STP Timișoara Forum: Linia Expres 3 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 3 Evaluare topic: -----

#381 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 05 ianuarie 2015 - 11:20

Da, din pacate in Radfleet sunt incarcate grafice care nu corespund cu ce e pe pagina web. (cele din 22) Pleaca de la capat la 7:20, deci nu are cum sa ajunga la Prezan la 7:15. :(

L.E. Sunt grafice de scoala, azi fiind prima zi de scoala. Nu am primit grafice de scoala, deci o sa le incarc pe pagina pe cele vechi.

De obicei primeam o lista cu liniile care au orar modificat odata cu inceperea scolii... O sa sun sa le cer eu de data asta.

L.L.E.
Vad ca lista e scurta... Doar E7 si E3+3 sunt modificate odata cu inceperea scolii. Ai avut ghinionul sa utilizezi una din aceste linii. :(
0

#382 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 05 ianuarie 2015 - 18:04

Florin, stiu ca daca ai facut tu ceva modificari, ai vrut doar sa ajuti si nu intra in atribuirea ta.

Ca si exemplu de buna practica, la firma unde lucrez eu, ca sa nu ne batem joc de clientii nostri (vezi RATT) atunci cand lucram cu date sensibile, 2 oameni fac acelasi lucru, in 2 birouri diferite astfel imediat se sesizaza o problema cand datele nu corespund; poate ar trebui sa le transmiti si colegilor tai incompetenti! Stiu ca probabil au multe de facut, multe pe cap dar sa-ti bati joc asa de o linie... (a se vedea cu cateva pagini in urma alte greseli de genul).

Nici graficul pe care l-ai urcat acuma, nu e bun. E acela de la care a inceput necazurile, cu cursa schimbata din mijlocul traseului (dar nici a lui 3 nici a lui E3) - plecarea de la 17:18 a lui E3 de la Jiul nu e valabilă!! (graficul acela inainte de acesta e cel bun).

Deci ca sa fac povestea scurta, E3-ul a suferit in ultima vreme 3-4 schimbari de grafice in mintea unor angajatii al RATT el circuland LA FEL de fiecare data.

In statie e afisat un grafic, pe web altul, autobuzul e la mama naibii si atat aplicatia de Android cat si cea de iOS dau network error sau crash. Super!
0

#383 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 05 ianuarie 2015 - 18:19

S-a schimbat cumva si traseul autobuzului? Imi spune mama ca pe ruta Gara > Abator au disparut orarele din statia de la Dragalina, si a vazut un E3 oprind in statia veche, comuna cu celelalte linii care ajung in gara direct de la Jiul.
0

#384 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 05 ianuarie 2015 - 18:41

E3-ul nu mai vine pe Splaiul Titulesc, si-a reluat ruta normala Cluj > Complex Studentesc > Universitatea de Vest > Biserica Piarista > Statia Jiul (pasaj) si Gara de Nord.

Multi calatori au avut astazi suprize, nestiind ca s-a schimbat traseul.
0

#385 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 05 ianuarie 2015 - 19:35

Vezi postareaRaoul94, la 05 ianuarie 2015 - 18:04, a spus:

Nici graficul pe care l-ai urcat acuma, nu e bun. E acela de la care a inceput necazurile, cu cursa schimbata din mijlocul traseului (dar nici a lui 3 nici a lui E3) - plecarea de la 17:18 a lui E3 de la Jiul nu e valabilă!! (graficul acela inainte de acesta e cel bun).


:Facepalm_emote_gif: Din pacate doar astea sunt pe server. O sa le spun sa verifice si sa le incarce pe cele corecte/corectate.
2

#386 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 ianuarie 2015 - 14:59

Am solicitat corectarea lor si am primit altele, sper corecte. Sunt pe site deja.
0

#387 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 ianuarie 2015 - 15:12

Ma indoiesc ca Jiul e ok, dar am sa verific Joi seara. Daca nu au modificat si la soferi, in mod normal ar trebui sa ajunga la 17:09.
0

#388 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 ianuarie 2015 - 15:42

In urma cu doua minute am incarcat ultima varianta. S-ar parea ca m-am grabit eu de data asta. Colegii au gasit greseli si au corectat din nou, dar acum (spun ei) e varianta corecta.

Da, la 17:09 ajunge la Jiul. :clap:
1

#389 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 ianuarie 2015 - 22:46

Cool, multumesc si eu, il folosesc dimineata si chiar ma intereseaza sa fie timpii corecti :D

Mici detalii legate de header:

- pe ruta Apicultorilor - Abator, avem "Apicultorilor - Calea Martirilor - Cluj - Universitate - Jiu - Gara Timişoara Nord". O fi typo sau cineva a scris cum se aude.
- pe ruta Gara - Apicultorilor, cuvantul "retur" de la final se pierde sub tabelele cu ore.
0

#390 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 07 ianuarie 2015 - 00:13

Le-am dat colegilor noile headere. Probabil nu au avut timp sa le implementeze. Am inteles ca prima data le modifica pe cele de la tramvaie si troleibuze. Vor urma cele pentru expresuri.
0

#391 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 ianuarie 2015 - 18:16

Vad ca Raoul a luat o "pauza" de la comentarii, ma simt nevoit sa continui eu :Facepalm_emote_gif: :

Cursa de astazi din jurul orei 10 (nu cred ca sunt mai multe atunci), inspre Gara, se pare ca a luat-o pe traseul vechi, adica Spl. T. Vladimirescu, pasajul de la Catedrala, Spl. N. Titulescu. N-a circulat vestea schimbarii traseului pe la toti soferii RATT? Ce sa mai ceri legat de informarea calatorilor daca nici macar soferii nu sunt la curent cu schimbarile...
2

#392 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 09 ianuarie 2015 - 20:51

Schimbarea s-a produs de la un minut la altul. Şoferul care deservea linia a fost anunţat telefonic să circule pe Titulescu, după ce efectuase câteva ture prin centru.
2

#393 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 ianuarie 2015 - 21:49

Dacă tot insiști NDY...

"Dacă orarul autobuzului se schimba de la o saptamana la alta, traseul se modifica de la o tură la alta, atunci clar circuli cu RATT-ul."

-Raoul, 2015 :naughty1:

În altă ordine de idei, nu se fac ceva angajări pe la monitorizare trafic, grafice? Aș fi curios să îmi depun CV-ul :suicide:

L.E. Văd că în baza de date, E3-ul are traseul pe vechi, deci până la urmă e ceva temporar sau s-a schimbat iarăși?

Aceasta postare a fost editata de Raoul94: 09 ianuarie 2015 - 21:56

0

#394 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 ianuarie 2015 - 22:54

A fost anuntat telefonic? Si calatorii din autobuz/statiile omise cum ar fi trebuit sa fie anuntati?...(poate nu aveau toti telefon ;) )

Dupa toate schimbarile de grafice, daca se schimba si traseul de pe o zi (minut) pe alta (altul)...chiar nu se simte responsabil de nicio consecinta cel/cea care decide asemenea schimbari?
1

#395 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 ianuarie 2015 - 15:28

OK, rog pe cineva sa-mi deseneze traseul lui E3, de la Complex - pana la gara, si inapoi pe o harta, cu statiile.

Mersi! (am nevoie pentru aplicatie)
0

#396 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 ianuarie 2015 - 16:04

Eu nu știu care e traseul, dacă e cel vechi ai pe Transport Urban la rute traseul care trebuie. Încă nu am făcut update că nu sunt sigur, într-o zi circulă pe o parte, în alta se "anunță telefonic" și în baza de date e o combinație de 2 trasee.
0

#397 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 11 ianuarie 2015 - 16:31

In mod normal ar trebui sa fie asa:

Imagine atasata: E3.PNG

Dar vad ca pe site, la grafice, sensul spre gara apar statiile de pe Spl. N. Titulescu, in schimb la intoarcere apar statiile pe traseul pe la Catedrala. Deci trasee diferite pentru sensurile opuse. :suicide:
1

#398 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 ianuarie 2015 - 16:32

Tocmai de asta am intrebat. Deci tin sa cred ca asta ar fi si varianta corecta... :eusa_think:
0

#399 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 februarie 2015 - 22:33

Dragi colegi și frați de suferință care aveți minunata ocazie să circulați cu RATT-ul zilnic, consemnez următoarele:

După nenumărate (la propriu) modificări de orare pe care le-am "demonstrat" că sunt total aiurea, nu aveam gogonele în cap - menționez că potrivit anunțului din data de 22.12.2014 linia E3 a revenit la traseul "normal" adică "autobuzele nu mai circulă pe bulevardul Victor Babeş, acestea revenind la vechiul traseu ce cuprinde tronsonul bulevardul Vasile Pârvan – strada Cluj şi retur" + a circulat prin fața Primăriei, Biserica Piaristă și oprea la stația Jiul, nu mai mergea pe splai.

Așa a circulat câteva zile bune, acum dacă aruncăm o privire pe:

- pagina web observăm că la trasee E3-ul este încă "trimis" pe T. Lalescu și în continuare Jiul, Titulescu, Gara de Nord (Titulescu nu se potrivește între cele două).

- pagina web la orare E3-ul are traseul nou doar că de la Șaguna sare la Jiul și după e N.Titulescu și Gara de Nord (iarăși Titulesc e în plus)

- în baza de date e băgat cu Jiul, Titulescu după care Gara de Nord_2tb adică în fața gării unde opresc troleibuzele, dar nu are cum ajunge acolo din moment ce vine de la Titulescu.

Astăzi am circulat cu E3-ul după ceva timp și nu, nu merge cum zicea Visor (sau eu, mai sus), nici după cum e băgat în aplicația de Android, merge pe traseul "vechi" via Complex pe Pârvan-Vladimirescu și se bagă pe sub pasajul din centru și de acolo paralel cu Republicii.

Lămurește cineva situația E3-ului, pe unde ar trebui el să circule defapt?

P.S. În stația Jiul (de troleibuze) apare E3 și xx:xx de vreo 2 ani acușa.
P.S.2. După numeroasele mele reclamații am văzut astăzi că în stația Prezan există nu una ci două orare ale E3, montate pe table separate, proaspăt vopsite :rad_masa:
1

#400 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 februarie 2015 - 22:43

Daca te ajuta cu ceva: Imagine atasata: e3.jpg
1

Arata acest topic


  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi