STP Timișoara Forum: Harta traseelor de transport in comun din Timisoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »

Harta traseelor de transport in comun din Timisoara

#101 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 august 2013 - 19:45

Inteleg. Deocamdata nu avem altceva mai bun.
0

#102 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 04 aprilie 2014 - 18:34

Vad ca inca se mai pastreaza vechea traditie a hartiilor in unele statii.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20140404_141759.jpg

Aceasta postare a fost editata de Robert201: 04 aprilie 2014 - 18:35

0

#103 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 aprilie 2014 - 20:22

Daca vrei sa vezi harta actuala, click aici
0

#104 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 29 mai 2014 - 17:21

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 04 aprilie 2014 - 20:22, a spus:

Daca vrei sa vezi harta actuala, click aici

Multumesc pentru harta actuala ce ai postat-o, dar eu vreau as vrea sa vad harta arhitectului Sergan Gherga facuta in anul 2013, nu harta postata de tine Florin. Sa o postezi cand ai timp.
0

#105 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 mai 2014 - 21:37

Serban Gherga nu mai e de acord sa utilizam harta lui, de aceea o avem doar pe aceasta, din link. :(
0

#106 Useril este offline   SerbanG 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 22 decembrie 10

Postat 10 iunie 2014 - 13:33

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 29 mai 2014 - 21:37, a spus:

Serban Gherga nu mai e de acord sa utilizam harta lui, de aceea o avem doar pe aceasta, din link. :(



Nu ca nu sunt de acord, eu sunt de acord sa o folositi la orice, doar ca ce e acum pe site-ul RATT nu e harta facuta de mine. Acolo e ceva din munca mea in care cineva a calcat cu bocancii si a dat "save". Am spus ca nu vreau sa imi apara numele in coltul "hartii" pe care cu mandrie site-ul RATT o afiseaza.

Am impresia ca cineva in mod special incearca sa ofere oamenilor harti complet neinteligibile. Eu sunt dispus si ma pot ocupa ocazional, dar din moment ce cu fiecare ocazie in care am publicat harta noua, ea nu a aparut niciunde si am auzit doar explicatii penibile de genul "nu eu ma ocup", "sa vedem pe la primarie", "Directia Tehnica se ocupa" sincer imi cam piere cheful.

Nimeni din RATT, nimeni din Primarie nu e interesat si nu considera ca orasul are nevoie de harti, actualizate, logice, inteligibile si in primul rand IN STRADA !!!!! La omul care utilizeaza transportul.

Rusine Directia Tehnica din Primarie sau felicitari pentru o splendita impotenta, rusine RATT, rusine ca cei care incaseaza salar lunar la timp nu se ocupa de acest detaliu.


Serban Gherga

Aceasta postare a fost editata de SerbanG: 11 iunie 2014 - 10:57

9

#107 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 iunie 2014 - 17:32

Eu raspundeam strict la solicitarea lui Robert201, spunandu-i ca nu mai pot sa-i pun la dispozitie harta semnata de tine, din moment ce o avem doar pe cea modificata. Incerc sa respect dorinta exprimata de tine, adica sa nu mai apara numele tau pe harta modificata de colegii mei.
0

#108 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 11 iunie 2014 - 15:11

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 10 iunie 2014 - 17:32, a spus:

Eu raspundeam strict la solicitarea lui Robert201, spunandu-i ca nu mai pot sa-i pun la dispozitie harta semnata de tine, din moment ce o avem doar pe cea modificata. Incerc sa respect dorinta exprimata de tine, adica sa nu mai apara numele tau pe harta modificata de colegii mei.

Am inteles, numai ca in toate statiile de MTC din Timisoara este harta arh. Serban Gherga din 2012 si aia din statii are pe coltul din jos de pe partea dreapta numele a cui a facuta si anul realizarii hartei. Asa ca eu vreau sa apara numai anul realizarii hartei fara numele lui Serban Gherga. Multumesc.
-2

#109 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 iunie 2014 - 18:04

Stiu ce vrei, dar nu am asa ceva. Tot ce avem, e pus pe pagina web si contine modificari ale traseelor la zi.
0

#110 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 11 iunie 2014 - 18:19

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 11 iunie 2014 - 18:04, a spus:

Stiu ce vrei, dar nu am asa ceva. Tot ce avem, e pus pe pagina web si contine modificari ale traseelor la zi.

Am inteles. Daca Serban Gherga numai e de acord atunci voi folosi harta de pe site.
-2

#111 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 12 iunie 2014 - 16:15

Florin, daca sti cum il cheama pe arhitectul care a facut aceasta harta sa-mi trimiti un mesaj cu numele lui, eu il voi contacta si îi voi spune sa-mi prelucreze o harta ca aceasta facuta tot de el.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: ratt.gif

-2

#112 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 iunie 2014 - 21:14

Hmm... Nu stiu cine e autorul acestei harti, dar nu e neaparat nevoie sa fi fost arhitect, ca si Serban.
0

#113 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 iunie 2014 - 21:19

Asta ar explica multe.... :baby:
3

#114 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 23 august 2014 - 17:48

Serban ?, de ce l-ati concediat pt. ca nu a mai vrut el sa faca sau pt. ca munca lui nu a fost bine platita de catre voi. De ce ati dat afara un maestru al hartilor Serban era cel mai priceput la hartile ratt-ului daca l-ati angaja inapoi ar fi cel mai bun arhitect care a facut harti pt. RATT. Angajati-l inapoi fiindca e cel mai bun la hartile voastre.
-6

#115 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 23 august 2014 - 18:49

Cine este rabdator din fire, este rugat sa raspunda!...Imediat!!!...Acum!!!... :Facepalm_emote_gif:
5

#116 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 23 august 2014 - 18:54

:D Serban nu a fost niciodata angajat al RATT si nu a solicitat bani pentru harta realizata de el. Restul intrebarilor trebuie sa i le adresezi lui.
0

#117 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 24 august 2014 - 08:41

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 23 august 2014 - 18:54, a spus:

:D Serban nu a fost niciodata angajat al RATT si nu a solicitat bani pentru harta realizata de el. Restul intrebarilor trebuie sa i le adresezi lui.

Ok.
-2

#118 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 septembrie 2014 - 22:40

Chiar daca e foarte mult de lucru, am incercat sa fac o harta a transportului electric din Timisoara, aici avand o oarecare constanta a traseelor, deci ce ai lucrat nu e valabil doar pana saptamana viitoare. :D

Harta are multe detalii care se vad mai bine in pdf. Descarcati de aici

Imagine postata
4

#119 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29739
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 septembrie 2014 - 09:21

La realizarea hartii, m-am inspirat dupa modelul BKK (Budapesta), chiar daca ei au impartit-o pe mai multe bucati, ca "aglomeratia" sa nu fie asa mare. :D De acolo am luat modul de afisare a numarului liniei, sau sensul din care vine un vehicul inn statie, in cazul in care nu are statii pe ambele sensuri in locatia respectiva. As mai putea adauga si variante de legatura cu autobuze, in statiile importante (asa zis de transbordare).
2

#120 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 969
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 11 septembrie 2014 - 15:09

Buna. Foarte frumoasa harta si de mare ajutor dar am descoperit doua greseli: In primul rand si Linia 4 are statie la AEM si in al doilea rand nu sunt sigur, dar cred ca Baader se scrie cu doi "a". Nu sunt complet sigur de asta.
0

Arata acest topic


  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi