STP Timișoara Forum: Linia 9 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (18 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 9 Evaluare topic: ***** 2 Voturi

#261 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 982
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 30 decembrie 2014 - 11:22

Deci de la Banatul am mers pana la AEM cu 3559 si pe drum nu am intalnot decat o Hansa pe la Salcamilor.
Edit: Cred ca m-am exprimat gresit. :Facepalm_emote_gif: Vroiam sa spun ora 8 SEARA (20). Scuze pentru confuzie.

Aceasta postare a fost editata de Fantoma Tramvaiului 3: 30 decembrie 2014 - 11:24

0

#262 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 decembrie 2014 - 12:57

Asa da! Seara, dupa 19:30, sunt intr-adevar doar doua tramvaie.
0

#263 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10521
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 10 ianuarie 2015 - 18:03

Un prieten s-a plins cu :censored::nervos::plang::slap: pe messenger ca luni 5 ianuarie, deci prima zi lucratoare dupa sarbatori, ca la 15:30 la plecarea de la AEM s-a mers pe scari si a trebuit sa astepte alt tramvai. Astazi imi spune ca situatia se repeta (tot mai des). Este ceva cunoscut sau accident? :eusa_think:
0

#264 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 ianuarie 2015 - 19:18

Daca imi spuneai chiar in 5, puteam sa vad in Radfleet ce si cum, dar azi e tarziu sa vad daca s-a intamplat ceva. :(
1

#265 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 ianuarie 2015 - 20:50

Astăzi de dimineață cică bucla de la AEM a rămas fără alimentare, călătorii stând prin stații aiurea iar pe panouri nu s-a obosit nimeni să afișeze nimic, probabil era prea devreme (pe la 6-7 se întâmpla chestia asta).
0

#266 Useril este offline   RaduHB 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 13 august 15

Postat 14 august 2015 - 09:08

Acum doua zile, pe data de 12.08, la ora 15:48 la Statia Salcamilor, inspre AEM, vatmanul s-a gandit ca ar fi destul de amuzant sa plece pe ROSU din statie in conditiile in care doi oameni alergau dupa el si mai aveau un metru sa il prinda. Asta ca sa poata sta linistit la semaforul de la Rebreanu-Cosminului, unde nici macar nu e statie. Si macar de ar fi singurul, dar si soferii de pe autobuze se fac ca ploua atunci cand alearga vreun varstnic dupa ele.
0

#267 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 august 2015 - 09:28

Nu vreau sa iau apararea soferilor/vatmanilor, dar se spune ca vehiculul se asteapta in statie, nu se fuge dupa el.
1

#268 Useril este offline   RaduHB 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 13 august 15

Postat 14 august 2015 - 09:52

Sa inteleg ca daca se fuge dupa el, trebuie sa fuga si el de tine pe rosu, nu ? Nici nu stiu de ce am postat aici, oricum e degeaba forumul asta, facut de ochii lumii.

// Si poate daca n-ar fi 50 de grade in tramvai, as putea suporta cateva minute in cele 40 de grade din statie. Dar na, tot noi suntem vinovati ca alergam dupa tramvaie/autobuze.

Dar de, asa tramvaie, asa persoane care le conduc. Si asa oameni care cauta vina consumatorului, fara sa se uite in propria gradina :)

Aceasta postare a fost editata de RaduHB: 14 august 2015 - 09:57

0

#269 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 august 2015 - 11:35

Da, daca credeai ca forumul este o condica de reclamatii, e degeaba pentru tine. :( (noi discutam pe forum tot ce se posteaza, nu suntem comisia de disciplina care sa decida cine si de ce se face vinovat)
Te rog sa completezi o sesizare online, (daca nu, telefonic, sau in scris) aceasta fiind metoda prin care se sesizeaza orice fel de probleme aparute in timpul calatoriei cu MTC. Desigur, vei primi un raspuns oficial, de la Relatii Publice, nu de la administratorii forumului sau de la forumisti.

P.S. Alergatul dupa MTC-uri poate fi periculos din multe motive de care e simplu sa-ti dai seama, de aceea pe oricine vei intreba iti va spune acelasi lucru. Ca afara e foarte cald si ca frecventa vehiculelor e destul de mica, asta e alta problema, care nu justifica sa te pui in pericol alergand dupa MTC-uri. :(
3

#270 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 august 2015 - 11:37

Eh, cazul cu Salcamilor este unul mai unic. Acolo daca pleci acele cateva secunde mai devreme poti prinde verde urmatorul semafor. Acuma daca esti vatman calumea si stii ce faci, il si prinzi, daca faci asta doar pentru ca toti ceilalti o fac... atunci asta e.
Oricum, asta cu alergatul dupa MTC-uri este relativa, si la decizia conducatorului, oriunde in lume. NIMENI nu specifica NICIUNDE ca daca alearga cineva dupa MTC, il astepti.
2

#271 Useril este offline   RaduHB 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 13 august 15

Postat 14 august 2015 - 13:03

Citeaza

Da, daca credeai ca forumul este o condica de reclamatii, e degeaba pentru tine.


Tramvaie
Sugestii de imbunatatire, reclamatii, comentarii diverse.

Cam asta e descrierea topicului. Ce as fi putut sa cred ?

Citeaza

Eh, cazul cu Salcamilor este unul mai unic. Acolo daca pleci acele cateva secunde mai devreme poti prinde verde urmatorul semafor.


Deci sa inteleg ca ai voie sa treci pe rosu cand te taie capul ca sa prinzi urmatorul semafor pe verde, cu riscul unui accident sau chiar daca oamenii pierd tramvaiul ?! Nice, imi intareste punctul de vedere din post-ul anterior.

Citeaza

Ca afara e foarte cald si ca frecventa vehiculelor e destul de mica, asta e alta problema, care nu justifica sa te pui in pericol alergand dupa MTC-uri.


E problema mea daca ma pun in pericol sau nu, n-are nicio relevanta aspectul asta in cazul situatiei mele.

Citeaza

Te rog sa completezi o sesizare online, (daca nu, telefonic, sau in scris) aceasta fiind metoda prin care se sesizeaza orice fel de probleme aparute in timpul calatoriei cu MTC. Desigur, vei primi un raspuns oficial, de la Relatii Publice, nu de la administratorii forumului sau de la forumisti.


Multumesc, asa voi face.

Aceasta postare a fost editata de RaduHB: 14 august 2015 - 13:04

0

#272 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 august 2015 - 13:20

Vezi postareaRaduHB, la 14 august 2015 - 13:03, a spus:




E problema mea daca ma pun in pericol sau nu, n-are nicio relevanta aspectul asta in cazul situatiei mele.





Eh, dupa logica asta e pur problema vatmanului daca te asteapta sa nu. Punct, discutie incheiata!
Am dreptate?
Eu zic sa analizezi ambele parti ale problemei, inaite sa sari cu acuzatii. ;)

Legat de legalitatea trecerii pe rosu, vorbim de 2 secunde, in care toata intersectia are deja rosu, urmand ca tramvaiul sa aibe verde. NU sustin aceasta practica, precum nu sustin nici idiotenia de sistematizare a semafoarelor de pe Rebreanu.
0

#273 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 august 2015 - 17:22

Citat din regulamentul forumului, regulament cu care toti membri sunt de acord la inscrierea pe forum:

Citeaza

Pentru a primii un raspuns oficial la reclamatiile si plangerile la adresa serviciilor regiei, , este nevoie ca acestea sa fie inregistrate la registratura regiei nu postate pe forum.
In cazul in care un user posteaza repetat sau intr-o sectiune gresita o asemenea reclamatie pe forum, o vom trata ca spam.


La vremea cand a fost scris, nu exista facilitatea de reclamatie online. Acum exista si aceasta. Voi corecta si titlul sub-forumului.

Cat priveste pusul in pericol... Sigur ca nu e asa simplu, in mai toate cazurile fiind invinovatit conducatorul vehiculului daca se intampla ceva. -_-
0

#274 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 982
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 15 septembrie 2015 - 19:07

Azi, undeva intre 16:00 si 16:30 am calatorit cu 9-le de la Salcamilor la Stadion si pe drum am vazut 2 tramvaie trecand in sens opus. S-a decis cumva adaugarea de garnituri pe linia 9? Daca da, bravo RATT! Dl. Florin, ati putea verifica ce tramvaie au fost azi pe 9? Eu am mers cu 3471, iar pe drum am vazut mai intai un Wegmann, iar apoi o Hansa.
0

#275 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 septembrie 2015 - 19:39

Pana pe la ora 17 sunt 5 trenuri, dupa care doua se retrag si raman trei.
Azi, cele cinci au fost: 3471, 3554, 3543, 3547 si 3448
0

#276 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 982
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 15 septembrie 2015 - 20:00

Deci inseamna ca s-a mai pus unul ca parca erau 4. Sau ma insel eu? In orice caz, multumesc pentru raspuns!
0

#277 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 septembrie 2015 - 20:04

S-a trecut la programul de scoala, pe majoritatea liniilor.
0

#278 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 15 septembrie 2015 - 23:17

Aceasta inseamna ca si linia 6 circula pana seara (de la 5 la 23)?
0

#279 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 septembrie 2015 - 23:27

Din pacate, nu.
-1

#280 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 22 septembrie 2015 - 22:20

Ziceti voi daca intr-un univers paralel, poza asta nu ar putea fi facuta la intersectia Rebreanu cu Martirilor. Eu zic ca este un carbon copy perfect.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_5301_resize.JPG

4

Arata acest topic


  • (18 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi