STP Timișoara Forum: Sugestii site - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (34 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Ultima »

Sugestii site - doar despre pagina web (nu si despre forum)

#481 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 martie 2014 - 13:03

Eh, asta imi lipsea mie :so pe iei: Am primit si semiturele. Is prea ametit sa realizez ce se intampla. Mersi!
0

#482 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 martie 2014 - 14:32

Imi cer scuze pentru ca fac dublu post, 13B mai circula? Eu stiu ca nu :eusa_think: Daca am dreptate, atunci ce mai cauta graficul pe pagina web? :so pe iei:

Aceasta postare a fost editata de Raoul94: 16 martie 2014 - 14:32

0

#483 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 martie 2014 - 21:29

Tot ce e suspendat apare inca pe pagina. Daca primesc dispozitii in acest sens, o sa-l scot, dar nu pot sa o fac de capul meu.
1

#484 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 23 martie 2014 - 23:57

M-am uitat recent la statistici pe site-ul meu iar de cand am link pe ratt.ro, voi imi furnizati 65% din trafic-ul de 1500+ vizite lunar din care 750+ unici.

De curiozitate, cam cate vizite/unici are ratt.ro lunar?
0

#485 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 martie 2014 - 00:15

Vezi ca e o statistica aici
0

#486 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 aprilie 2014 - 08:47

Am creat in stanga paginii web, o asa zisa Apps Zone, care concentreaza toate aplicatiile ce tin de activitatea RATT. Fiecare icoana a aplicatiei, contine link catre locatia de unde pot fi descarcate aplicatiile respective.
4

#487 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 09 august 2014 - 13:16

Am realizat o noua pagina pentru grafice. Daca observati erori, scrieti aici.
2

#488 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 09 august 2014 - 13:42

Imi palce mult ideea de la autobuze cu insirarea tuturor liniilor. Nu s-ar putea aplica si la tramvaie si trolee? Ar fi mai constant.

+ imi place ideea cu afisarea avionului, trenului etc. :respekt:
0

#489 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 09 august 2014 - 16:14

:up_arow: :up_arow: Lipseste 33 simplu si din cate stiu E4b face legatura intre gara si aeroport (ma refer la simbolurile alaturate) si nu E4 cum ar fi fost normal...
0

#490 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 09 august 2014 - 20:35

Pentru tramvaie si troleibuze nu se afiseaza decat intervalele de circulatie, ca si pana acum. Pentru linia 33 nu avem table de statie, frecventa fiind prea mare. Modificarîle sunt doar la partea de design.
Da Mile. O sa apara varianta corectata, dupa ce mai adaug cateva elemente. :beer2:

L.E. Adaugat link catre InfoTrafic, corectat ce a sesizat Mile si adaugat icoana cu centru comercial pe liniile unde era cazul. De asemenea, am adaugat si o legenda in partea de jos.
1

#491 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 10 august 2014 - 07:31

Dle. Florin, am sesizat o problema la E3 si la 3 bus Imagine atasata: o2.png, Aici fiind o linie combinata puteti pune ca directii : Apicultorilor - Abator (FZB) Apicultorilor - Abator (FZB); pentru ca aceste curse de pe grafice sunt bazate pe acest traseu fiind mai usor de identificat de la Gara de Nord datorita acestei sigle de locomotiva din jurul bulinei lui. Si la E1 de ce nu puneti ca si la E2 sigla cu cosul de cumparaturi deoarece E1 are capatul de linie
la Selgros, Auchan, Hornbach si Decathlon, fiind un mare complex comercial cu 4 Hipermarketuri, si trebuie promovata aceasta linie in noua sectiune de grafice altfel nu inseamna nimic doar ca merge la Gara, atata tot. Si tot la E3,3 bus si E7 puneti si acolo un cos de cumparaturi deoarece opreste si la Lidl in ambele sensuri.

Aceasta postare a fost editata de Robert201: 10 august 2014 - 07:36

1

#492 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 august 2014 - 09:14

Ok. O sa modific capetele pentru E3-3.
O sa pun sigla cu cosul si la E1, dar pentru Lidl nu. Sigla e pentru centre comerciale, nu pentru un amarat de magazin de cartier.
0

#493 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 10 august 2014 - 20:58

Buna treaba, am uitat sa va spun sa puneti sigla cu cosul de cumparaturi si la 13 si la m43 pt. ca BILLA si Kaufland sunt hipermarketuri comerciale si trebuie promovate si pentru linii metropolitane, nu numai pentru urbane si expres. Ati inteles. Reparati problema odata.

Aceasta postare a fost editata de Robert201: 10 august 2014 - 20:59

-4

#494 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 august 2014 - 21:14

Prietene, am explicat ca am adaugat aceasta icoana pentru liniile care au statie in dreptul unui centru comercial, (cum bine ai observat in cazul E1) nu in dreptul unor magazine. Billa, Kaufland, Lidl, Penny, etc, nu sunt centre comerciale si nici macar hypermarket-uri. Adaugand aceasta icoana, nu vreau sa promovez nimic, nici linia si nici vreun magazin anume.
O linie metropolitana, are rolul de a face o legatura intre comunele adiacente si oras, nicidecum sa aduca lumea la mall.
Recomand un ton mai putin imperativ in cadrul acestor dicutii. -_-
5

#495 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 12 august 2014 - 13:57

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 10 august 2014 - 21:14, a spus:

Prietene, am explicat ca am adaugat aceasta icoana pentru liniile care au statie in dreptul unui centru comercial, (cum bine ai observat in cazul E1) nu in dreptul unor magazine. Billa, Kaufland, Lidl, Penny, etc, nu sunt centre comerciale si nici macar hypermarket-uri. Adaugand aceasta icoana, nu vreau sa promovez nimic, nici linia si nici vreun magazin anume.
O linie metropolitana, are rolul de a face o legatura intre comunele adiacente si oras, nicidecum sa aduca lumea la mall.
Recomand un ton mai putin imperativ in cadrul acestor dicutii. -_-

Eu doar am propus sa adaugati hipermarket-uri in grafic. Dar daca nu vreti, puteti adauga si alte pictograme pe site cu obiective turistice din Timisoara in jurul liniilor cum ar fi: la E3, E33 si E7 ar merge bine o pictograma cu o cruce sau ceva de genu, care sa insemne ca acele autobuze merg la Catedrala, si atunci de ce sa nu le punem aceasta pictograma pentru lumea care vrea sa mearga la Catredala si in Centru. Sau puteti pune si un plus rosu la E2 pentru lumea care vrea sa mearga la Spital, ar merge bine si o pictograma de dormitor pentru Hotelul Continental. Am trimis cateva pictograme: pt. Hotel Continental Imagine atasata: index.jpg, pt. Catedrala Imagine atasata: Chapel-Icon.png, pt. Spitalul Judetean Imagine atasata: index.jpg si la 46 fac cinste cu o pictograma pt. UMT: Imagine atasata: index.jpg si Florin daca nu vrei in pagina ta supermarket-uri la linia 13 poti sa pui un butic care sa reprezinte P-ta 700: Imagine atasata: store-512.png.

Aceasta postare a fost editata de Robert201: 12 august 2014 - 14:34

0

#496 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 12 august 2014 - 17:50

E o metoda buna de-a imbunatatii legenda.
0

#497 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 august 2014 - 18:00

Eu propun sa tragi frana de mana... Simplu si la obiect, nu super complicat si impopotonat...
1

#498 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29774
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 august 2014 - 18:07

Icoanele acestea sunt bune, in cazul unei harti sa spunem. Daca incerc sa adaug cate un simbol pentru fiecare obiectiv de pe trasee, totul ar deveni prea stufos si greu de inteles. Interesul e ca totul sa fie simplu, usor de inteles.
1

#499 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 august 2014 - 21:47

Vezi postareaRobert201, la 10 august 2014 - 20:58, a spus:

Ati inteles. Reparati problema odata.


Am speranta ca cei 7 ani de acasa sunt totusi 7 si nu mai putini. Daca ai venit aici, ai venit pentru ca iti place ceva din transportul in comun, ai o pasiune pentru un(ori mai multe) tip(uri) de vehicule(Tramvaie,Troleibuze,Autobuze,Trenuri),iar daca ai o idee vi cu o propunere, NU cu un ORDIN.
Cand nu iti place parerea unei persoane ii ataci ideea si nu persoana in cauza. Chiar daca tie nu iti place o persoana, asta nu inseamna ca la fiecare idee o ataci si sa comentezi aiurea, ci o respecti si ii ataci ideea daca ai contraargumente.
Nu conteaza ca acea persoana are un anumit rang(Administrator, Moderator ori este un user cu anumite privilegii, ex.V.I.P) ori este un simplu user, trebuie sa o respecti pentru ca nici nu ati facut nici scoala impreuna, nici nu v-ati jucat impreuna, iar acea persoana poate sa fie chiar mai invarsta decat tine.
2

#500 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3099
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 august 2014 - 21:58

@ Florin .B

De ce nu mi-ati cerut harta? oricum asta de pe forum, care mai mult ca sigur a-ti folosito, nu e nici corectata nici completa.
0

Arata acest topic


  • (34 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Ultima »

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi