STP Timișoara Forum: Linia 6 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (17 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 6 Evaluare topic: -----

Poll: Traseu linia 6 (46 membri au votat)

Cum vi se pare noul traseu al liniei 6?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#241 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 973
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 01 septembrie 2015 - 12:05

Circula Armoniile sau altceva?
0

#242 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 septembrie 2015 - 17:03

Au circulat 3514 si 3511. (sens a si b in aceasta ordine)
0

#243 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 15 octombrie 2015 - 16:05

Ce sa intamplat azi cu linia 6, de nu a mai circulat deloc? Am stat in statia de la p-ta Maria de la 14 la 15.20 si nimic. Vreo informatie?
0

#244 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 15 octombrie 2015 - 19:11

Atata timp ai asteptat strict dupa linia 6, ca sa circuli cu un tramvai de pe aceasta linie? :intrebare:
0

#245 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 15 octombrie 2015 - 19:17

Cam da..., dar si din cauza ca am asteptat armonia pentru a face :coolpics:

...si impreuna cu mine au mai asteptat atat si alte 5 persoane, dupa care am luat toti 1.
0

#246 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3096
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 15 octombrie 2015 - 19:26

Daca ai asteptat pentru a face doar poze nu vad de ce te plangi? Il prinzi si altadata.

6 (cel putin sensul Banatim-Maria), a circulat cu abatere la grafic azi dimineata. Abatere de care eu nu ma plang pentru ca astfel nu mai printeam legatura cu 33barat care si el a circulat cu abatere de cateva minute desi el stationa cand eu am ajuns la Mocioni.
0

#247 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3096
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 noiembrie 2015 - 22:39

S-a trecut pe graficul vechi? Intreb asta pentru ca azi dimineata am mers cu "Aradeanul" pana la Maria, apoi dupa masa era 3443 (cred sper sa nu il confund cu 3434) in locul sau, iar pe celalt sens un wegman. Daca nu s-a trecut eu zic ca e cam aiurea sa ai schimb de trenuri pe aceasta linie avand in vedere ca nu cricula toata ziua si oricum nu vad de ce s-ar menaja "Armoniile", adica atunci cand vor venii si celalte de la modernizat ar insemna ca mergem pe deficit ca trebe sa menajam tot pentru ca...

Apropo si tramvaiul de la Arad are probleme cu patinarea, azi tot drumul de la Banatim pana la Maria nu a existat statie din care sa plece si sa nu "ambaleze" motoarele, si pe langa asta vatmanul mergea incet pentru a nu avea probleme la oprirea in statii.

Aceasta postare a fost editata de Gygyman6: 10 noiembrie 2015 - 22:41

0

#248 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 10 noiembrie 2015 - 22:56

Vezi postareaGygyman6, la 10 noiembrie 2015 - 22:39, a spus:

apoi dupa masa era 3443 (cred sper sa nu il confund cu 3434)

3443 este galben, pe cand 3434 este violet si are reclama la Kaufland(nu sunt sigur daca la ei ori la Radio Romania).
0

#249 Useril este offline   breky 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 89
  • Inregistrat: 01 februarie 10
  • Sexul:masculin

Postat 11 noiembrie 2015 - 00:13

3434 are reclama la termoplast si e mai mult alb si da r; a fost pe 6

Aceasta postare a fost editata de breky: 11 noiembrie 2015 - 00:16

2

#250 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 noiembrie 2015 - 00:14

Vezi postareaGygyman6, la 10 noiembrie 2015 - 22:39, a spus:

...nu vad de ce s-ar menaja "Armoniile"

La aceste vagoane se lucreaza si e normal sa fie retrase din circulatie, ele circuland cu statutul de proba. Cei de la Arad si Bucuresti sunt aici si au de lucru la ele, deci nu le menajeaza nimeni. :)
0

#251 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3096
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 noiembrie 2015 - 19:54

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 11 noiembrie 2015 - 00:14, a spus:

La aceste vagoane se lucreaza si e normal sa fie retrase din circulatie, ele circuland cu statutul de proba. Cei de la Arad si Bucuresti sunt aici si au de lucru la ele, deci nu le menajeaza nimeni. :)


Am si uitat de teste, a trecut totusi o perioada si nici nu am mai luat in calcul treaba asta. Oricum as mai pune o intrebare, vatmanii care lucreaza pe ele, ma gandesc ca nu schimba un vehicul pe traseu, adica daca in toiul zilei Armoniile se retrag si intra pe traseu 2 tramvaie vechi asta inseamna 4 vatmani. De ce nu se circula cu 4 trenuri pe perioada de cand incepe linia 6 sa fie activa pana la 17, iar apoi de la 17 pana spre miezul noptii sa se circule doar cu 2 trenuri? Da sigur nu e tot una ca si cu 2 trenuri jumatate de program si pe urma inca 2 cealalta jumatate, dar treaba asta as rezolvao asa. Vatmanii care duc armoniile la depou la 17, merg intr-o pauza de cateva ore, pe urma revin la o anumita ora si conduc ultimele 2 trenuri pana la sfarsitul programului, linia 6 oricum nu circula dis de dimineata ca si restul liniilor.
0

#252 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 noiembrie 2015 - 23:00

Nu stiu ce sa spun... nu ma pricep la planificari si altele similare, dar nu cred ca poti aduce un vatman de la 5 dimineata si sa ajunga acasa seara la ora 24, chiar daca a avut o pauza intre timp.
0

#253 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 02 decembrie 2015 - 18:57

La cererea membrilor: Fisier atasat  tv6.xlsx (27.59K)
Number of downloads: 264
0

#254 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3096
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 28 aprilie 2016 - 14:38

Bag sama ca saptamana asta nu apare pe panou la Banatim nici un 6. S-a trecut pe programul de vacanta, si daca da... pana cand?

Aceasta postare a fost editata de Gygyman6: 28 aprilie 2016 - 15:11

0

#255 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 28 aprilie 2016 - 15:59

Vezi postareaGygyman6, la 28 aprilie 2016 - 14:38, a spus:

Bag sama ca saptamana asta nu apare pe panou la Banatim nici un 6. S-a trecut pe programul de vacanta, si daca da... pana cand?

Pai pana la re-inceperea scolii...dupa Paste... :rad_masa: :rad_masa: Desi intr-adevar majoritatea elevilor indiferent ca sunt in ciclul primar gimnazial sau liceal folosesc MTC nici asta nu mi se pare foarte normal..sa scoatem automat unitati din circulatie sub motivul ca elevii nu au scoala. Si restul fraierilor angajati care chiar isi platesc abonamentele si biletele...pot merge si pe jos? sau? ...in fine...cunosc explicatia oficiala..nu avem unitati destule nu avem soferi destui nu avem nimic destul....dar totusi.... :nervos: :uimit2: Dupa aceiasi "logica" daca presupunem ca toata lumea ar plati calatoria si nu ar exista gratuitati am putea reduce nr mtc urilor cu o saptamana inainte de data la care se platesc pensiile? Pe motiv ca oricum pensionarii care sunt principalii calatori sigur nu mai au bani de bilet deci scade cerinta de transport? Chiar as fi curios daca se poate sa ne spuna domnul Florin cine decide acest "flux"? Primaria? sau managementul ratt? in pixul cui sta decizia de a reduce unitatile de pe traseu cand e "vacanta scolara"? Scuze daca am intrebat ceva nepotrivit...
1

#256 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 28 aprilie 2016 - 21:15

Pai, nu e redus numarul de unitati ci chiar e suspendata linia, adica nu circula deloc. Cred ca decizia e a RATT de data asta.
1

#257 Useril este offline   eduard1234 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 06 ianuarie 15

Postat 17 mai 2016 - 09:10

Tramvaiul 6 a disparut de pe traseu de o buna perioada de timp.
In conditiile actuale, din zona salii Olimpia-Balcescu nu exista un tramvai care sa faca legatura direct cu centrul Timisoarei.

Incercarea de a afla un raspuns de la serviciul de relatii cu clientii al RATT Timisoara, s-a soldat cu un esec, persoana de contact afirmand ca stie situatia, dar nu poate da relatii in privinta cauzei si a timpului de remediere a acesteia.
In consecinta, solicit pe aceasta cale sa ma informati asupra motivelor care au condus la suspendarea circulatiei tramvaiului 6 si totodata asupra termenului la care acest tramvai isi va relua circulatia normala(pe ambele sensuri).

Multumesc anticipat,
Iaworski Eduard
1

#258 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 17 mai 2016 - 09:37

In legatura cu asta Imagine postata sper sa nu se trezeasca cineva sa spuna ca linia nu era prea circulata/exploatata de calatori, ca aceasta scuza nu e deloc plauzibila. E adevarat ca nu era chiar arhiplin, dar nici nu era gol, calatoreai in conditii chiar rezonabile.
0

#259 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 973
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 17 mai 2016 - 16:19

Vezi postareadan.s, la 17 mai 2016 - 09:37, a spus:

calatoreai in conditii chiar rezonabile.

Dupa parerea mea, a ta si a celorlalti calatori, dar dupa parerea sefilor probabil era gol. Ar trebui sa revina la linie standard: sa circule tot timpul si cu cate 2 unitati pe sens!
1

#260 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 mai 2016 - 17:19

Eduard, pai ai incercat sa obti un raspuns din cea mai autorizata sursa si nu l-ai primit. De ce crezi ca forumul ar putea sa iti ofere o explicatie in acest sens? Probabil doar dl. director si primaria stiu exact ce si cum.
0

Arata acest topic


  • (17 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi