019 - 14:25

din "surse" nu foarte sigure cica se renunta la proiectul din Dumbravita din cauza costurilor mari cu terenul si constructia.
1

#108 Useril este offline   corco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 761
  • Inregistrat: 10 octombrie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:desbateri pe forum si prietenii

Postat 26 martie 2019 - 19:25

La cat de mult au crescut preturile in constructii, materiale, avize, nu ar fi o surpriza amanarea. Au intarziat mult si cu al 2-la magazin din capitala, mai merge o amanare si pe aci'asa, la numele lor nu ma asteptam sa vad intarzieri.
0

#109 Useril este offline   The Mechanic 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 1115
  • Inregistrat: 30 ianuarie 15
  • Sexul:masculin

Postat 26 martie 2019 - 20:04

sa-l faca la sanandrei unde e mai ieftin terenu, au centura si autostrada in apropiere
0

#110 Useril este offline   sbogdan 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 386
  • Inregistrat: 11 august 11

Postat 27 mai 2019 - 20:11

Se mai aude ceva cu IKEA Timișoara ?
0

#111 Useril este offline   corco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 761
  • Inregistrat: 10 octombrie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:desbateri pe forum si prietenii

Postat 29 mai 2019 - 15:28

Se intampla ceva in mod sigur pentru ca s-a amanat cu mai bine de 1 an deschiderea celui de al 2-lea magazin din capitala, a afectat oarecum situatia investitiei in al 3-lea magazin la Timisoara.
Cat despre Pallady acesta este incadrat drept cel mai important proiect din tara, cel mai mare din regiune, vine la pachet cu o schimbarea de strategie, avansarea unui nou CEO la nivel Global avansat din regiunea noastra, etc... :eusa_think:

Citeaza

Ikea se pregătește să deschidă magazinul din Pallady și pentru schimbările din piață



Citeaza

Aflată în plină schimbare de strategie, Ikea se pregătește să deschidă, la începutul verii, magazinul din Pallady, cel mai mare din regiune de 37.000 mp, și extinde rețeaua de puncte de colectare din mai multe orașe ale țării.

Abordarea Ikea, în întreaga lume și în România, este de a dezvolta un mediu multi-channel, cu noi canale de vânzări și formate care să sprijine noile trenduri și comportamente ale consumatorilor, asigurându-ne în același timp că suntem accesibili, convenabili și sustenabili acum și în viitor. Ne dorim ca oamenii să poată avea acces oricând și de oriunde la Ikea. Din acest motiv, am deschis recent punctele de colectare ale Ikea din Brașov și Timișoara, în timp ce Clujul, unde avem deja Centrul de Planificare a Bucătăriilor, urmează în curând. Avem un serviciu de comenzi on-line din ce în ce mai popular, disponibil clienților din toată țara, iar magazinul din Pallady va dubla capacitatea de a sprijini cumpărăturile pe internet”, spun oficialii companiei.

După ce Stefan Vanoverbeke, CEO-ul IKEA South-East Europe a devenit Global Deputy Retail Operations Manager în cadrul grupului Ingka și își va exercita noul rol din Malmo, Suedia, urmând să gestioneze operațiunile IKEA în Canada, Marea Britanie, Irlanda, Elveția, Austria, Republica Cehă, Ungaria, Slovacia, Rusia și India, în România, compania se pregătește să înfrunte schimbările din piață cu o nouă strategie.

Punctele de colectare, în expansiune

„Vedem un potențial uriaș în a inspira și a permite consumatorilor să joace un rol activ în transformarea economiei circulare în realitate, și putem facilita acest lucru prin dezvoltarea de noi modele de afaceri legate de modul în care aceștia achiziționează, păstrează și dau mai departe produsele. În anumite piețe, cum ar fi Elveția, explorăm și testăm soluții potențiale, prin crearea unor oferte relevante pe care le testăm apoi cu clienții. Totul este însă într-un stadiu incipient”, continuă oficialii companiei.

Retailerul de mobilier a deschis, anul trecut, primele două puncte de colectare din Brașov și Timișoara, în timp ce Clujul urmează în curând. Constanța este, de asemenea, parte din plan, iar, recent, a deschis la Cluj-Napoca Centrul de Planificare a Bucătăriilor Ikea, primul astfel de centru din România.

Pâă când toate modificările operate de companie vor intra în vigoare, Ikea se ocupă cu deschiderea și dezvoltarea magazinului din bulevardul Pallady, cel mai important proiect al companiei suedeze în România, pe termen scurt. În total, investiția în cel de-al doilea magazin din București este de 86 de milioane de euro.


Punctele de colectare, în expansiune
0

#112 Useril este offline   Bogvd 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 28 iunie 18

Postat 08 august 2019 - 07:01

https://m.zfcorporat...omania-18267014

Cel putin mie imi apare ca breaking news pe zf.ro


Sent from my iPhone using Tapatalk
3

#113 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 08 august 2019 - 07:56

Din articol aflam ca acel teren este in proprietatea lui Tiriac.
0

#114 Useril este offline   DanielT 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1375
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 08 august 2019 - 10:56

Nu aveau deja teren pe langa Dumbravita, ca nu mai inteleg :eusa_think:
0

#115 Useril este offline   IlieB 

  • Membru Senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 726
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 08 august 2019 - 13:39

E vorba de acelasi teren. Cel de care se stia in proiect la iesirea de la Selgros/Decathlon.

Citatul din sitre, "Terenul se află în apropiere de arena sportivă Constructim din Timişoara, aproape de ieşirea spre Arad.", indica exact zona in care se spunea ca se va face IKEA, dupa fosta poarta de iesire din oras pe dreapta.


Pentru cei care stiu zona, arena sportiva Constructim scrie si pe acel balon de fotbal care se vede de pe drumul national ce duce spre Arad.




0

#116 Useril este offline   StValentin 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 21 noiembrie 13

Postat 09 august 2019 - 10:26

mi se pare super ca vine IKEA la TM! Eu sincer fara ei nu stiu ce ma faceam la casa..cred mar fi costat amenajatul cel putin dublu. Mail ales la bucatari! desi in romania mobila la comanda nu ii asa scumpa... si nu imi dau seama cat de dornici sunt romanii sa asambleze 2 saptamani la o bucatarie. dar sigur se vor gasi antreprenori sa jute :)
0

#117 Useril este offline   sbogdan 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 386
  • Inregistrat: 11 august 11

Postat 02 noiembrie 2019 - 18:41

Iată că trece anul și nu se vede nicio mișcare pe teren. Cred că vom mai aștepta un cincinal
1

#118 Useril este offline   ioio_viola 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1405
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 04 noiembrie 2019 - 09:39

pai cat timp la noi orice investitie e privita ca "loc de ciupeala" nu o sa se faca mare lucru prea curand.
0

#119 Useril este offline   bizone 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 232
  • Inregistrat: 08 octombrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 20 noiembrie 2019 - 14:56

Conform paginii de facebook a Primariei Dumbravita, un magazin Ikea se va deschide anul viitor in Dumbravita, pe strada Praga, strada paralela cu Calea Aradului.
2

#120 Useril este offline   DanielT 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1375
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 20 noiembrie 2019 - 15:23

Bine-ar fi, dar mi-e greu sa cred. S-ar fi anuntat inceperea investitiei cu surle si trambite prin presa. In orice caz, de urmarit.
1

Arata acest topic


  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi